Ленено семе - здраве отвътре

  • 155 058
  • 320
  •   1
Отговори
# 60
  • Sf
  • Мнения: 808
Гласувам с 2 ръце за лененото семе. От поне половин година го приемам в смлян вид.

Купувам си го от аптеката, която се намира на входа на Медицински център ЛОРА, на ул. Позитано срещу Съдебната палата, зад "Гудис".

Сега като чета, мисля да си взема малка разфасовка на ленено олио и сутрин на гладно да си глътвам по една лъжичка. Иначе лененото семе го меля в мелничка за чер пипер, която съм си купила от магазин за 1 лв. Защото чутох, че в мелничката, с която мелиш лененото семе, после не бива да я ползваш да мелиш друго. Затова за лев и нещо си взех една обикновена дървена мелничка и така Simple Smile

Обикновено си го слагам в кисело мляко и малко мюсли ассорти Simple Smile И мед - 1 супена лъжица Simple Smile Оставям овесените ядки да набъбнат и понякога това ми замества вечерята, като съм сама вкъщи. Дори ми като ми остане, го слагам в хладилника и сутрин на крак преди работа си го дохапвам Simple Smile

Имаше период миналата година, когато косата ми падаше толкова много, че просто не можех да се позная... И тогава ми попадна сайта на спайдър спорт и четох, четох за това ленено семе, после една приятелка ми го похвали, че тя всяка вечер го яде с една кофичка кисело мляко и се реших и аз Simple Smile От есента на 2006 го приемам, готвя единствено само със зехтин, като слагам съвсем малко Simple Smile Не готвя пържено, аз и по принцип не готвя много  Embarassed Особено сега пролетта със зелените салати и лятото с червените домати Simple Smile Фен съм на пиленца на грил и скумрия на фурна Simple Smile

Сега косата ми е много по-различна от окаяното състояние, до което я докарах от junk food или гладувания на кафета и цигари... Не се осланям само лененото семе все пак Simple Smile За косата Simple Smile Миналата година прочетох за Тривитаминола тук и реших да пробвам. Само че си направих своя рецепта - малко от това АДЗЕ /Новото му име/, малко зехтин, малко бадемово масло, една супена лъжица алкохол, един жълтък и хума, която да "сплоти" съставките, за да не ти текат после мазнотиите по челото и врата Simple Smile И така стоя час-два и после се мия два пъти с шампоан и после измивам с оцетена вода, за да се отмие зехтините Simple Smile

Извинете, стана дълго, но ми дойде вдъхновение  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 338
Здравейте, момичета!
И аз да се запиша. Чувала съм много хубави неща за лененото семе. Знам, че е хубаво за кърмачки - имат повече кърма.
MaDMamA, искам да те питам: Има ли слабителен ефект, когато приемаш лененото семе? Неазависимо под каква форма.

# 62
  • Мнения: 2 959
...Има ли слабителен ефект, ...лененото семе...
Mi6еto_f, не съм MaDMamA/ надявам се да приемеш и моят отг- р/ но по нагоре стана въпрос за лаксативните му кач- ва, Да, има слабителен ефект. А за стимулиране на кърмата не знам, знам че не пречи на кърменето /Бу казвай мнението си, моля/!

# 63
  • Мнения: 338
Благодаря ти Kalida! omm  Нямам нищо против, че ми отговори. Явно много съм разсеяна Blush

# 64
  • Мнения: 1 080
Здравейте, момичета!
И аз да се запиша. Чувала съм много хубави неща за лененото семе. Знам, че е хубаво за кърмачки - имат повече кърма.
MaDMamA, искам да те питам: Има ли слабителен ефект, когато приемаш лененото семе? Неазависимо под каква форма.

 O да страхотен ефект. Аз по принцип имам голям проблем в това отношение. Днес след като го взех (смлян) ми подейства страхотно. Два пъти съм ходила днес, което за моето желязно черво е невероятен успех. Нямам спомен да ми е подействало като съм го киснала по 12 часа, но най-вероятно и да е подействало, не е било така светкавично, както когато го погълнах тази сутрин.  Grinning

# 65
  • Мнения: 338
MaDMamA благодаря! Ти откъде го купи смляно? И аз съм с много голям проблем с ходенето до   Sob newsm45 smile3550

# 66
  • Мнения: 1 080
MaDMamA благодаря! Ти откъде го купи смляно? И аз съм с много голям проблем с ходенето до   Sob newsm45 smile3550

Лененото семе не съм го купила смляно.Сама си го меля. Не ти и трябва да купуваш смляно,тъй като срока му на годност ще е по-малък. Купуваш си семето и го смилаш с кафемелачка, мелничка за пипер или в хаванче го счукваш леко и го консумираш.

# 67
  • BG
  • Мнения: 390
Лененото семе наистина е чудесно, у дома го използваме за различни здравословни проблеми. Най-често го приемаме с кисело мляко и мед  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 338
Благодаря, MaDMamA omm  Като спре дуйда се скоча до магазина да си купя.

# 69
  • sofia
  • Мнения: 1 426
От аптеките ли го купувате лененото семе?

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В аптеката и в дрогерията. Даже на здравословния щанд в супера съм виждала ленено семе.  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 239
Ура-а-а  Hug Успях да смеля цяло пличке с пасатора и започвам да хапвам
с мляко или поръсено върху салатки   chef

# 72
# 73
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374

и от мен, че да съм в течение, доста се интересувам от лененото семе - ефикасно за много неща е.

# 74
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 861
засега само запис - връщам да чета отначало

Общи условия

Активация на акаунт