Вадене на мъдрец...

  • 1 052 319
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 41
на долнят 40 мин ,а на горния около 10

# 1 396
  • Мнения: 2
Здравейте!
Преди 5 дни ми извадиха горен ляв мъдрец. Започна да расте преди няколко години, после спря, после пак почна, пак спря и сега пак беше започнал, но беше вече с болки ужасни, не можех да си отворя устата, венците на всички зъби отгоре ми се подуха, започнаха да кървят, абе, ужас... Прибрах се набързо в родния град и още на същия ден при хирург, ревейки от болки, едвам го навих да ме прегледа в 7 часа вечерта, но се съгласи, погледна го и каза да го вадим. То не беше рев и тръшкане, страх, пищене - ужас! Излезна за по-малко от минута сигурно... Явно страха ми беше в повече. Мъдреца не беше пораснал изцяло, беше се само подал, но въпреки това го извади за секундички и ми взе 45 лева, щеше да е 20 ако имах здравна книжка в мен, уви... Заминаха още доста парички по проблеми с другите венци, причинени от малкия изваден вече гад... Сега обаче, от същата страна отдолу другия мъдрец се тика, малка гад долна... Ходих, направих снимка - всички мъдреци са ми както си трябва нагоре, обаче с този гад имам по-големи болки отколкото с този, който извадихме... Значи, има дупка отгоре, обаче не е достатъчно голяма, кърви, имаше съсирек даже вътре, който някак си излезна и изплюх и бях в шок... Сега в понеделник ще ходя пак при същия хирург със снимката и всичко, силно се надявам директно да каже сядай да го вадим, че да ми мине най-накрая, колкото и да умирам от страх... Та въпроса ми е дали ще може да се извади така нормално, както другия? На снимката се вижда, че си расте нормално нагоре, просто още не се е подал, той и другия не беше пораснал напълно... А и ме е страх да не ми вземе някаква космическа сума, че от вторник досега пръснах сума ти пари за тези зъби, минавам през някакъв неописуем ужас...

# 1 397
  • Мнения: 33
Здравейте!
Преди 5 дни ми извадиха горен ляв мъдрец. Започна да расте преди няколко години, после спря, после пак почна, пак спря и сега пак беше започнал, но беше вече с болки ужасни, не можех да си отворя устата, венците на всички зъби отгоре ми се подуха, започнаха да кървят, абе, ужас... Прибрах се набързо в родния град и още на същия ден при хирург, ревейки от болки, едвам го навих да ме прегледа в 7 часа вечерта, но се съгласи, погледна го и каза да го вадим. То не беше рев и тръшкане, страх, пищене - ужас! Излезна за по-малко от минута сигурно... Явно страха ми беше в повече. Мъдреца не беше пораснал изцяло, беше се само подал, но въпреки това го извади за секундички и ми взе 45 лева, щеше да е 20 ако имах здравна книжка в мен, уви... Заминаха още доста парички по проблеми с другите венци, причинени от малкия изваден вече гад... Сега обаче, от същата страна отдолу другия мъдрец се тика, малка гад долна... Ходих, направих снимка - всички мъдреци са ми както си трябва нагоре, обаче с този гад имам по-големи болки отколкото с този, който извадихме... Значи, има дупка отгоре, обаче не е достатъчно голяма, кърви, имаше съсирек даже вътре, който някак си излезна и изплюх и бях в шок... Сега в понеделник ще ходя пак при същия хирург със снимката и всичко, силно се надявам директно да каже сядай да го вадим, че да ми мине най-накрая, колкото и да умирам от страх... Та въпроса ми е дали ще може да се извади така нормално, както другия? На снимката се вижда, че си расте нормално нагоре, просто още не се е подал, той и другия не беше пораснал напълно... А и ме е страх да не ми вземе някаква космическа сума, че от вторник досега пръснах сума ти пари за тези зъби, минавам през някакъв неописуем ужас...
Здравей Стъни. Милата ти Sad Доста си се измъчила Sad По принцип и аз в задните страници съм писала мнението ми за вадене на един мъдрец от едната страна. Логиката е такава, че когато единия (в твоя случей горния) се извади , а отдолу расте другия се получава едно предъвкване все едно, отдолу имаш зъб , но отсреща има само венез, които се наранява Sad За това може би те боли. На мен ми ги вадиха 2 х 2 ... Трябва да бъдеш спокойна и без паника, отивай и настоявай да го махат.. Ти си с правото си да кажеш искам да се маха Simple Smile Другото което е , горните винаги излизат по-лесно Sad Не искам да те плаша. Бъди спокойна всичко ще е наред. след 1 месец ще си забравила всичко Simple Smile Не си първата! Късмет Simple Smile Сподели после как е минало   bouquet

# 1 398
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз нещо не можах да се ориентирам в цените за вадене на мъдрец.  Thinking На мен днес ми казаха цена 200лв., обаче мъдрецът ми е прав, показал се е доста над нивото на венеца, макар и да не е достигнал нивото на останалите зъби. Та се чудя - Здравната каса ще участва ли, или от нас се иска само да си плащаме вноските, операциите, изследванията...

# 1 399
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Аз нещо не можах да се ориентирам в цените за вадене на мъдрец.  Thinking На мен днес ми казаха цена 200лв., обаче мъдрецът ми е прав, показал се е доста над нивото на венеца, макар и да не е достигнал нивото на останалите зъби. Та се чудя - Здравната каса ще участва ли, или от нас се иска само да си плащаме вноските, операциите, изследванията...
На мен излязъл мъдрец ми струваше 70 лв, а ретиниралите по 260. Без Здравна каса.

# 1 400
  • Мнения: 2
Здравейте!...
... минавам през някакъв неописуем ужас...
Здравей Стъни. ...
... Късмет Simple Smile Сподели после как е минало   bouquet
Благодаря ти. Ходих на преглед. Казаха ми, че този мъдрец трябва да се махне с операция. Болките ми били идвали от това, че била станала ужасна инфекция, та ми изписаха антибиотик и някаква по-специална вода за уста. Един ден го пия в комбинация с диалгин против болката и направо успях да се наям! Операцията не се покрива от здравната каса и ще ми струва скромните 150 лева... досега пръснах 150 лева за зъбите... общо 300... Отидоха коледните подаръци... И въпреки, че ще си умра от страх тук, поне виждам края на мъките и със свито сърце го чакам! Laughing

# 1 401
  • Варна
  • Мнения: 1 790
 Alexandra, а къде, при кого ти излезе толкова ваденето?

# 1 402
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Alexandra, а къде, при кого ти излезе толкова ваденето?
В Денталния факултет към МУ. /сградата под Проектантска/. На 5-ия етаж е Медицинския център, там в дъното на коридора е хирургията.

# 1 403
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Благодаря ти много, Александра.   bouquet

# 1 404
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Много полезна тема, момичета. Благодаря, че споделяте ценния си опит. Hug

   Прочетох едва последните няколко страници, обаче не успях да се ориентирам къде се води, че са най-добрите специалисти за София? Във ВМА? Можете ли да ми препоръчате и конкретни имена? Също, не ми стана ясно тази манипулация покрива ли се частично от здравната каса или не?

   Благодаря предварително! Peace

# 1 405
  • Мнения: 33
Здравейте!...
... минавам през някакъв неописуем ужас...
Здравей Стъни. ...
... Късмет Simple Smile Сподели после как е минало   bouquet
Благодаря ти. Ходих на преглед. Казаха ми, че този мъдрец трябва да се махне с операция. Болките ми били идвали от това, че била станала ужасна инфекция, та ми изписаха антибиотик и някаква по-специална вода за уста. Един ден го пия в комбинация с диалгин против болката и направо успях да се наям! Операцията не се покрива от здравната каса и ще ми струва скромните 150 лева... досега пръснах 150 лева за зъбите... общо 300... Отидоха коледните подаръци... И въпреки, че ще си умра от страх тук, поне виждам края на мъките и със свито сърце го чакам! Laughing
Sad Изпивай антибиотика да минава инфекцията и го махай този гад! Тези 150 лв ми се струват много  наистина Sad На мен не ми ги вадиха в БГ и не знам как вървят цените, но като чета по форумите май е доста Sad Здраваната каса не поема вадене на мъдрец... Тъпотия.. Дано всичко мине наред. Като го извадиш ще си най-щастливия човек на света! Гарантирам ти   Joy Успех и Весели празници   bouquet  bouquet santa2

# 1 406
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
   Много полезна тема, момичета. Благодаря, че споделяте ценния си опит. Hug

   Прочетох едва последните няколко страници, обаче не успях да се ориентирам къде се води, че са най-добрите специалисти за София? Във ВМА? Можете ли да ми препоръчате и конкретни имена? Също, не ми стана ясно тази манипулация покрива ли се частично от здравната каса или не?

   Благодаря предварително! Peace

Денталния факултет на ВМА. Касата не покрива вадене на ретинирал мъдрец. Аз съм споделяла за моя хируг - извадила съм 3 от 4те ретинирали мъдреца при нея - д-р Деливерска.

# 1 407
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Благодаря ти за включването, Vesanabouquet

   Т.е., да считам, че си доволна от твоя хирург и всичко е минало безпроблемно при теб?

   Ей-сега ще се опитам да потърся какво си писала назад из темата. Peace

# 1 408
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
   Благодаря ти за включването, Vesanabouquet

   Т.е., да считам, че си доволна от твоя хирург и всичко е минало безпроблемно при теб?

   Ей-сега ще се опитам да потърся какво си писала назад из темата. Peace

Да, преди 2 години ми извади и последния мъдрец - отдавна съм забравила всичко:) Ако се интресуваш, ще пиша на ЛС координатите й.

# 1 409
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Да, моля те, драсни ми едно ЛС. Simple Smile Не ми е спешно, за по-натам е, но е добре да имам тази информация подръка. Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт