крем за премахване на спукани капилярчета

  • 147 892
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 028
С крем съм малко скептична,дали ще стане работата,инак лазерна процедура за цяло лице върви към 100 и нагоре лева,преди няколко дни имаше аналогична тема и мацките бяха пуснали линкове към разни клиники и естетични центрове.

# 31
  • Мнения: 217
Дъщеря ми има такъв спукан капиляр на бузата. Ходихме на лекар, дадоха един крем, но нямаше никакъв ефект от него. Единствения вариант е третиране с течен азот от дерматолог. След първата процедура червеното петънце на бузата намаля чувствително, сега ще го третираме втори път. С лазер било много болезнено и се препоръчва само ако е навътре. Ако е повърхностно се препоръчва течен азот, не е много болезнено и има ефект.

Аз се отървах от една такава гад на бузата точно с течен азот. Само че, понеже съм дърто, ми направиха ударно три процедури за три седмици и мина, нищо не остана.
Иначе има лазерни процедури (т.нар. фотоподмладяване), които доста успешно се борят с този проблем, и не само.

# 32
  • Мнения: 1 998
Да, и аз се чудя след края на лятото дали да не пробвам в Борекс с лазер.Само да минат слънчевите дни,че съм чувала,че точно сега не е добре да се третира Naughty

# 33
  • София
  • Мнения: 2 060
Здравейте момичета,

И аз имах преди време едно две спукани капилярчета по лицето, но се махнаха. И аз не знам как. Ползвах един крем на Авен - Антиружор - той е специално за такива случаи. Явно при мен свърши работа. Преди две седмици козметичката ми каза за такива случаи (пак са ми се спукали 2 капилярчета) да си направя отвара от лайка, да я налея във формичка за лед и да я сложа във фризера. Всяка сутрин да се обрива лицето с едно кубче лед от този отвара. Действа освежаващо, свива порите. Четох в други теми, че действа и против бръчки. Правя тази процедура напоследък и....капилярчетата ми почти са се саличили.

# 34
  • Мнения: 1 998
м,добра идея с кубчетата лед,ако не се махнат поне кожата ще стане по-свежа Peace
Мерси за идеята      bouquet

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 15:34 от Nia:)

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А ще дадете ли координати на дерматолог, който работи с течен азот и/или лазер?

# 36
[/size][/size][/size]Всяка пролет откривам все нови спукани капиляри по краката си.Като всички жени и аз искам да изглеждам добре и миналата година си подарих за ЧРД процедура с лазер за отстраняването им.Само за една такава се оръсих 350 лв..с обещанието на лекарката че може и само една да е достатъчна но уви нямаше никакви резултати.За втора и не помислих.На мен ми се стори доста скъпа за ВАС не знам?

# 37
Случайно попаднах на темата търсейки крeмовe за спукани капиляри. Моля MadGirl да напише крема и дали става за лице.

# 38
AZ POLZVAM KREM NA LA ROCHE-POSAY   KAZVA SE ROSALIAK ХL......4AKAM REZULTATI

# 39
  • Мнения: 776
Малко късно откривам темата, но да се включва и аз, тъй като имам същия проблем на бузките и нослето, получен в следствие неподходяща козметика и процедури Cry Преди време бях пускала подобна тема и се отзоваха момичета, които ми препоръчаха отстраняване с лазер. След дълго проучване, четене, събиране на info и посещения при различни дерматолози, така и не се реших Tired, поради няколко причини, за които споменах и в една друга тема. На първо място масово лазерната апаратура по козметичните салони (вкл. предполагаемите елитни) е стара и нискокачествена и може да доведе до сериозни поражения. Второ, ако капилярчетата са повърхностни, те не се повлияват от лазера, а даже напротив: може да си навлечеш тежкото заболяване "розацея" ooooh! само след една такава процедура. И трето, масова е практиката въпросните процедури да се извършват от обикновени козметички, които не са лекари-дерматолози, а все пак за това си трябва медицински компетентно лице!
А относно кремчетата - ползвала съм по препоръка на дерматолог следните три:
- Rosaliac на La Roche-Posay
- Rubialine на SVR
- Roseliane на Uriage
И от трите не видях полза Tired, а бях доста сериозна при употребата. Но накрая ми писна да се мацотя само с такъв тип кремчета и си се върнах към старата козметика, като разбира се съобразявам продуктите да са и за чувствителна кожа (тъй като след появата на капилярите или по-точно след белите, които сама си направих ooooh!, кожата ми стана много чувствителна) Не мисля, че има крем, който да реши проблема Naughty Сега, обаче като ви чета, се обнадеждих за течния азот Hug
В момента ползвам дегримиращо мляко Roseliane на Uriage, което става и за околоочен контур и лечебен флуиден коректор с цвят от същата серия, който нанасям под фдт-а, за да "бори" капилярите. Горе долу съм доволна, ако не друго, поне замаскирвам положението!
Иначе съм чувала, че в Гърция се предплагало някакво мазило, което било изключително ефективно и премахвало капилярите Rolling Eyes Thinking при редовна употреба, но нито име знам, нито нищо Whistling Crossing Arms Ако някоя мама живее там и има инфо, нека се включи!  bouquet

# 40
  • Мнения: 6 618
Ползвала съм крем на Мария Галанд ,но нямаше ефект.

# 41
  • Мнения: 40
И на мен ми се появяват спукани капилярчета, най-често по нослето. Като съм ходила на козметик ми ги махат с "електрическа игла". Единия път се получи от едно ходене, но после при друга козметичка ходих 2 пъти и нямаше ефект Sad...и нещо ме мързи да се занимавам пак. Мацам коректор и съм готова  Flutter

# 42
  • Мнения: 231
Чудя се за тези спукани капилярчета по краката добрия стар Хепароид няма ли да помогне newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 1 914
И аз ще следя темата, че имам няколко червени точици по лицето.  Rolling Eyes
Краката- там е по- тежко положението.

# 44
  • Мнения: 4 292
Ох, много се надявам да има някакво кремче. Имам няколко спукани капиляра на краката, не се забелязват, но аз ги знам!  Close
На лицето нямам, но пък имам лунички на носа, лятно време. И те нямат премахване.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт