Който от фотография отбира, тук при нас се спира! - фотографската тема 7ма част

  • 18 405
  • 597
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 084
Радвам се, че са ви харесали, дълго се колебах дали да ги показвам, защото наистина ги направих набързо в суматохата около децата Simple Smile))
kalina na kayo, приложих lens blur на фона, а след това от image/adjustments/selective color засилих леко черното в цялата снимка и добавих малко жълто към зеленото. Домързя ме да я шопя повече  Embarassed
Забравих да се похваля, че открих един древен Fed 4 на дядо си и сега ще търся къде да го ремонтират Simple Smile))

# 541
  • Мнения: 2 109
Фед ми беше втория фотоапарат Simple Smile след Смена Simple Smile Simple Smile романтика...  в тогавашното ми фото ми се подиграваха, че за снимки може да не става, но пък за самоотбрана и за забиване на пирони бил идеален.

# 542
  • Мнения: 6 243
Фед-овете да не са някаква фотографска ценност? Имам един Фед3 изправен нейде из къщи, ама хич не ща да се хващам с него. Аз с автоматични настройки не се оправям, че това чудо ми е кусура.

Имам една снимка тука, правена преди бая време. Харесвам си я, не знам има ли стойност, но съм й оставила погрешка датата, като съм снимала със стария фотоапарат. Мога ли да направя нещо по въпроса? Само да уточня, че на домашния комп. нямам фотошоп, а само корел фото пейнт. И Пикаса, ама с нея мога най-много да кропна снимката. Искам и мнения дали си струва да се мъча с тая работа въобще?

http://i3.photobucket.com/albums/y76/sladka_hapka/DSC01706.jpg

# 543
  • Мнения: 823
Леле, такива красоти сте сътворили  Hug Тези дни все разглеждам из албумите и сайтовете. Думи нямам просто!  Heart Eyes

Вечерница, божурите и вилиците силно ме впечатлиха!

Сейдж, и на мен 3-тата мноооого ми хареса!

Искам да благодаря на всички ви, които си дадохте мнението за снимките ми.  Hug И Лулу!, много благодаря за подробните насоки! От вчера сериозно изучавам функциите на апрата.

Опитах да снимам на макро днес. Не преполагах, че така трудно ще ми бъде. На един охлюв му направих 7 снимки и само ето тази стана горе-долу. Струва ми се, че не е добре фокусирана и тя. Имам още много да уча!

# 544
  • Мнения: 11 327
Хапке, разрешаваш ли да си поиграя със снимката на снахата? Praynig

# 545
  • Мнения: 1 052
Пепа-фокусирала си точно на "лицето" му, както и трябва, но принципа е на очите да е фокуса, така че в случая с нашия модел може би трябваше да е на рогата.

Сладка Хапка-корел фото пеинта е като фш. Ако разучиш него поне малко ще можеш да правиш същите неща. като с фш. Дечобек-нечовек работи с фотопеинт. Снимката на стълпите е разкошна, и ако направите сходна обработка като на Дечобек или Зелда, ще кърти мивки, както казват младите хора около мен  Grinning
май само аз не ти харесвам желето, естествено, че не става дума за вкус.
Не снимай в прозрачни съдове, дават много бликове, и желето също си бляска. Особено твоята чинийка с всичките тези, ох, как се казва, не стругована..... не полирана....сещаш ли се.... много ми е рано и съм тъпа още.  Ъгълът не ми е добър. За това желе можеше да е или странично, или от страни и отгоре. Листото на мен ми идва мента...

Сейдж, и аз като Лулу!, но клоня към ведрото, и може би там още малко сатурация... такива неща.
Вечерница-харесват ми "железата" ти, но интерпретирай, не копирай. Знам, че е с практическа цел, но едното не пречи на другото.

Лулу!-на мен серията на дъщеря ти ми харесва, не знам дали писах, но сценката не ми е ок, много съм цинична и мнителна и асоциациите, които ми буди са ала Лолита, което в този, абе и в който и да било друг случай, си е неуместно. И то заради този ЗАЕК! Joy hahaha
Иначе е супер фотогенична, и както забелязвам си е щтракала до толкова, че вече не и пука от апарата.
А колкото за лодката, кучето и човека, имах 10 пози, три обекта в три равнини, които се движат в различни посоки и с различни скорости. Гледах лодката да е кадър, кучето не бе поръчвано, само си влезе, явно в последния момент. Даже не знаех, че фигурира.

