на вас натякват ли ви, ако бебето се забави?

  • 3 454
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 381
Само баба му ме подпитва няколко пъти, като последния я скастрих.  Naughty Досега не сме опитвали за бебе, но имаме доста дълга връзка. Частно казано и аз съм питала познати дали няма да си имат бебе и т.н.  Rolling Eyes Може би понякога просто хората, които задават такива въпроси, не са минали през трудности, за да имат бебе и не знаят какво е.  Thinking Откакто ми почнаха гинекологичните проблеми обаче никакви въпроси на никого не задавам. Ама, едни познати са женени от 5 г. и си нямали дете, че то си е тяхна работа дали ще имат и кога.
А към авторката на темата - поговори си с майка си надълго и нашироко. Тя ти е майка и трябва да те подкрепя напълно, а да не те разстройва. Ако пак продължава, постъпи както те е посъветвала Нати - ограничи си контактите с нея. 

# 46
  • Мнения: 957
Майка ми уж не е натяквала, но се усещаше нещо недоизказано между нас и аз тъй като си я познавам, а тя е човек с много тежък характер,това недоизказаното ме стресираше.
Иначе тя самата се е сблъсквала с проблема да няма деца ( аз съм осиновена) и казваше, не когато ти искаш, а когато Бог го даде, за което пък съм и благодарна.

# 47
  • Мнения: 107
Дааа,на хората толкова са им омръзнали собствените работи,че умират да се бъркат в чуждите Simple Smile.Гадно е,ужасно е под маската на лошо прикрита загриженост усещам едва ли не демонстриране на някакво превъзходство,че те имат това,което аз така силно искам и  съжаление-"милата,не се безпокой и вие ще си имате бебе".Тъпаци,понякога се чудя как може да има толкова нетактични и прости хора...Изпадам в състояние да не искам да се виждам с приятелките ми когато са с децата си,но общо  взето вече съм свикнала с всякакви въпроси на тема БЕБЕ.Нали това,което не ни убива ни прави по-силни Simple Smile, И на нашата улица ще изгрее слънце newsm10.
А на майка си не се сърди,моята е същата,много си се обичкаме,понякога и се ядосвам,че прекалява,но тя го прави от любов,за разлика от сейрджиите около мен.

# 48
  • Мнения: 27 524
Уф, не, разбира се, само това оставаше. Тя сигурно от любов го прави, но й кажи рязко и категорично да престане, защото те дразни и натъжава и така не помага, а напротив!

# 49
  • Мнения: 1 446
Не, пък и аз казах на всички, че започваме с правенето на бебе. Понеже вече 4-ти пореден месец с мъжа ми се разболяваме, аз отказвам да пия хапчета, за да не навредя на бебето, ако е станало.
Майка ми например ми казва да не се втелясвам - ще стане.

Свекърва ми два пъти ме е питала дали не съм бременна, но спря, защото видя, че не ми е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт