Вадене на мъдрец...

  • 1 054 439
  • 3 854
  •   1
Отговори
# 1 110
  • София
  • Мнения: 606
Ако има как да се хване с клещите и да ае издърпа,това намалява сложността на изпълнение и за това може да е такава цената,но всеки сам си решава за колко да работи

# 1 111
  • Мнения: 267
Здравейте, в събота ми извадиха ляв долен мъдрец, непоникнал. Днес е 4ти ден и все още съм подута. Това, което ме притеснява е, че подутината се усеща много твърда на пипане, това нормално ли е? На втория ден вдигнах и висока температура, но започнах антибиотик и вече нямам. Болка също нямам.

# 1 112
  • Sofia
  • Мнения: 1 787
Здравейте, в събота ми извадиха ляв долен мъдрец, непоникнал. Днес е 4ти ден и все още съм подута. Това, което ме притеснява е, че подутината се усеща много твърда на пипане, това нормално ли е? На втория ден вдигнах и висока температура, но започнах антибиотик и вече нямам. Болка също нямам.

Да, нормално е. Около 7-10 дни е подутината в такъв вид, докато спадне.

# 1 113
  • Мнения: 267
Мерси много за отговора, това ме успокои  Hug

# 1 114
  • Мнения: 221
за Пловдив мога да препоръчам за вадене на мъдреци д-р Патриков, намира се тук: http://dentist-patrikov.hit.bg/contacts.html  - ул.Данаил Николаев  до 2 РПУ

При него съм вадила 2 мъдреца за 1 седмица. Перфектен е в областта си, баща ми той си вади зъби при него. Смятам,че не всеки става за вадене на зъби.
Бях подута само няколко часа, по скоро като рана от упойката, но на другия ден нищо ми нямаше.

За София препоръчвам д-р Анатолий Цолов - намира се тук: Адрес: УЛ.ФЕНИКС КАНИЦ №6-8
Вадила съм 1 мъдерец при него, обадих му се в неделя  и той ме пита ако не търпиш веднага, ако ли не в понеделник. Аз пих аулин и можех да издържа до понеделник. Срещахме се в понеделник в 7:30 и в 8:15 си тръгнах на работа. Бузата ми беше малко замразена заради упокойката, но до обяд мина всичко.

Останал ми е още един мъдрец, ако се наложи според зависи местоположението ми отивам при един от двамата.

И двамата ми бяха препоръчани, и бяха перфектни. Не за друго, а защото се ужасявам да не попадна на някой некадърник. Спелиасти са във ваденето на зъби. А Цолов така леко дръпна,че просто. Има една сила в ръката

# 1 115
  • Мнения: 0
Здравейте! Преди два дни ми извадиха оперативно долен ляв мъдрец и днес съм подута като круша!  Мъдрецът беше масивен и операцията мина за около час. Shocked Преди около месец започна всичко -  заболя ме цялата лява страна, направих снимка, но зъболекаря като я видя, ме изпрати за панорамна за негова сметка. Оказа се, че имам два мъдреца от лявата страна, които започват да избиват, един от дясната (горен) и три свръх зъба в долната предна част. Хирурга като видя снимката се шашна. Препоръча ми засега да изчакам, ако не усещам чувствителност на местата, където са тези свръх зъби, но ако усетя, веднага да отида на специалист. Като го попитах за тези свръх зъби, каза че "главата го боли от тях само като гледа снимката"  Rolling Eyes ... на някой случвало ли му се е такова нещо?  #CrazyИмам прави, много здрави зъби и не мога и да си помисля, че трябва да ги потроша, за да махна тези отдолу  Cry

# 1 116
  • София
  • Мнения: 795
Angelia, със сигурност има начин да се махнат без да ти "потрошат" здравите.
Аз бих ги махната - хем пречат, хем може да създадат ядове, хем може да разбутат здравите и подредение, хем да стопяват костта...само ядове...
Според мен трябва да посетиш лицево-челюстен хирург, който да ги погледне и също да ти каже мнението си и вариантите. Случаят е по-различен и специфичен от нормалните.

# 1 117
  • Мнения: 14
за Пловдив мога да препоръчам за вадене на мъдреци д-р Патриков, намира се тук: http://dentist-patrikov.hit.bg/contacts.html  - ул.Данаил Николаев  до 2 РПУ

При него съм вадила 2 мъдреца за 1 седмица. Перфектен е в областта си, баща ми той си вади зъби при него. Смятам,че не всеки става за вадене на зъби.
Бях подута само няколко часа, по скоро като рана от упойката, но на другия ден нищо ми нямаше.

За София препоръчвам д-р Анатолий Цолов - намира се тук: Адрес: УЛ.ФЕНИКС КАНИЦ №6-8
Вадила съм 1 мъдерец при него, обадих му се в неделя  и той ме пита ако не търпиш веднага, ако ли не в понеделник. Аз пих аулин и можех да издържа до понеделник. Срещахме се в понеделник в 7:30 и в 8:15 си тръгнах на работа. Бузата ми беше малко замразена заради упокойката, но до обяд мина всичко.
Останал ми е още един мъдрец, ако се наложи според зависи местоположението ми отивам при един от двамата.

И двамата ми бяха препоръчани, и бяха перфектни. Не за друго, а защото се ужасявам да не попадна на някой некадърник. Спелиасти са във ваденето на зъби. А Цолов така леко дръпна,че просто. Има една сила в ръката


Здравей, виждам, че си доволна от зъболекаря  д-р Анатолий Цолов в София. Мен вече 1 седмица мъдрецът ми създава проблем. Би ли споделила на лични за цена, подробности и дали е долен мъдреца- доста се страхувам. Ако други момичета могат да предложат зъболекар в София, при който са си извадили мъдрец и са доволни- ще съм благодарна на всички!   bouquet

# 1 118
  • Мнения: 3
за Пловдив мога да препоръчам за вадене на мъдреци д-р Патриков, намира се тук: http://dentist-patrikov.hit.bg/contacts.html  - ул.Данаил Николаев  до 2 РПУ

При него съм вадила 2 мъдреца за 1 седмица. Перфектен е в областта си, баща ми той си вади зъби при него. Смятам,че не всеки става за вадене на зъби.
Бях подута само няколко часа, по скоро като рана от упойката, но на другия ден нищо ми нямаше.

За София препоръчвам д-р Анатолий Цолов - намира се тук: Адрес: УЛ.ФЕНИКС КАНИЦ №6-8
Вадила съм 1 мъдерец при него, обадих му се в неделя  и той ме пита ако не търпиш веднага, ако ли не в понеделник. Аз пих аулин и можех да издържа до понеделник. Срещахме се в понеделник в 7:30 и в 8:15 си тръгнах на работа. Бузата ми беше малко замразена заради упокойката, но до обяд мина всичко.
Останал ми е още един мъдрец, ако се наложи според зависи местоположението ми отивам при един от двамата.

И двамата ми бяха препоръчани, и бяха перфектни. Не за друго, а защото се ужасявам да не попадна на някой некадърник. Спелиасти са във ваденето на зъби. А Цолов така леко дръпна,че просто. Има една сила в ръката


Здравей, виждам, че си доволна от зъболекаря  д-р Анатолий Цолов в София. Мен вече 1 седмица мъдрецът ми създава проблем. Би ли споделила на лични за цена, подробности и дали е долен мъдреца- доста се страхувам. Ако други момичета могат да предложат зъболекар в София, при който са си извадили мъдрец и са доволни- ще съм благодарна на всички!   bouquet

За изваждането на мъдреците не е необходима сила, а опит и техника. Важно е стоматологът да е специалист. Мога да Ви препоръчам д-р Николова от DSDent. Координатите ще ги намерите в интернет.

# 1 119
  • Мнения: 7
Изчетох доста мнения ,но мен ме интересува като цяло в София за ретиниран мъдрец къде мога да отида и да се поема от здравната каса ,защото до сега съм вадила 2 мъдреца във Варна ми взеха не повече от 30 лв със снимка ,а в София ми взеха 120 без снимка и без никакви излишни манипулации без шевове и тн .. Simple Smile Бих била много благодарна ,ако някой се отзове по-бързо защото доста наболява този мъдрец Simple Smile

# 1 120
  • Мнения: 3
Изчетох доста мнения ,но мен ме интересува като цяло в София за ретиниран мъдрец къде мога да отида и да се поема от здравната каса ,защото до сега съм вадила 2 мъдреца във Варна ми взеха не повече от 30 лв със снимка ,а в София ми взеха 120 без снимка и без никакви излишни манипулации без шевове и тн .. Simple Smile Бих била много благодарна ,ако някой се отзове по-бързо защото доста наболява този мъдрец Simple Smile

Като орален хирург мога да Ви кажа, че ваденето на ретиниран мъдрец без снимка си е направо игра на "руска рулетка". Моля Ви, не се съгласявайте на подобни неща.
По принцип ваденето на зъб, независимо кой е той задължително трябва да се извърши след направата на рентгенова снимка!!! 

# 1 121
  • Мнения: 327
Здравейте!
Моля да ми препоръчате добър хирург стоматолог от Стара Загора за екстракция на полуретиниран мъдрец!
Дано високата цена на тази манипулация да включва и..памперс!
Умирам от страх!

Последна редакция: пт, 22 ное 2013, 14:30 от irkata7

# 1 122
  • Мнения: 52
Здравейте,  моля да ми препоръчате стоматолог-хирург в гр. София за вадене на мъдрец, от който са останали само 1/4. Доста го отлагах. но ме притеснява. че зъба много се разруши и ще е проблем при вадене. Мисля, че би следвало да се прави снимка преди вадене а аз още кърмя дете и дали това е пречка?

# 1 123
  • София
  • Мнения: 606
Горен или долен е и откъде знаете колко е останал,ако няма снимка

# 1 124
  • Мнения: 52
Толкова се вижда от него; долен е.

Общи условия

Активация на акаунт