Греша ли във възпитнието на децата си?

  • 9 367
  • 232
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 839
"Контрол" му е майката ... "Бий хлапето по главата..."  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 6 039
"Контрол" му е майката ... "Бий хлапето по главата..."  Mr. Green

абе напоследък приятелката й я бие по главата................с едно Барби. Ама аз като й казвам, че Барби е лоша....

# 47
  • Мнения: 48
Аз като учителка Grinning, да кажа... Не бих изхвърлила телефона, но не защото няма да ми се иска.  Laughing  Ако ситуацията е била прекалено неконтролируема вече, а тя със сигурност е била такава, това е логично, но не е разумно действие.  Naughty То не е помогнало възпитателно на детето, а само му е дало възможността да докаже на учителката и на съучениците, колко е силно, защото тате коли и беси, когато някой наруши спокойствието на чедото.  #Crazy По закон учителят е господар в часа си. Той не може да изгони ученик, защото е отговорен за живота му в учебно време, но може да постъпи в ситуацията, така както сметне за необходимо. Би трябвало интелигентният родител да изслуша мотивите на учителя и да постъпи адекватно, а не арогантно. Арогантните деца са такива, най-вече защото имат арогантни родители, а с арогантни родители не бива да се занимава човек.   Naughty Арогантността е въпрос на възпитание, а не на търсене правата на детето. Учителката ще си има проблеми, но детето в бъдеще повече.
Та ако трябва да съм честна, грешат във възпитанието тези родители, които погазват авторитета на кой да е възрастен пред очите на детето си! Защото родителите също са също възрастни и детето скоро няма да уважава и тях.

# 48
  • Мнения: 2 839
"Контрол" му е майката ... "Бий хлапето по главата..."  Mr. Green

абе напоследък приятелката й я бие по главата................с едно Барби. Ама аз като й казвам, че Барби е лоша....
С какви хора се събирате!? ... какъв пример дават на детето ти!? ... Барби е не само лоша, а и скъпа ... а и по главата ... добре, че Спайдермен се навърта тия дни из града ...

# 49
  • Мнения: 705

Аз пък считам изхвърлянето за жест на грубост и не зачитане на личната собственост.


той не зачита часа, усилията, които ТЯ влага, авторитета Й, мястото Й над него в йерархията на училището, годините Й...... и още хиляди неща, на което тя отговаря с хвърляне на някакъв тъп телефон. Голяма работа, че не му била зачитала личната собственост. изтървала си е нервите жената, и тя е човек, има право на моментни слабости. не смятам, че бих имала какъвто и да е повод да застана зад детето си в такава ситуация, и не само това лично ще го принудя публично да й се извини. или поне се надявам да успея да го направя. а най-много се надявам да не ми се налага Naughty

# 50
  • Мнения: 5 468
Ама защо така са отрязали учителите откъм права? Че после - не ги уважавали учениците... Ами как да ги уважават, като то самите институции не ги уважават. Отнели им правата за всичко. Дори не могат да накарат един нехранимайко да напусне часа им!

Ако дъщеря ми, ми се обади в 7 клас, за да ми каже, че госпожата й е хвърлила телефона в коша, ще й се скарам яко, че го вади в час. Ама наистина. И ако ида в училището, то ще е, за да питам госпожата, защо го е направила и да й обещая, че повече детето ми няма да играе на игри по телефона си в час. И ще й дам един стар модел Ериксон от първите модели, за да я срам да го вадиSimple Smile. А като й дойде пипето, тогава ще си й върна нейния апарат с играта.

Този татко, който е защитил сина си така огнено не го разбирам. И не разбирам никой, който унижава учителите, които се опитват да направят от децата им хора.
Ами помолила го няколко пъти да си прибере телефона, той продължава. Какво да направи? Ще му го вземе, разбира се. А може и да й се е озъбил нещо, за да я провокира до там да си изпусне нервите, че да го хвърли в коша.

Уффф..., кога ще въведат правилници в тези училища и ще станат уважавани от родители и ученици. Казвам ви за пореден път - демокрацията не ни понесе.
Телефон на седмокласник за 1000 лв. Tired, отчайваща картинка.

# 51
  • Мнения: 5 468
Ако учителката беше прибрала телефона ( а не да го изхвърля) и ми се обади, за да й помогна да се справи с "непослушанието" на сина ми - тогава бих й помогнала и не бих се разправяла.
Ама не може за всяко едно провинение в училище, учителите да звънят на родителя - "Ела да си оправиш детето, моля!"
Нали учителя е там, за да се справи някакси с тези зверчета, които само чакат да направят някоя магария. Значи сина ти си играе в час на някакви игри и тя да ти звънне, за да ти каже, какво прави той и да минеш да се справиш с непослушанието му?
Тя по цял ден ще звъни на този и онзи родител, за да докладва, отрочето им, че не слуша в момента и да минат през училището да му кажат: "Не така, мамин Rolling Eyes." 
Според мен, тя трябва да взема решения на момента, докато те са в училището, са под нейна опека. Каквото реши тя, това ще стане. А че мама или тате ще долетят отнякъде, вече не го разбирам. Това би трябвало да остане за вкъщи. В училище - учителя (освен, ако не иска да говори с родителя), в къщи - с мама/тати.

# 52
  • Мнения: 13 512
чудесно си го казала Ню, абсолютно споделям. но мисълта ми е: едното дете се чувства защитено-"ей сега  ще видите ато дойде баща ми", а другото- знае,че  ой ще е виновният, ако му хвърлят телефона. дали другото дете не страда в себе си,че него не го защитават? Дали не си мисли,че го обичат по-малко?

# 53
  • Мнения: 5 468
дали другото дете не страда в себе си,че него не го защитават? Дали не си мисли,че го обичат по-малко?
Не мисля. Едното е разглезено, а другото знае, че има правила, които трябва да се спазват. Ти си обяснила много другарски и с любов, сигурна съм, какви са твоите разбирания и правила. Детето знае, че мама ще се кара за еди кое си. И няма да одобри.
Ами аз от сега още промивам мозъка на дъщеря ми за есента, че в градината ще й е много хубаво, ще си играе с другите дечица, ще папка, ще спинка, ще слуша госпожите, защото е много добричка... Нали? Ако всеки говори на детето си, че учителя е там, за да го направи човек, че трябва да се уважава и т.н. положителни неща, няма да има чак толкова чудесии.
Да защитиш детето си, когато има за какво, когато е набедено без вина - да, но за да си развява байряците в час, по улиците и т.н.- ми не съм съгласна, че това е начина да се почувства обичано.
Ако детето ти разбие магазин с приятел и го хванат полицаи, ще идеш ли да им вдигнеш скандал, че са го хванали? Мммм Simple Smile, малко трудно. Детето ще си отнесе конското, ще разбере, че така не трябва да се прави, че не е хубаво и прочие... И втори път преди да посегне да върлува, ще се позамисли...
Но с учителите и училището всеки може да се гъбарка, защото те са направо беззащитни ooooh!. Всеки ги хока, кани им се и им се прави на голяма работа. И ето на - създаде се едно поколение деца, което нехае за всичко.
Боли ме много за това. И тази година племенницата ми става в 1 клас. Страх ме е за нея. Сред какви деца ще попадне, сред какви учители... всичко е ново, с големи деца... И тази разхайтеност. Не знам. Бог да я пази... ooooh!

# 54
  • Мнения: 420
Моите родители винаги изхождаха от позицията, че аз съм виновна. Меко казано ми беше противна тази липса на доверие, по тази причина не споделях абсолютно нищо с тях, дори и като станах зрял човек.
По принцип е редно да се изслушат двете страни, не да се изхожда само от едната версия, а за едно дете, малко или голямо, доверието е много важно.

# 55
  • Мнения: 2 270
моя син -първо никога нямаше да дойде да ми каже,че учителката му е хвърлила телефона някъде си.Щеше да си го вземе след часа и да премълчи за случката,защото ако аз науча- ще има наказание затова,че си е позволил такова държание в час.Друг е въпроса ,че телефон от 1000лв може да има само ако той си е изкарал тези пари със собствен труд/което значи когато завърши училище/.Бащата на това момче е от любимите ми гирои.Аз поне си го описвам така-дебеловрат,леко напомпен,със мозък като стафида и огромно самочувствие,който казва на детето си"ех тате ти имаш телефон от 1000 лв ,ти си най великия,мачкай бедняците"Аз ако бях въпросната учителка и дойде някакъв си такъв да ми се разправя-незнам какво щяха да му чуят ушите

# 56
  • Мнения: 1 008
Да, може би си права, Вероника. Психологът би могъл да помогне, но къде остават родителите...Според мен не бива да се търси вина само в учителите.
Психологът на училището ли? хахахахаа...тя най-много някой бой да изяде hahaha
Толкова ли е зле?Е,то затова такива проблеми остават незабелязани-училщето има нужда от способни хора,но заплащането е мизерно,а работата много и тежка,но и това е призвание.

# 57
  • Мнения: 4 629
Ами помолила го няколко пъти да си прибере телефона, той продължава. Какво да направи? Ще му го вземе, разбира се. А може и да й се е озъбил нещо, за да я провокира до там да си изпусне нервите, че да го хвърли в коша.

Да му го вземе и аз това казвам. Само, че без изхвърлянето в коша. Пак да кажа за мен не е приемливо да се постъва така с вещите на детето ми

Ама не може за всяко едно провинение в училище, учителите да звънят на родителя

Ами както иска учителката да постъпва, ако иска да ми се обажда, за да решаваме проблемите заедно, ако иска да изхвърля неща и да се караме по между си

И никак не съм привърженик на идеята, че докато детето ми е в училище аз нямам думата и не поемам отговорност за държанието му

# 58
  • Мнения: 1 008
Но с учителите и училището всеки може да се гъбарка, защото те са направо беззащитни ooooh!. Всеки ги хока, кани им се и им се прави на голяма работа. И ето на - създаде се едно поколение деца, което нехае за всичко.
Боли ме много за това. И тази година племенницата ми става в 1 клас. Страх ме е за нея. Сред какви деца ще попадне, сред какви учители... всичко е ново, с големи деца... И тази разхайтеност. Не знам. Бог да я пази... ooooh!
[/quote]
Не съм съгласна-има страхотни учители и те нямат такива проблеми-успяват да стигнат до всяко дете.не помните ли,че в класацията на "Великите Българи" имаше и учител и то на челно място GrinningПросто много хора не желаят да променят методите си на работа,а съвременните даца са много по-различна от преди 20 години,по-информирани,по-свободомислещи,по-искрени и по-объркани.

# 59
  • Мнения: 2 768
...........Аз поне си го описвам така-дебеловрат,леко напомпен,със мозък като стафида и огромно самочувствие,който казва на детето си"ех тате ти имаш телефон от 1000 лв ,ти си най великия,мачкай бедняците".............


Ани, имаш екстрасенски заложби  Joy

Аз също съм на мнение, че с тези орязани правомощия направиха учителите беззащитни и без авторитет пред учениците си.
Монда, не си мисли, че останалите ученици са си казали "ей, на тоя баща му страаашен! как само го защити!" Нормалните, възпитани деца са много на ясно какво точно се е случило. Бас държа, че повечето мислят "моя баща сигурно щеше да ми хвърли един бой (конско)"

Общи условия

Активация на акаунт