Кога заголихте чурката?

  • 7 888
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 064
Още в края на 1-я месец започнахме и малко по-малко става работата, ама аз и не бързам Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм пипала нищо,но Калоян имаше съвсем лека фимоза.Към 6 месец,при един преглед при педито,тя го подръпна да види как са нещата и главичката излезе цялата.Нямаше кръв и ревове,не сме се мазали с нищо.Късмет,но за сметка на друго Confused

# 32
  • Мнения: 1 371
И аз не правя нищо. Така ни посъветва педиатърката.
 Peace

# 33
  • Мнения: 483
Това със забелването е все едно профилактично да се маха апандисита на всички бебета, защото на някои ще се възпали Mr. Green
Забелването НЕ Е препоръчително. Sick

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 631
Това със забелването е все едно профилактично да се маха апандисита на всички бебета, защото на някои ще се възпали Mr. Green
Забелването НЕ Е препоръчително. Sick
Между другото това съм го чувала преди години от няколко източника, но не ми се вярва да е вярно. Или поне не масово.
А обрязването какво е?

По темата - мен ме беше страх и педито го направи от раз някъде след втория месец. Не го боля, нямаше кръв. Никакви проблеми оттогава. Освен това си имаше насъбрала смегма.

Сестра ми на нейния син също я беше страх да му пипа чурката. И я остави така както си е, с надеждата да се оправи сама. Той вече е на 6 години, и постоянно  му се възпалява. Не                 можете да си представите какъв рев и викове чувам /комшии сме/ докато му я чистят насила.

Свекърва ми е тя е била така с нейните двама сина. Навремето никой не й е казал, че трябва да се почиства мястото. Колко рев и тя е изревала заедно с тях!

# 35
  • София
  • Мнения: 44 132
dima - има разлика между забелване и почистване...и то огромна.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Водя сина си на две консултации,едната е в частна педиатрична клиника.Там ми казаха,че никога не е рано да се започне,стига да не се насилва.До където се заголи до там,щяло да стане постепено.На другото място нищо не са ми казали,но те там и без това нищо не казват,освен ако не попиташ.

# 37
  • Монреал
  • Мнения: 631
dima - има разлика между забелване и почистване...и то огромна.
Би ли обяснила каква е разликата, защото досега не съм срещала точно обяснение какво точно да се прави, за да не се възпали.

# 38
  • Мнения: 2 746
При нас чурката се забелваше само до половината.До  4 годинки не съм правила опити да дърпам по-нататък и да го мъча детето.Заведохме го на доктор, който дръпна малко по-силно и готово.Сега се показва цялата главичка Grinning нито кръв е имало, нито инфекции, само 2-3 дни беше малко подута кожичката и нищо друго.

# 39
Още в края на 1-я месец започнахме и малко по-малко става работата, ама аз и не бързам Peace
И ние започнахме така,вечер в коритото по-малко и в 6 месец всичко беше ОК. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 44 132
dima - има разлика между забелване и почистване...и то огромна.
Би ли обяснила каква е разликата, защото досега не съм срещала точно обяснение какво точно да се прави, за да не се възпали.

ами забелването, което се практикува от повечето хора е доста насилствено дърпане на кожата - не до където тя позволява и измиване (което е почистването), а дърпат повече, при което често се получават дори разкъсвания и т.н. често има кръв и други такива, забелване е и това което описват майките - "заведохме го на д-р и от веднъж го забели", не постепенно с месеци, а хоп и айде...е при такива случай има голяма вероятност да се получи наново слепване, вазпаления и т.н. Когато става въпрос просто за хигиена, кожата се дърпа леко до степентта  в която няма допълнително опъване и съпротива и се измива и се връща отново напред внимателно, без момента на "малко повече от колкото позволява" и т.н....уффф не знам дали го обясних като хората...

предполагам, че си чела статията, но все пак - тук е обяснено прекрасно

Цитат
Грижи за препуциума

В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация).
Всеки опит за амбулаторна или оперативна аблация  се счита за грешка в медицинското изкуство. Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса,  така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти – както се поддържа хигиената на окото.

Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан. Към края на първата или средата на втората година препуциумът при повечето момченца след такива процедури прехвърля главичката на пениса. Важно е тя да се върне бързо в изходно положение, тъй като все още не до там разширения препуциум може да доведе до болезнен оток на главичката на пениса. Това се нарича парафимоза и е възможно да се наложи болезнено хирургическо репониране.

При вродената фимоза, съществува фимозен кожен пръстен. Честа практика е този пръстен да се надсича и да се зашива напречно, с което се освобождава стегнатата кожа (т.н. частична пластика). Това обаче трябва задължително да става в болнична обстановка под обща упойка, за да се избегне психическата травма.

Напоследък все повече се препоръчва втриване на кортизонов крем (bethamethasone 0,05 %) 2 - 3 пъти дневно в течение на 4 -5 седмици.

В случай, че поради насилствена аблация възникне вторична инфекция и възникне патологична фимоза, тогава трябва първоначално да се опитат консервативни методи (антибиотични, противогъбични или кортикостероидни кремове). Нуждата от оперативна корекция трябва стриктно да се уточнява, което се прави от детски хирург или детски уролог, а обрязването да се извършва единствено по религиозни показания.

Доц.д-р Огнян Бранков
Детски хирург “Н.И.Пирогов”

# 41
  • Монреал
  • Мнения: 631
Благодаря, за инфото.
Но едва ли ще ме убеди д-р Бранков, че белите видими участъци смегма под препуциума при незабелена главичка на пениса няма да се възпалят. Така беше при Боби.

П.П. Ще ме извинявате, но се подразних още от първото изречение в статията "В развитите страни вече е възприета позицията...." Ние в каква страна живеем? Thinking
 

# 42
  • София
  • Мнения: 44 132
от към медицина не сме най-развитите със сигурност. е вас може и да не ви убеди , но мен и много други е убедил и то не само той, а доста изчетена информация по въпроса, всъщност такова забелване освен в нашата родина до колкото съм прочела вече не се прави никъде по света (или поне само в единици държави)надали бг лекарите са най-знаещите и то не само в тази област...но всеки има право на лично решение и мнение. Hug

Общи условия

Активация на акаунт