Малена-още като казаха, че Джорджи ще идва, си казах "е сега Малена ще се размаже от кеф". Хубави снимки, чувам е било разкошно. Пусни малко на моделката.

# 546
  • Мнения: 6 243
Хапке, разрешаваш ли да си поиграя със снимката на снахата? Praynig
Разбира се, за мен ще е удоволствие.

Фрида, правих няколко пробни снимки на желето (друго желе всъщност) в други съдове, но резултатът не ми допадна. Що се отнася до вкуса - не беше нищо особено. Тия желета ги правя заради сина ми, аз не ги харесвам ни най-малко. Твърде нискокалорично е.

# 547
  • Мнения: 11 327

Вечерница-харесват ми "железата" ти, но интерпретирай, не копирай. Знам, че е с практическа цел, но едното не пречи на другото.
Много благодаря за пощата! Пратих ги за печат.
Ще те послушам за интерпретацията.
Между другото пробвах с лъжици - резултата е плачевен. Дали заради обектива - не знам. Ама съм вързана с тоз пусти олимпус Close. Решила съм да пробвам и с друга посуда Joy

Сейдж, първата я пипни малко. Ще стане безумна. Поне аз така мисля. Посока втората като цвят. Ти ще си решиш, знам, че го можеш.
На последните стълби ме издразни тубата с водата. Иначе ми хареса много.
Също и ведрото.

# 548
  • Мнения: 2 575
Много хубавини сте направили пак!!!!
Спаске -  на малкия супер снимки !!!!

И гледам напоследък цветята пак на мода, та да се разпиша с поредния си мак  Mr. Green Sunglasses:

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 10:22 от Asinka

# 549
  • Мнения: 6 472
Добро утро дами Hug Аз днес малко не съм в час - насъбраха ми се доста емоции - и положителни и отрицателни. Ще си споделя с вас само положителните:)

1. Преди две седмици се явих на интервю за графичен дизайнер. Днес рано сутринта ми се обадиха че съм одобрена Mr. Green Mr. Green Mr. Green Все още не съм решила какво да правя Tired Аз съм икономист по професия, имам стабилна и добре платена работа. Освен това съм малко инертна и ми е трудно да загърбя всичко и да почна от А и Б. Заплатата и позицията, които предлагат са много добри Rolling Eyes

2. Тази моя снимка, която пуснах вчера във фото форума е с най- висок рейтниг за деня и 6-та за последните 3 дни Grinning



http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IM … ET=6&PERIOD=3

Фрида , аз изглежда съм лишена от такава мнителност, но пък може би защото това е моето момиченце не ми навява такива асоциации Grinning Първоначалната идея на тази серия не беше за семейното албумче, така че сигурно поражда и други асоцияции освен - ей колко красиви очи Grinning Аз продължавам да си мисля, че серията е лошо кадрирана, но нямаше почти никакви конструктивни предложения по въпроса Laughing



Последна редакция: чт, 31 май 2007, 10:32 от лулу!

# 550
  • Мнения: 2 575
Браво ЛУЛУТО
Страхотен кадър!!!! Поздравления!!!!
Аз ако съм на теб - веднага се мятам на графичен дизайнер!!!! ТВОРЧЕСТВО и КРАСОТА!!!
Зарязвай Икономиката!!!! Скукаааааа.... Whistling

# 551
  • Мнения: 2 961
лулу! ПОздравления  bouquet
Честито за предложението,честито за снимката,честито за всичко и загърбвай негативните емоции.Хубавите са много повече и си струва да отделиш внимание само на тях;)
Аз на твое място бих приела предложението;) Това е нещото,което ти е присърце (поне така си мисля;)) а и ти се отдава.Каквото и да решиш знам,че няма да сбъркаш  Hug

# 552
  • Мнения: 11 327
Тъй, който снима чужди гарджета, печели по точки! Що не я пусна в конкурса?
Ама не тукашния. Тука отнесе наградата като куцо пиле домат. Joy
Аз отивам да се срамувам, че за пореден път не мога да избера вярната снимка.
За работата - слушай сърцето си!  bouquet

# 553
  • Мнения: 6 472
Много ви благодаря за куража  bouquet  bouquet  bouquet

Вечернице, правих я миналата седмица тази снимка и реших че няма смисъл да я пускам за конкурса в култа Grinning
Може би ще я пусна в кулпикса, но още не съм решила Grinning

# 554
  • Мнения: 2 575
Лулу - зарежи Кулпикса - там според мен няма обективно мнение - особено пък в конкурсите......за съжаление Laughing

Общи условия

Активация на акаунт