как да стерилизирам помпата в болницата

  • 1 458
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 153
В болницата дори не можех да я измия със сапун или веро, защото нямах гъба. Така, че я изплаквах само с топла вода. Не забравяй, че тя е за теб, а бебо ще суче направо от гърдата ти. След като се изцедиш, просто измии гърдите си с топла вода, може и сапун, но бебешки. От последното обаче могат да ти се напукат зърната, което обаче дори и да не го правиш е много вероятно да  стане, тъй като кърмиш за пръв път. /При мен имаше дори и ранични, но скоро след това всичко приминава/ Ако имаш проблеми купи си "Гармастан" - това е мехлем за разранени зърна и всякакви други проблеми на зърната.
Защо да мие?! Аз никога не съм се мила след кърмене. Кърмата и в слюнката имат антибактериални свойства. А за здравето на бебето е достатъчна нормалната хигиена - взимаш си душ веднъж дневно и това е. Колкото повече миеш и търкаш, толкова повече ще се изсушава и цепи кожата. Добре е да си вземеш ланолин за кърмачки, той не трябва да се отмива преди кърмене.
Аз също никога не съм се мила (това беше вечния спор с майка ми). Мисля че точно това спомогна да нямам абсолютно никакви проблеми с гърдите досега (продължаваме дас е кърмим) - никога не са ми се нацепвали зърната.
А за началото - знай, че е добре да се изцеждаш до дъно първите дни. Преди самото цедене може да налагаш топли компреси за по-бързо потичане на кърмата.....и кърми бебчо често често.
Леко раждане! Peace
Момичета, разбира се, че трябва да си мие гърдите, ако не със сапун защото той изсушава, то поне с вода, от нея нищо няма да й стане. Засъхналото мляко по принцип помага, ако има ранички на зърната, но то е и източник на микроорганизми. Ами ако в болницата е топло и тя се поти повече... И след това - по време на самото кърмене и после на цеденето също ти става много горешо. Не ми казвайте, че миете гърдите си само веднъж на ден.... #Crazy Какво значи, че млякото има антибактериални свойства, нали и то се вкисва и разваля...  И на края, ако не за друго, то кой би искал да лапа потна цица.... Sick Във всеки случай, не и нашите деца!!!!

# 16
  • Мнения: 153
Само да уточня - аз не съм някаква маниачка!  Naughty Също не мия гърдите си всеки път! Но го правя повече от веднъж на ден! По повод съветът ми - казах, че е желателно да си мие гърдите, след като използва помпичката, при положение, че я мие само с вода. Аз така правих в болницата, тъй като не разполагах с миещи препарати. А след три, или повече дни ползване, съгласете с мен, че тя /помпичката/ няма да е кой знае колко чиста.... Grinning

# 17
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
По въпроса за "цеденето до дъно", който споменава AIR:
В началото доста майки имат физиологична хиперлактация и далеч не е добра идея да се изцеждат "до дъно" и да я стимулират още повече.
Ако майката и бебето са разделени и майката иска да поддържа адекватна лактация - да, добре е да се изцеждат колкото може повече и колкото може по-често гърдите.
Но ако майката и бебето са заедно и бебето си суче винаги, когато поиска (или поне достатъчно често, дори и по инициатива на майката), цеденето е напълно излишно (освен до облекчение при поява на напрежение в гърдите) - имам предвид в идеалния случай - когато бебето суче достатъчно ефективно, а майката няма здравословни проблеми, които да пречат на установяването на стабилна лактация.

И аз това имах впредвид, но не съм се изразила както трябва Embarassed. Исках да кажа за изцеждането в началото, когато слиза кърмата и когато гърдите горят....

# 18
  • Мнения: 1 559
Да, ако гърдите горят и бебето не може да изсуче достатъчно мляко, за да почувства майката облекчение, тогава изцеждането е наложително. Но изцеждане само до облекчение, а не "до дъно". Не бива да се допуска гърдите да са напрегнати и болезнени.
Но идеалният вариант, който в общия случай дори изключва изцеждането, е бебето и майката да са заедно (ако ситуацията го позволява, разбира се) и бебето да суче честичко.

Общи условия

Активация на акаунт