Кучешка тения и листни зеленчуци

  • 4 467
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Ужасно съм гнуслива и ми стана много гадно Sick
Има  ли по-ранни симптоми от болките?
Благодаря ти Grinning

# 16
Цитат на: little_rabbit

Изида, а защо през три месеца трябва да се дават хапчетата на кучето?


Ами заради цикъла на живот на паразитите в червата на кучетата.Представи си,че те попадат там ларвички,един вид бебета.Трябва да се хранят,да растат и да достигнат полова зрелост,за да започнат да се размножават и да отделят яйцата си.Този цикъл е около месец и половина-два за различните паразити и като се има предвид,че кучето трябва да поеме преди това ларва,слагат се 2,5-3 месеца и на този период се прави профилактично третиране на кучето.Така убиваме гадовете преди да са започнали да пилеят яйца в околната среда. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 504
Гостът бях аз,забравих да се логна.Извинете!

# 18
  • Мнения: 504
Цитат на: nikol78
Ужасно съм гнуслива и ми стана много гадно Sick
Има  ли по-ранни симптоми от болките?
Благодаря ти Grinning


За съжаление симптомите са доста общи,настъпва обща отпадналост,може жълтеница,но болката е най-характерното.Тя е тъпа болка в дясно,където е черния дроб.По-силно се усеща при ставане от легло,при усилена работа,но никога не изчезва.Може само да се засилва с нарастване на мехура.
Това е,в някои случаи може алергии от продуктите на мехура,но много рядко.
Гадничко е,но не се шашкай.Има го,но все пак не е под път и над път.Трябва да се спазва хигиена-да се мият добре зеленчуците и ръчичките,че яйцата се разнасят и ги има и в почвата,и по козинката на болно животно може да полепнат и т.н.Аз все се параноясвам,че може да си внеса нещо с обувките вкъщи.Но така е,колкото повече знаеш толкова по-зле Simple Smile ,така са казали хората.
Просто сметнах за нужно да ви предупредя,че има такова чудо,защото разяснителната работа сред населението и профилактиката ни куца.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт