За и против интеграцията

  • 6 876
  • 200
  •   1
Отговори
# 150
Като това ли: "Циганското малцинство трябва да бъде третирано по същия начин, както и мнозинството в България" Wink

Хутро. Трябваше наистина да уточня изречението да не е в страдателен залог.

Иначе в отговор на твоя отговор: да обсъдим кое идва по-напред - правата или задълженията? Мнозинството има едното, ама изпълнява и другото.

Какво например, може би че трябва да ни помоли да го интегрираме в нашето прекрасно и справедливо общество?  Twisted Evil

Да, идеята да помоли и да поиска е повече от добра (сериозно!). Или и те ще кажеш, че ползите за мнозинството ще са повече, отколкото за малцинството? Като е толкова лошо обществото защо се опитвате да ги интегрирате в него?
Предлагам на входа на НС вместо "Съединението прави силата" да напишем "На който не му изнася, да се изнася". Отново сериозно и без грам ирония! Вече никой, никого не задължава да живее тук и така.

# 151
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Като това ли: "Циганското малцинство трябва да бъде третирано по същия начин, както и мнозинството в България" Wink

Хутро. Трябваше наистина да уточня изречението да не е в страдателен залог.

Иначе в отговор на твоя отговор: да обсъдим кое идва по-напред - правата или задълженията? Мнозинството има едното, ама изпълнява и другото.
Според мен няма първо и второ - нещата трябва да идват едновременно. Или ти предлагаш циганите първо да доказват, че си изпълняват задълженията, а чак след това да им се дават правата? Само защото са се родили цигани?  newsm78

Какво например, може би че трябва да ни помоли да го интегрираме в нашето прекрасно и справедливо общество?  Twisted Evil

Да, идеята да помоли и да поиска е повече от добра (сериозно!). Или и те ще кажеш, че ползите за мнозинството ще са повече, отколкото за малцинството? Като е толкова лошо обществото защо се опитвате да ги интегрирате в него?
Предлагам на входа на НС вместо "Съединението прави силата" да напишем "На който не му изнася, да се изнася". Отново сериозно и без грам ирония! Вече никой, никого не задължава да живее тук и така.
Опитах се да го приема на майтап това изречение, ама ти си написала, че е съвсем сериозно... Наистина ли вярваш, че този лозунг може да  води до оправяне на каквото и да е дередже в България? Вместо българите да правят опити да подобрят нещата, които не им харесват, да си съберерат куфарите? По-смаяна скоро не съм била...#Crazy newsm78 #Crazy

# 152
Оф, и ти четеш толкова буквално, че няма накъде повече. Идеята е, че или предлагаш и правиш нещо конкретно, или си траеш. Общи приказки от типа на "за един мирен свят", "любов и разбирателство между хората", "не на войната" и прочее до нищо смислено не водят. Аман от мрънкалници от типа "България не ме обича, а аз съм ебати пича"!

Да погледнем какво е направено до тук за интеграцията? Така като се замислиш дали "обществото" в лицето на държавата не е осигурило адекватно медицинско обслужване на циганите? А образование? А парични помощи? А чак и прословутия безплатен ток! Азис мега звезда ли е? Има(ше) ли депутат циганин ("от ромски произход", както било правилно)? Би ли ми обяснила какво повече трябва да бъде направено? Да се назначи циганин за президент, само защото е циганин?

Ако радетелите на това колко е лошо и негостоприемно обществото биха били така добри, нека
ме запознаят с КОНКРЕТНИТЕ стъпки на самите малцинства по отношение на интегрирането им. После обещавам да отида в ъгъла и да се срамувам.

# 153
  • Мнения: 7 112
Millla, защото ти изнасяше ли запраши за Шотландия?
Или си краен защитник, защото си в чужда страна и очакваш да те приемат с отворени обятия там?
 Peace
Киселяк е прав, вече по традиция.

# 154
Millla, защото ти изнасяше ли запраши за Шотландия?

Ха на бас, че ще каже "по любов"!

# 155
  • София
  • Мнения: 8 348
по финанси ще каже

кво стана, интегрирахте ли ги вече?

# 156
  • Мнения: 2 759
...За да просперира една държава е необходимо населението да прави 3 неща - да работи, да консумира и да си плаща данъците (да, звучи ужасно). Едно "неинтегрирано" малцинство, колкото по-голямо, толкова по-зле, струва на държавата много пари, под формата на безработица, социални помощи, намалена консумация, повишена престъпност и т.н...
                  Как така намалената консумация ощетява държавата - не разбрах  newsm78?

# 157
  • Мнения: 14 133
Веднага ти отговарям: който е пожелал, отдавна се е интегрирал. Останалите не желаят и не бъдат ли принудени по някакъв законен начин, забрави да стане. Харесва им да живеят наготово и това си е.

Това мисля и аз Peace
Така е!!! Peace Има и малцина свестни сред тях, но повечето, простете за крайността са за  #2gunfire

# 158
  • Мнения: 314
...За да просперира една държава е необходимо населението да прави 3 неща - да работи, да консумира и да си плаща данъците (да, звучи ужасно). Едно "неинтегрирано" малцинство, колкото по-голямо, толкова по-зле, струва на държавата много пари, под формата на безработица, социални помощи, намалена консумация, повишена престъпност и т.н...
                  Как така намалената консумация ощетява държавата - не разбрах  newsm78?
Така: когато населението купува по-малко, не е необходимо да се произвежда или внася толкова много и оттук следва по-голяма безработица и въобще спирала надолу.

# 159
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Оф, и ти четеш толкова буквално, че няма накъде повече. Идеята е, че или предлагаш и правиш нещо конкретно, или си траеш. Общи приказки от типа на "за един мирен свят", "любов и разбирателство между хората", "не на войната" и прочее до нищо смислено не водят. Аман от мрънкалници от типа "България не ме обича, а аз съм ебати пича"!

Да погледнем какво е направено до тук за интеграцията? Така като се замислиш дали "обществото" в лицето на държавата не е осигурило адекватно медицинско обслужване на циганите? А образование? А парични помощи? А чак и прословутия безплатен ток! Азис мега звезда ли е? Има(ше) ли депутат циганин ("от ромски произход", както било правилно)? Би ли ми обяснила какво повече трябва да бъде направено? Да се назначи циганин за президент, само защото е циганин?

Ако радетелите на това колко е лошо и негостоприемно обществото биха били така добри, нека
ме запознаят с КОНКРЕТНИТЕ стъпки на самите малцинства по отношение на интегрирането им. После обещавам да отида в ъгъла и да се срамувам.
Киселяк, ами буквално чета – ти как предпочиташ? Да съзирам подтекст в думите ти, който я си вложил(а), я - не? Предпочитам да чета това, което е написано. Рипаш като ужилен(а), защото не ти хареса изумлението ми от екстремната ти идея или защото си киселяк, както е ник-а ти?

Не си спомням да съм казвала, че нещо конкретно трябва да бъде направено от държавата. Тя прави доста, в някои случаи, по мое мнение - повече, отколкото е необходимо. За да поясня, от Пловдив съм. Има 3 цигански гета в Пловдив, както и един квартал, където циганите бяха "разселвани", за да се размесят с българите - Тракия. След като тая идея тотално се провали и аз, като купувах апартамент там, търсех т.н. "чист блок" - познават се по миризмата при влизане на входа...  Така че - нямам и понятие защо ме обявихте за краен защитник. Старая се да не съм крайна в нищо, по принцип. Но съм свидетел и на много случки на дискриминация само защото някой е циганин или турчин. Една от тях описах по-горе. Дискриминацията не е само действие на държавата и даване или отнемане на някакви права. Говорех за отношението към хората, които обединяваме под думата "цигани". А те са доста различни. Както и българите.

 Киселяк, тази идея, която сега развиваш и която съм подчертала в тъмен шрифт, не е идеята от предишния ти пост, на която реагирах. Според мен никой не трябва да моли за никакво човешко право. Човешките права са такива, защото са присъщи на хората по рождение. В цивилизованите страни, всъщност... в другите – трябва да се бориш да си ги извоюваш или да коленичиш за тях....  А ти, ако имаш нужда да отидеш в ъгъла и да се срамуваш, не мога да ти преча..

Рони,  не виждам причини да коментирам личните ми мотиви да отида в Шотландия с теб и Киселяк, защото не усещам доброжелателност в тона ви. Доста отдавна съм казала в този форум защо съм заминала, който се интересува - знае как да го намери. В България винаги съм се чувствала достатъчно комфортно, всъщност. Защото предпочитам да не си изяждам нервите от яд срещу нещо, което не може да се промени. А това, което може – просто тръгваш да го променяш.... Простичко е. Нали не стигате дотам да си въобразявате, че съм напуснала страната, възмутена от отношението към малцинствата?  Joy  Между другото, тук цигани няма. Поне аз не съм видяла досега. Но крадци и използвачи на социалната система се намират. Пък и тя е далеч по-социална от нашата в България... Simple Smile

Но бъдете сигурни, че в Шотландия ме приемат с отворени обятия - въпреки че съм българка и въпреки тоновете помия, която се изля тук в медиите върху българите по повод приемането ни в ЕС.   Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 942
Мечтая да имам финансовата възможност да се занимавам с благотворителност - да направя фирмичка и с еднопосочни билети да пращам цигани по света  Mr. Green
Не ща да ги интегрирам, не ща да ги издържам, не ща да им гледам мизерията... 

# 161
... Но съм свидетел и на много случки на дискриминация само защото някой е циганин или турчин. Една от тях описах по-горе. Дискриминацията не е само действие на държавата и даване или отнемане на някакви права. Говорех за отношението към хората, които обединяваме под думата "цигани". А те са доста различни. Както и българите.

 Киселяк, тази идея, която сега развиваш и която съм подчертала в тъмен шрифт, не е идеята от предишния ти пост, на която реагирах. Според мен никой не трябва да моли за никакво човешко право. Човешките права са такива, защото са присъщи на хората по рождение. В цивилизованите страни, всъщност... в другите – трябва да се бориш да си ги извоюваш или да коленичиш за тях....  А ти, ако имаш нужда да отидеш в ъгъла и да се срамуваш, не мога да ти преча..

Дали това, което си видяла е било случка на дискриминация по етнически признак, или не, е повече от субективно и няма как да бъде разбрано със сигурност. Ако имаш факти (подчертавам факти, а не лични мнения на "жертвите") може да ги представиш, но сама казваш, че боклуци има навсякъде и от всякакви малцинства и болшинства.

И напротив идеята е една и съща. Ако не си съгласен с нещо, или го променяш, или го приемаш, или отиваш надалеч от него. Очевидно на малцинствата вариант едно им е неудобен - все пак трябва и те нещо да свършат по въпроса пък и "тяхната култура е различна". Вариант две също не ги кефи - и те били хора. Остава вариант три.
Сама казваш, че човешките права на никого не трябва и не са отнети. В такъв случай, както вече писах и аз по-горе, моля никой да не ме натиска да харесвам, обичам и приемам в къщата си някого по принуда, само защото по документи се води човек!

# 162
  • Мнения: 314
В такъв случай, както вече писах и аз по-горе, моля никой да не ме натиска да харесвам, обичам и приемам в къщата си някого по принуда, само защото по документи се води човек!
Няма да се учудя ако имаш предвид, че България не е дом на всички, които живеят в нея.
Никой не иска и не може да иска от теб да харесваш, обичаш или приемаш някого в къщата си. Просто избягвай да правиш обобщения на етническа основа, и не се примирявай с дискриминацията Peace.

# 163
  • Мнения: 766
Искам само да попитам защо има проблем с интеграция само на ромското малцинство?
Ами да кажем нещо и за арменското или еврейското малцинство в България. Те не са толкова многобройни като ромското, но не са и малко. Но те са се интегрирали или ние сме ги интегрирали както искате го приемайте  Peace
Аз също съм работила с роми /или цигани/ - могат да работят, но когато искат!
Но е по-лесно да искат и да им се дава наготово, друг да им плаща сметките и да им издържа децата в домовете. Такава е реалността - тези, които искат да се интегрират имат голям шанс за успех.

# 164
  • Мнения: X
Днес имах конфликт с една ромка в социални грижи.
Попълвах бланката за детските.Усещам,че някой ми е застанал на главата.Гледам една циганка.Викам и:"Защо ми висиш на главата?",а тя "Требва ми химикало!"
Аз:"Ами този химикал си е мой,не са ми го дали от гишето" .А тя продължава в същия дух:"Е,ако де!Що ще ти стане, ако ми го дадеш за малко?" Викам и:"Не виждаш ли,че пиша в момента!Като свърша ще ти го дам"Тя:"Ама требва и да ми попълниш молбата,че яз не мога да пиша"Аз:''Не ме занимавай!Бързам!"
Накрая и взе да ме кълне,защото не искам да и попълня молбата Sick
Друга ме пита,какво пиша!Да не би пари да дават за нещо!
 ooooh!
Аз съм на мнение,че и помощите трябва да им спрат,щом като не могат да четат и пишат.
Не мога да ги понасям. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт