Вадене на мъдрец...

  • 1 052 744
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 226
За пушенето - нарушава се кръвоснабдяването локално - това е причината.

# 451
  • Мнения: 3
Имам следния въпрос, днес ми извадиха мъдреца ( с клещи ) без рязане и ми взеха 100 лв. На мен цената ми се вижда висока, тъй като на мои приятели за същото им взимат между 50 - 70 лв. За това бих искал да ми кажете дали цената наистина е висока ???????

# 452
  • Мнения: 8 952
Емииии, .... Зависи от града, зъболекаря и т.н. Няма държавноустановени цени на стоматологичните услуги. На мен за ваденето на мъдреца ми взеха 50лв. Но само като пример - за лечение на пулпит, възпаление на нерва, един зъболекар ми поиска 300 лв., а друг ми оправи зъба за 130лв.
Просто трябва по-внимателно да си подбираш стоматолога и да се осведомяваш предварително.

# 453
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте!

Моля да ми препоръчате хирург за вадене на мъдреци в София!

Един от тях поиска за зародишите на мъдреците на сина ми по 300 лв. на брой!!!

Нали, не съм скръндза, поне за здраве, но ми се вижда прекалено.

Благодаря предварително! Simple Smile

# 454
  • Мнения: 2 258
Преди 2 седмици ми извадиха мъдрец. Зъболекарят се казва Ивелин Димитров, хирург е. Понеже пък преди месец ми извадиха друг мъдрец, при друг зъболекар, мога да направя сравнение. Този е много добър, на другия ден вече нямах болка, докато при първия ме държа почти седмица. Кабинетът му се намира близо до ул. Дойран, ако те интересува, пиши на лични да ти дам телефона му. А, да, понеже не живее от известно време в БГ, се връща на ок. 3 седмици. На мен мъдреца ми го мина по здравна каса, скъпичко взима, но едва ли чак 300.

# 455
  • София
  • Мнения: 795
цените зависят от конкретния случай и от проблема. Има поникнали мъдреци, които се вадят като обикновен зъб или с малко повече напъване; други трябва да се реже венеца и да се шие; може да трябва да се пили; да се маха от костта и след това да се слага костно вещество.....
има хирурзи, които надуват цените, други не работят със здравната каса....
на мен за ретиниран мъдрец, абсолютно не поникнал (и без шанс да поникне), с малко пилене, без махане на кост и слагане на костно вещество, с рязане на венеца и 3-4 шева, без да се занимавам със здравната каса = общо 180лв;
на позната с много пилене и рязаня, но без да се слага костно вещество, при дръг хирург = по 350лв на парче

много са относителни нещата. Аз лично предпочитам да дам и 400лв, но да нямам проблеми след това..отколкото 100 и после цял живот с проблеми от некадърност Simple Smile

# 456
  • Мнения: 9

Здравейте,в сряда ми извадиха оперативно долен ляв мъдрец!Първите 2 дена страшна болка..!Вчера ми махнаха дрена,имах голям оток,който от вчера и днес изведнъж намаляс около 60 %!Имам 2 проблема!1-ят са конците-там където ми е шито место на бузата,1 шев се е "свлачил",откачил!Конците май са ми паднали,те са черно-сиви на цвят,притеснявам се да не съм направил някой гаф!Ям от 4 дена,само меки и кремообразни храни,твърдо не ям!От мясото където е откчаен коцеца е отворена дупката и изтичва някаква течност!Какво да правя,в понеделник съм на преглед!Много се притеснявам! 2 рият проблем е на 6 или 7 зъб ,от страната на мъдреца,при механично удряна на съзъбието усещам болка в зъба,чувствителност,това от операцията ли е?!Моля ви за спешен отговор!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!И днеска,за сефте усещам леко тръпнен на целия език!Само да не е засегнат нерв,или нещо да имам проблем!Че утре ако каже,що си откачил КОНЦИТЕЕ БЕЕЕ,или ако каже да ми шие наново всички,божееее умирам си от страх! Cry  Cry Cry Cry Cry Cry

# 457
  • София
  • Мнения: 795

Здравейте,в сряда ми извадиха оперативно долен ляв мъдрец!Първите 2 дена страшна болка..!Вчера ми махнаха дрена,имах голям оток,който от вчера и днес изведнъж намаляс около 60 %!Имам 2 проблема!1-ят са конците-там където ми е шито место на бузата,1 шев се е "свлачил",откачил!Конците май са ми паднали,те са черно-сиви на цвят,притеснявам се да не съм направил някой гаф!Ям от 4 дена,само меки и кремообразни храни,твърдо не ям!От мясото където е откчаен коцеца е отворена дупката и изтичва някаква течност!Какво да правя,в понеделник съм на преглед!Много се притеснявам! 2 рият проблем е на 6 или 7 зъб ,от страната на мъдреца,при механично удряна на съзъбието усещам болка в зъба,чувствителност,това от операцията ли е?!Моля ви за спешен отговор!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!И днеска,за сефте усещам леко тръпнен на целия език!Само да не е засегнат нерв,или нещо да имам проблем!Че утре ако каже,що си откачил КОНЦИТЕЕ БЕЕЕ,или ако каже да ми шие наново всички,божееее умирам си от страх! Cry  Cry Cry Cry Cry Cry

Милата  Tired моя хирург казва, че всичко е нормално, но не съвсем...незнам какво да тикажа, дано не е засегнат нерв, а течността да е просто слюнка. Успех и по-скорошно оздравяване!

# 458
  • Мнения: 9
Момче съм само да дооточня  Laughing!Просто,ми писна да се занмивам с глупости,на мен тая година бая неща ми  се струполясаха на главата!Ето след вечеря,езика ми се оправи,целият ми е побелял,и чувствителността на зъба като го "почуквам"с горните зъби намаля,всичко е периодично!Кажете ми как така ще ми се откачат конците,трябва ли да се прешиват наново?  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 459
  • София
  • Мнения: 795
Момче съм само да дооточня  Laughing!Просто,ми писна да се занмивам с глупости,на мен тая година бая неща ми  се струполясаха на главата!Ето след вечеря,езика ми се оправи,целият ми е побелял,и чувствителността на зъба като го "почуквам"с горните зъби намаля,всичко е периодично!Кажете ми как така ще ми се откачат конците,трябва ли да се прешиват наново?  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

много се извинявам  Embarassed Embarassed Embarassed
може да са шити повърхностно и да се е скъсала тъканта, но съм чувала и при други хора, така че може да не е нещо страшно  Hug иначе мойте конци бяха небесно сини и винаги са ме шили с такива, до сега един не е паднал сам...(даже веднъж седях 1 месец с тях, че не можех да отида да ми ги махант), но това е друга тема Simple Smile

# 460
  • Мнения: 9
Ужас!Направо,дано утре не ми се разяри хирурга,че вече искам пържоли да ям!Няма за коледа да сърбам като някой дядо!

# 461
  • Мнения: 6
Здравей Sleart, на мен преди две седмици ми извадиха с операция и двата долни мъдреца. От едната страна и аз имах болки при натиск на последния зъб, който минаха след 10-я дни. За конците не се притеснявай, една моя позната дори не я бяха шили, защото хирургът й "не обичал да шие". Според мен ако има проблем ще имаш болки, но нека утре хирурга да си изкаже мнението. При мен отока беше най-голям на третия ден и започна да спада, така ми каза и моя хирург, но аз нямах дрен. Пиеш ли антибиотик?

# 462
  • Мнения: 9
Здравей Lina!Дрена ми го махна в петък,да 1 седмица пия АБ-Клиндамицин,в сряда го спирам!2 дена пих Етодин за болката,ама стомаха много вреди!Аз имах як оток 2-3 ден след това, и тея дни изведнъж,след като махна дрена,рязко спадна отока!

# 463
  • Мнения: 9
Днес раната ме спуква от болка,отновоооо.Беше поспряла за 2-3 дена!Бях при хирурга,каза че е нормално някой друг конец да падне!Скара ми се защо не съм мил зъбите,било се събрало храна и щяло да се възпали!Направих промики ала бала!Сега чак цялата буза и чине ме боли,болката е отврат направо си мисля пак да посегна към болкоуспокяващите макар че не искам!Като цяло нямам някакви същ. проблеми!Баааси мамата как болиииииииииииии!  #Cussing out

# 464
  • София
  • Мнения: 795
понякога не се чуват какво казват стоматолизите....аз една седмица не можех да си отворя устата, за да навра четка вътре, камо ли да търкам...използвах само медицинска вода за след хирургични интервенции, за да не се инфектира...
Иначе не се мъчи, ако много те боли...едно прахче (аз пия DIALGIN 500 или 1000) няма да навреди Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт