Вадене на мъдрец...

  • 1 053 370
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 697
Моля ви пишете ми здравната каса поема ли вадене на мъдрец?
В сайта пише - вадене на зъб? Мъдреца какво е?

При мен нямаше някакви особени усложнения и с упойката ми струваше 45 лв.

Да, поема го Peace, но много трудно се намира хирург да работи с касата. Аз намерих в стоматологията в Плевен и за щастие попаднах на професионалист. Струваше ми 14 лв.
 
За справка - на моя приятелка й вадиха мъдрец на частно за 80 лв. Просто при частната практика всеки дентален лекар определя сам тарифата си и... пациентът трябва да си прецени колко може да даде и на кого да се довери.

# 76
  • Мнения: 1 715
Вале, а поникнал ли ти беше?
Да даже беше развален,но зъболекарят каза,че тези зъби не се правят точно поради кривите корени .Не могат да се изчистят хубаво.Миналата година си вадих пак и нямах проблем.Явно при някои не могат да пробият и затова се налага да се извади оперативно.

# 77
  • Мнения: 9 095
То затова не те е боляло, защото е просто изваден, без да е рязан венеца Blush
Аз се обнадеждих, че е възможна операцията без да има ужасни болки след това, но уви...

# 78
  • Варна
  • Мнения: 472
Да ама на мен изрично ми казаха, че мъдреците не се поемат от здравната каса  newsm78
Два пъти питах иначе кабинетът работи с касата.

Много странно! На сайта на здр. каса пише само вадене на зъб, но това не се отнасяло до мъдреци. Освен да се обадя на някой от телефоните. Наистина ми е интересно.
Мъдрецът нали е зъб?  newsm78

# 79
  • Мнения: 2 697
Да ама на мен изрично ми казаха, че мъдреците не се поемат от здравната каса  newsm78
Два пъти питах иначе кабинетът работи с касата.

Много странно! На сайта на здр. каса пише само вадене на зъб, но това не се отнасяло до мъдреци. Освен да се обадя на някой от телефоните. Наистина ми е интересно.
Мъдрецът нали е зъб?  newsm78

Аз точно това имах предвид, като казах, че е трудно да си намериш хирург да работи с касата и да се съгласи да приеме ваденето на мъдрец като вадене на зъб по касата. Защо? Ами просто защото хирурзите знаят чудесно, че кривите мъдреци създават големи проблеми и от тях се печели добре.

На мен също ми обясняваха, въртяха и сучеха хирурзи, че уж работят с касата, но ретинирани (криви) мъдреци тя не поема.
Моят съвет е да попиташ и на други места, защото изключение за мъдреци няма. Зъби са си, щом подлежат на вадене, значи са си изваден зъб, който касата поема и това си е.

Още нещо - аргументът, че едва ли не ваденето на мъдрец не е необходимост (както примерно един силно разрушен зъб налага изваждане, защото води до абсцес), а "каприз" на пациента и следователно пациентът си го плаща, е пълна измислица и не се връзвай на подобни приказки. След като мъдрецът е легнал лошо във венеца, той се вади.

# 80
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди 6 години и на мен зъболекарка ми каза,че трябва да ми се извади още непоникнал мъдрец.Отидох при хирурга,но човекът ми каза,че не се захваща с мен,бил много навътре.Венецът ми,над зъба беше много възпален и не можех да си отварям устата,а на снимката се виждаше,че е легнал.Сложи ми месна упойка и изряза възпалената част от венеца.Никакви проблеми,мина ми всичко.Сега вече е поникнал.Миналата година ходих на снимка,ами абсолютно изправен и корените прави.Не ми е правил проблеми от тогава,но появи ли се нещо и го махам веднага.

# 81
  • Мнения: 418
Преди 6 години и на мен зъболекарка ми каза,че трябва да ми се извади още непоникнал мъдрец.Отидох при хирурга,но човекът ми каза,че не се захваща с мен,бил много навътре.Венецът ми,над зъба беше много възпален и не можех да си отварям устата,а на снимката се виждаше,че е легнал.Сложи ми месна упойка и изряза възпалената част от венеца.Никакви проблеми,мина ми всичко.Сега вече е поникнал.Миналата година ходих на снимка,ами абсолютно изправен и корените прави.Не ми е правил проблеми от тогава,но появи ли се нещо и го махам веднага.


и аз се бях замисляла за това...ако мога да избегна операция...да се пробва ,да се освободи отгоре...и ако тогава вече неможе да излезе ..няма друг начин...

# 82
  • Мнения: 9 095
Ани, предполагам имаш снимка - на нея зъбът вижда ли се, че е легнал и расте към съседния (или в другата посока) или просто не ти е поникнал и венецът горе му е проблем?

# 83
  • Мнения: 161
Мъдрецът е зъб и касата го поема само когато е поникнал.Когато е задържан в костта и е необходимо вадене с операция - касата не го поема.За това има такова разделение и разлика в цените.

# 84
  • Мнения: 130
Имам един мъдрец,на който са останали само корените.Страх ме е да отида на хирург,не зная какво се прави в този случай.Не ме боли,ако  някой
е запознат,моля да пише Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 418
Ани, предполагам имаш снимка - на нея зъбът вижда ли се, че е легнал и расте към съседния (или в другата посока) или просто не ти е поникнал и венецът горе му е проблем?


легнал е към съседния..дори усещам болка в цялата дасна страна,когато отхапя нещо твърдо,ябълка ,ядки и т.н. затова ги избягвам...за да ми се размине поне за сега,защото съм в Англия и хич не искам тук да ми се случи да го вадя...

# 86
  • Мнения: 9 095
Ани, аз съм по същия начин, от същата страна.
Не знам защо храня надежди да се изправи зъбчето... Praynig

# 87
  • Мнения: 2 697
легнал е към съседния..дори усещам болка в цялата дасна страна,когато отхапя нещо твърдо,ябълка ,ядки и т.н. затова ги избягвам...за да ми се размине поне за сега,защото съм в Англия и хич не искам тук да ми се случи да го вадя...

Ани, не искам да те тревожа, но поне доколкото имам опит с такива полегнали мъдреци (не съм дентален лекар), опитът ми сочи, че положението няма да става по-добро, няма как да се изправи зъба. Имам един такъв легнал мъдрец в десния ми венец долу и отвреме-навреме се обажда - зъбът няма да се изправи, но може и да не създава особени проблеми оттук-нататък, а само да наболява. Лошо е, ако започне много да натиска кътника. Дано при теб това не се случи.

# 88
  • Мнения: 418
и аз усещам,че ми притиска кътника...много гадно усещане,но ще видим как ще се развият нещата..

# 89
  • Мнения: 9 095
А като вземе да притиска кътника, какво става с него?

Аз ще ходя така или иначе, нямам избор, скоро ще започваме да си правим бебче и не искам да имам проблеми със зъбите, особено с мъдрец Sick Просто сега се навивам психически...знам, че нищо няма да усетя при процедурата, не ме е страх и от болката след това, обаче знаейки какво ще ми правят - рязане, шиене Sick Sick Sick По-добре да не знаех...

Общи условия

Активация на акаунт