общи ли са играчките в градинката?

  • 4 273
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 211
Нямам нищо против да си разменя играчките с други деца, обаче той иска да играе с чуждите, а своите не дава. Изпадам в много неловки ситуации. Говоря му, че трябва и той да дава, уж ме разбира и обещава, а после пак старата песен. Направо в чудо се виждам.

# 121
  • Мнения: 4 668
Майката много протестираше, но аз го оставих да се оправя.А той е оправен!!!Накрая моя караше колата, детето тичаше подир нея, но така си играеха на гоненица.
Браво, сигурно много си се гордяла с оправното си синче!
На мястото на другата майка веднага щях да извадя детето ти от колата, думички  като "моля и може ли" използвате ли у вас?

Да и аз така щях да направя !

Мармашутке , изглежда бъркаш това да си "оправен " с крайно нахалство ...

# 122
  • Мнения: 550
Дали щеше да е толкова доволна ако беше на мястото на онази майка? newsm78

# 123
  • Мнения: 137
Според мен е много важно родителите да са коректни - ако детето си играе с чужди играчки, и ние да носим.
Въпросът за счупените играчки е труден! Може би да не се изнасят скъпи играчки. А може и родителят да ограничава даването на скъпите играчки. Все пак трябва да се уважава чуждата собственост. Никой не е длъжен да си предоставя играчките  Stop Това е изцяло въпрос на договорки между родителите. С използване на думите "моля", "благодаря"... А това какво впечатление оставяме, е отделен въпрос Wink

# 124
  • Мнения: 3 164
в една градинка бяха изкарали електрическа кола???/как ли я бяха донесли?/ и моето дете съвсем естествено се лепна на нея. Майката много протестираше, но аз го оставих да се оправя.А той е оправен!!!Накрая моя караше колата, детето тичаше подир нея, но така си играеха на гоненица. Стана хубава игра.
 Thinkingмдааа, много забавно!Евала на такива "оправни" деца TiredНо не си мисли, че веднъж като ви е "минал номера" и втори път ще проработи Naughtyзависи при кой ще попаднете Crossing Arms

Потресе ме майката, която караше нейното дате да изгони моето от колата, за да кара то.???? newsm78 newsm78ЩО???А на детето явно тази електрическа кола му беше писнала. И майката дойде при мен, да ми каже да махна детето си от нейната кола???
Ей, аз ли полудявам????
Какво става???? Joy
Laughingабе пак ти казвам-късмет голям си извадила, иначе потресена пак  щеше да си  newsm48

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 16:27 от Shoni

# 125
Нещо не сте доразбрали, или аз не съм написала добре. Това дете изобщо не му се караше тази кола! Горкото търсеше деца за компания да си играят, а майката настояваше точно сега то да кара колата!!!! Сигурно защото я беше носила от далече. hahaha
А когато се заиграха стана много хубава игра.!Туйто имам в предвид.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Разбрах те много добре. И пак е супер наглост от твоя страна. Неин проблем си е на другата майка как ще си възпитава детето, какво тя иска то да прави и какво то иска да прави, но щом е против твоето дете да кара тяхната кола, редно е да я оставите. Как така ще се намъквате в чужди коли, при положение, че собствениците са против?!?! Мъжът ти така ли решава, че иска да кара БМВ, спира някое на улицата, избутва шофьора и отпрашва???  Rolling Eyes
А онази майка дали си я питала, може ли твоето дете да кара колата? Много се съмнявам.

Все пак, колкото и нормално да изглежда, ако в пясъчника има 20 кофички и 30 лопати, да се заиграе детето без да се пита чия е лопатката и може ли, то е изключено да се смята, че всеки може да играе с такива огромни и скъпи играчки. Както е изключено да се смята, че трябва да се оставят вкъщи, след като са играчки за навън.
И не знам с какви очи ще си тръгнеш, без дори да предложиш да платиш, ако все пак случайно детето ти счупи колата... Thinking

# 127
  • Мнения: 2 039
Цитат
ако вашето дете счупи чужда играчка вие бихте ли я платили или компенсирали по някакъв начин? ами количка ако счупи /за големи/

смятам, че отивайки на площатката с каквато и да е играчка мога да не се върна със нея. Ако ми е чак толкова скъпа, просто не я взимам. Бях купила бутаща се количка-колело със разни заврънкулки и кошнички по нея, при това за 72лв. Детето ми много я хареса и излизахме с нея в градинката. Тя естествено стана обща, и беше счупена на няма и 1месец.Не бих могла да си представя, че ще искам пари от някоя майка, затова, че детето и ми е счупило количката. Ако не исках да я чупят нямаше да я взимам. Както и обратното - в една градинка бяха изкарали електрическа кола???/как ли я бяха донесли?/ и моето дете съвсем естествено се лепна на нея. Майката много протестираше, но аз го оставих да се оправя.А той е оправен!!!Накрая моя караше колата, детето тичаше подир нея, но така си играеха на гоненица. Стана хубава игра.Потресе ме майката, която караше нейното дате да изгони моето от колата, за да кара то.???? newsm78 newsm78ЩО???А на детето явно тази електрическа кола му беше писнала. И майката дойде при мен, да ми каже да махна детето си от нейната кола???
Ей, аз ли полудявам????
Какво става???? Joy
Еееее,не,търкалям се по земята от смях  hahaha hahaha hahaha Нахалство е слабо казано,звучи като сцена от комедия  Joy Joy Joy Кефиш ме  ooooh! Crazy Whistling Thinking

# 128
  • Мнения: 459
Това да не е същата майка, която оставяше детето да се оправя само в магазин за техника, как включило и изключило няколко телевизора, а в магазина били длъжни да имат застраховка срещу чупене на стока от деца.

# 129
  • Мнения: 82
Поощрявам детето си да дели игра4ките с другите деца.Скъпи или евтини не е важно..........между другото интерестно ми е как обяснявате на децата си 4е дадена игра4ка е скъпа и трябва да бъдат по внимателни с нея? Синът ми има електри4еска кола  и естествено когато излезем с нея и други деца проявявят интерес.Ами карат я. Не се опасявам 4е ще я с4упят, тя се кара по един на4ин натискаш педала и тва е ..........не виждам как ще се с4упи. А ако голямо дете иска да я кара, просто му обяснявам кротко, 4е това е кола за малки деца, а той ве4е е голям, силен и тежък и може да я с4упи и съответно му поставям някаква важна зада4а  от рода да пази по малките да не катастрофират Wink Аз това не разбирам как ще обясня на едно дете 4е въпростната игра4ка е скъпа и видиш ли за това не може да я пипа Shocked И ако се с4упи и нямам средства да купя нова не е края на света.Това е само игра4ка  bouquet

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 19:21 от PyMu

# 130
  • Мнения: 3 116
Чупили са ни играчки, извинявали са се после хората и са искали да ги платят, аз съм отказвала. Направила съм си сметката че като изкарам една играчка навън после може да се приберем без нея  Thinking

Относно скъпите играчки, когато моето дете ползва например на друго детенце колелото винаги седя около нея и дебна да не го счупи. Просто ако тръгне да прави нещо по-силово и казвам "Внимавай мамо, да не счупиш колелото. То не е твое и после другото детенце ще плаче" или нещо от рода. Досега не е имало инциденти.

Мармашутка според мен не си постъпила правилно. Трябва да се уважава мнението и собствеността на другите  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт