Първото ви готвене?!

  • 3 604
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
Само някоя от вас да се е оплакала, че децата им правели бели Twisted Evil  Laughing  Laughing

# 16
Цитат на: Honda
...обаче не можах да си представя "пържената баница" Thinking  Laughing

Най-обикновена вита баница, с плънка от сирене (без яйца Grinning). Много суха и хрупкава, тъмнокафява на цвят.
Май трябва пак да направя и да я снимам, за да онагледя 'рецептата'.  Laughing

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
първия си опит за готвене не го помня много ,много - просто защото със сестрами доста 4есто след у4илище си правехме всевъзможни "сладки" - кога ставаха , кога не Simple Smile кога пушеци и дим имаше Simple Smile ....
спомням си веднъж  сестра ми беше скрила даже една загоряла тенджерка под леглото Simple Smile понеже баща ми се върна по никое време Simple Smile  Wink  
това което съзнателно помня като неуспешен (първи ) опит беше в  студденското общежитие Варна блок 13 стая 701 - още умирам  от смях - зна4и живеехме си ние там ,но по сте4ение на обстоятелствата апартамента смесен беше (1стая с мом4етия и в другата ние 2 моми) . слагам аз едни спагети  да се сварят  - колко му е ,ама в този момен ми звънкат  - аиде на купон - и аз вси4ко зарязвам - гледам спагетите сварени , изклю4их ги... и бегом на купона ...... след няколко 4аса .....естествено прибирам се гладна .. поглеждам в тенджерата - то спагети не останали ,а само една такава гадна лигава вода -  спагетите отдавна се разварили ,ама нали много бързах за купона кои да се сети да им излее водата Wink ....хубаво ,оба4е...... като ме 4ул  да се връщам в подобието на кухня връхлита "съквартиранта "   Wink (засукано бургазлии4е дето се опитваше да ме сваля  ). аз крия тенджерата , той не може да разбере за какво става дума Wink
.супееер ама супер ме беше срам , е мом4ето май си помисли 4е не мога да готвя или нещо такова . е аз не 4е съм виртуоз но уме я да готвя що годе добре .. или поне когато се налага  Rolling Eyes . това е - това не се забравя цял живот - като първата целувка хехе

# 18
  • Мнения: 5 877
Бъркани яйца, гордо украсени с листа от моркови (баща ми ми беше показвал предишния ден как се прави и си беше накичил творбата с магданоз). Забравих да кажа, че яйцата ги бях направила рано сутринта за вечеря.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Ох, как се посмях само. И моя първи опит в готварството беше трагичен. Не знам в кой клас съм била, най-вероятно 5-ти, бях на гости у една съученичка и решихме да си правим торта. Четохме ние по тетрадката на майка и рецептата и си сложихме всичко каквото си пише. Преди печенето изглеждаше не зле, сложихме я да се пече и аз си тръгнах с идеята да направя същата тази торта у нас, като преди това чинно си преписах рецептата. Обаче  какво сме чели, какво не, ама написаната  1 л. сода сме прочели на 1п.(пакет) сода. ...Оттук нататък ви е ясно какво излезе от тортите ни  Grinning  Grinning  Grinning ... Гледам доста хора са имали същите премеждия със содата.  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 277
Цитат на: Anda
Бъркани яйца, гордо украсени с листа от моркови (баща ми ми беше показвал предишния ден как се прави и си беше накичил творбата с магданоз). Забравих да кажа, че яйцата ги бях направила рано сутринта за вечеря.


И моето първо готвене бяха бъркани яйца- също приготвени преди обед за вечеря на нашите. Баба ми дълго се чуди как съм успяла да събера 12 яйца в едно мъничко тиганче...
Имаше и едни курабии, в които бухнах цяло пакетче кокосово брашно, та после не се ядяха от горчивина.
А веднъж реших да сготвя  картофена яхния. Нашите като я видаха на вид и опитаха на вкус предложиха да кръстя  творението си "картофена супо-манджа" или "картофена манджо-супа".

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Забравих да кажа за първото готвене на мъжо  Grinning .Той е любител на яйцата във всякаква форма, та като бил малък решил да си сготви сам яйчица. И понеже когато майка му му правила бъркани яйца му ги сервирала в една синя пластмасова чинийка човека решил че съда за приготвяне на яйцата е точно това чинийче. Разбъркал си каквото трябва и турил чинийката на котлона. Добре че свеки се е прибрала навреме, преди да се е запалила къщата  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 534
Чак сега си давам сметка , че за първи път съм сготвила когато се събрахме да живеем заедно с мъжа ми . Тогава бях на 23 и сготвих естествено ЯЙЦА

# 23
Цитат на: Melpomena
... Баба ми дълго се чуди как съм успяла да събера 12 яйца в едно мъничко тиганче...
....
Не те ли е срам. Ама ти направо си "набутала" баба си с тия яйца. Thinking - то и на мене ми се видяха множко Wink  Grinning

# 24
  • Мнения: 922

Вие направо ме върнахте в детството
Никога няма да забравя първото ми готвене и първото ми варене на яйце
За варенето на яйце: бях на 6г. и бях решила да си сваря яйце. Предният ден бях чула дядо да обяснява на баба, че той варял яйцето точно 5 минути. Реших да почерпя опит от дядо си, сложих водата на котлона, включих котлона, сложи яйцето в студената вода, засякох 5 минути по часовник. И.... извадих яйцето от все още студената вода, чукнах го с лъжицата от горе, а то се изсипа (добре, че се изсипа в чинията под него). И "одисеята" ми не стигна до тук. За да не се усъмни мама, реших да го изхвърля през терасата. Леле колко ме е срам сега Embarassed като си спомня как се прицелих и го изсипах точно върху главата на една комшийка от по-долните етажи Embarassed  #Splat
А що се отнася до първото ми готвене - бях на 7г. мама ми обесни как да направя миш-маш (най-лесното). Аз нарязах чушките (но вместо всичките, които ми беше оставила, аз нарязах 3), опитах се да ги запържа, но като видях, че неприличат на маминия миш-маш ги изхвърлих (но този път в тоалетната). Отворих един гоооооолям буркан с домашна лютеница, затоплих го, прибавих сирене и яйце и миш-маша стана бързо, бързо
Поздрави

# 25
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz пък не мога да се сетя, какво ми беше конкретно първото готвене Thinking  Но от малка помагах на баба ми с удоволствие, особено ако правеше сладкиши, zа да ям от суровото слдко тесто Mr. Green

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз май съм направила сефтето с бъркани яйца някъде около 2 _ 3 клас ( ако не ме лъже паметта). След което имаШе един период около 5 ти клас когато правехме с една моя съу4ени4ка и съседка торта ДобуШ и за у4удване на вси4ки ставаШе доста вкусна, след който период настанаха тъмни времена ....та до наШи дни  Embarassed  Wink
Хубаво ме разсмяхте с ваШите кулинарни проЩъпулници.. Grinning

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Пържен кашкавал ( пържен подчертавам, не паниран) Laughing Не помня на колко години съм била обаче Thinking  Спомням си много ясно чинийката, в която го "пържих", понеже после я търках до припадък, за да не ме хванат нашите ( и защо съм се притеснявала?!? ). Въпросният кашкавал си го бях нарязала на много тънко и помня, че много се разочаровах когато се разтече в чинията и реших да го оставя за стане кафевичък, че разтечен ми изглеждаше несготвен Grinning Мдааа, за състоянието на нещастната чинийка може да се досетите Grinning

# 28
  • usa
  • Мнения: 2 113
първото ми готвене, което помня, беше във втори клас, палачинки. точно докато ги правех дойде на проверка др. пенчева - учителката ми. тогава имаше режим - между 2 и 4 следобед не трябваше да излизаме и да играем, а да стоим в къщи и да си учим уроците и учителите обикаляха по домовете да проверяват спазваме ли режима. та почерпих др. пенчева с една от първите си палачинки и тя я изяде цялата => стигам до извода, че поне не са били сурови.

# 29
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 710
Първото готвене не помня, но покрай питките се сетих за първото ми месенен и точене. След като умесих тестото, трябваше да го разточа леко. Та намазах си масата с  #Milti олио и накрая никаква питка не стана, а пържихме мекици. Ама  кой да каже, че се ръсило с брашно. Тогава бях млада булка и нямах още точилка и точих с една бутилка от бира.  newsm34  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт