Вадене на мъдрец...

  • 1 055 057
  • 3 855
  •   2
Отговори
# 1 680
  • Мнения: X
Някой може ли да ме ориентира колко върви горе-долу вадене на пораснал мъдрец за София? Мъдрецът е поникнал напълно, но коренът притискал съседния зъб, което не било добре и ме насочиха към вадене на мъдреца от хирург. Сега започвам да проучвам и ще чета и темата назад, но ако можете да ме ориентирате какво да очаквам като цени ще съм благодарна  Simple Smile

# 1 681
  • Мнения: 5 895
А мъдрецът в крайна сметка избил ли е или е изцяло под венеца? Това е важно, за да те ориентираме с цените. Peace

# 1 682
  • Мнения: X
Да, избил е.

# 1 683
  • Мнения: 5 895
Ако е напълно избил и няма част от него, която да е ретинирана (т.е. скрита под венеца), не е необходимо манипулацията да бъде извършена от хирург, обикновен зъболекар ще го дръпне с клещите. Peace Кой те е насочил към хирург и защо? При обикновен стоматолог ще платиш колкото за вадене на всеки друг зъб, демек - няма да ти излезе скъпо.

# 1 684
  • Мнения: 101
Темата сякаш изгуби смисъла си след намесата на fire_strike !
Напротив- темата придоби истински смисъл след моето включване в нея и се обогогати с допълнителен анализ на важни аспекти!

# 1 685
  • Мнения: 101
Някой може ли да ме ориентира колко върви горе-долу вадене на пораснал мъдрец за София? Мъдрецът е поникнал напълно, но коренът притискал съседния зъб, което не било добре и ме насочиха към вадене на мъдреца от хирург. Сега започвам да проучвам и ще чета и темата назад, но ако можете да ме ориентирате какво да очаквам като цени ще съм благодарна  Simple Smile
Зависи кой ти го е казал това. Ако мъдрецът не ти създава дискомфорт, болки и не е развален драстично, без възможност за лечение и обтурация, тогава просто не го вади, защото ваденето ще ти коства не само много разходи, но и много повече болки, проблеми и др. Имайте предвид, че над 90 % от пациентите, на които им е ваден мъдрец, развиват в срок до няколко години алвеолит, гранулом или киста под мястото- това, сигурно понеже са много "напреднали" и "опитни" нашите стоматолози Joy След още няколко години, се отварят сериозни парадонтални джобове и се налага нова скъпа намеса...колко хитро и колко доходоносно, нали? Само се замислете- всяка интервенция на зъболекар във вашите уста поражда необходимостта от нова последваща намеса след време...защото това не е наука, това не е медицина, а най-елементарна обирджийско-мошеническа практика, маскира като лъженаука! И колкото по-скоро го осъзнаете, толкова по-добре за здравето и джоба ви! Не се бъркайте в закономерните биологични и природни процеси, защото сами си отваряте проблем.

# 1 686
  • Мнения: 101
Ако е напълно избил и няма част от него, която да е ретинирана (т.е. скрита под венеца), не е необходимо манипулацията да бъде извършена от хирург, обикновен зъболекар ще го дръпне с клещите. Peace Кой те е насочил към хирург и защо? При обикновен стоматолог ще платиш колкото за вадене на всеки друг зъб, демек - няма да ти излезе скъпо.
Ми има няма- 50 лева ще ти излезе, както в моя случай. Нищо, че си платих на куп като поп здравните вноски през март, нищо, че съм с права на здравноосигурено лице, нищо, че тази година не бях ползвал никакви други стоматологични услуги по каса...Никой дори не ме попита за здравна книжка, а директно ми бяха поискани 50 кинта и то за "удоволствието" от рана , която едва ли ще зарастне и до Коледа...Къде е Бойко Борисов????!!! А министър Москов? А държавният контрол?

# 1 687
  • Мнения: 48 023
Утре ми вадят мъдрец,  каква подготовка да направя?   Запас аулин, Елудрил,   друго ?

# 1 688
  • Мнения: 101
...каква подготовка да направя?...
Финансова... Laughing

# 1 689
  • Мнения: 48 023
Зъбът е изваден,  но отока е страшен... Въпреки леда. 2 ден има ли смисъл да слагам лед?

# 1 690
  • Мнения: 38
Зъбът е изваден,  но отока е страшен... Въпреки леда. 2 ден има ли смисъл да слагам лед?

Аз вадих 2 едновременно  Shocked и не съм слагала лед. Помогна ми ... Лиотон  Simple Smile На някой може да му звучи абсурдно, но това ми препоръчаха и буците по бузата започнаха да изчезват  Peace

# 1 691
  • Sofia
  • Мнения: 1 794
Зъбът е изваден,  но отока е страшен... Въпреки леда. 2 ден има ли смисъл да слагам лед?
На втория ден няма смисъл от лед вече. Не се безпокой , ще премине - някои хора се подуват повече, други по-малко - всичко е индивидуално и зависи от много фактори. Аз съм извадила 4 ретинирали мъдреца и всеки път беше различен отока.

# 1 692
  • Мнения: 48 023
Ще се въздържа от лиотон  засега,  защото от време на време прокървява,  а знам че е  важно да се образува съсирек

# 1 693
  • София
  • Мнения: 1 103
  Здравейте, и на мен ми предстои вадане на мъдрец. Спряла съм се на ЕО Дент. Записаха ме при д-р Патчев, но не намирам никаква информация за този лекар. Иначе ваденето е обсолютно наложително, защото зъбът е безвъзвратно разрушен и не подлежи на лечение. Вчера бях на преглед и имах час за ваденето днес, но се събудих с хрема и гърлобол и реших да го поотложа. Тъкмо ще се информирам повече и ще събера смелост - давам си срок до другата седмица. И още нещо - чудя се дали трябва да има някаква подготовка от моя страна. Например мисля си, че няма да е зле да ползвам вода за уста няколко дни преди това, за да избия бактериите ако има такива. Между този и предния зъб, който е с коронка ми се събира храна, която трудно почиствам и често венеца там се възпалява.
 Сега се връщам да чета темата и се надявам да открия отговори на въпросите ми.

# 1 694
  • Мнения: 1
Molq te mi doi kordinati na tvoq lekar

Blagodarq

Общи условия

Активация на акаунт