Защо много мъже са темерути?

  • 10 759
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Nikita, права си Peace, но явно авторката не може да поеме нещата в свои ръце, докато не завърши и не се стабилизира финансово поне малко. Поне аз така разбирам нещата.  Thinking

# 31
  • Мнения: 819
Nikita, права си Peace, но явно авторката не може да поеме нещата в свои ръце, докато не завърши и не се стабилизира финансово поне малко. Поне аз така разбирам нещата.  Thinking

Да, аз също ги разбрах така и дано само това да е причината  Thinking Но имам чувството, че вече става въпрос за навик, за вече изграден начин на живот, за една инерция, от която с годините все по-трудно можеш да се освободиш.Искрено се надявам да не е такъв случаят  Praynig

# 32
  • Мнения: 263
Не е лесно.Но надявам се, си наясно,че сегашната ситуация също се отразява на децата ти.За тях ти си модел на поведение-ако търпиш да те унижава, в техните представи унижението ще е нещо нормално.И ако един ден някой се държи с тях кофти, няма да търсят изход.Ако децата ти са момчета-ще приемат за нормално да гледат на жената като нещо,което пере,готви,глади,гледа деца и иска да бъде незачитано ( защото ако не иска всички тези неща ще предприеме мерки).
Аз не те познавам и не знам кое за теб е важно-да имаш семейство и да отнасяш грижите за него като кон за работа на полето или да се противопоставиш на общоприетото смирение към ситиацията и да промениш своя живот, този на децата и на мъжа ти.
Не се обиждай,но не е глупав този,дето яде баницата, а този,който му я дава.
Трябва сама да вземеш решение.Но е добре да знаеш,че колкото и да си зле, на Запад с деца имаш много повече помощи и облекчения,отколкото в Бг.Колко са големи децата ти?Знаят ли,че не си щастлива?Доколкото разбирам, имаш добро образование и възможности за кариера.Защо не изтъкваш положителните си качества?

Казваш, че като дете са те възпитавали, че си "смотана" и трябва да си скромна... Ако безпрекословно търпиш учиш на това и децата си! И аз имам същия проблем като теб по отношение на "скромността" и "търпенето" и сега се опитвам да се преборя с това! Не заради себе си, а заради детето си! За да може то по-смело и по-категорично от мен да отстоява себе си!

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Моят е темерут понякога. Темерутството му аз откривам в това, че когато нещо му тежи, се налага с ченгел да му вадя думите от устата. Затваря се в себе и мълчи като гъз. Хванала съм му цаката за толкова години, но все пак...

# 34
  • Мнения: 1 817
canadianmom, много тъжно ми стана за теб като ти прочетох постинга!  Hug
Като дете на разведени родители искам да ти кажа, че за децата ти е по-лошо да живеят в такава атмосфера, отколкото да имат разделени родители  Peace !
Щом не иска да ти помага, си намери чистачка и детегледачка и той нека да плаща. Няма такъв вариант в живота, където нито правиш, нито си плащаш!
Иначе като завършиш и се стабилизираш финансово, си вдигай гълабите и си оправи живота! Ясно ми е, че е трудно, когато имаш деца, но децата ти нямат нужда от невротизирана майка, в каквато ще се превърнеш, ако не се успокоиш и не се почувстваш щастлива!
На мен майка ми веднъж ми каза, че мъжете правят децата, но жените са тези, които после цял живот имат деца. Сигурно е права, все пак е отгледала 2 деца сама...
Стискам ти палци скоро да се разреши проблема ти! Успех!   bouquet

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 03:28 от ZiMa

# 35
  • Мнения: 95
Това не е живот. Трябва да го промениш. Живота се живее веднъж и трябва да се чувстваш щастлива във всеки миг от него, където и да си. Иначе всичко губи смисъл.
Трябва да споделиш с някой много близък, който да ти бъде опора.

# 36
В момента уча на пълно време, няма кога да работя, живот и здраве, скоро приключвам. Водя и упражнения на първокурсници, с цел събиране на емпирия за тезата ми. Та покрай ученето и децата, къщата, не ми остава време за друго. Може да ми се изсмеете, но за мен почивка се изразява в спане до 9h, това е! За нищо повече не смея и да си мечтая, а и за евтина едноседмична ваканция. За 365 дни друго не ми се полага. През тази една седмица грабвам няколко книги и задника ми пуска корени на стола, кеф невероятен!
А пари скоро не виждам как ще свъртя, при положение, че ме дебне за всяка стотинка изхарчена. Не че е стиснат, ама да знае кога къде, за кво. И с дежурната реплика, че и 100 крема да си лепна, по-хубава и по-млада няма да стана.Това и аз го знам, та ей такива приказки ми идват в повече, не е нужно просто. Аз не съм грозна, доста хора са ми казвали дори че съм красива, но това не ми е било приоритет никога, не ме вълнува особено и не това е ценността на някои индивид според мен.
Аз иначе си знам цената, ама какво от това? А и като дете ме възпитаваха така, че съм смотана, трябва да съм скромна, чак мухла, че трябва да съм благодарна, че съм била отгледана (можело е да ме метнат през балкона примерно, що не!). Та от благодарност на благодарност....


canadianmom, твоята история ме разтърси из основи.
Той те контролира по начина, по който родителите ти са го правили: чрез вменяване на чувство за вина и чувство за малоценност. А ти иска отчет за парите, защото знае, че без пари няма къде да мръднеш.

Вземи се в ръце! Довърши си ученето, намери си хубава работа и се изнеси с децата ТАЙНО.
Не му давай никакви сигнали какво си намислила. Този тип мъже, макар че изглеждат мухльовци, са големи навлеци и така лесно няма да те остави да му се изплъзнеш.

Дали да го напуснеш: ти звучиш толкова нещастна, че просто не виждам защо се колебаеш. Реши си финансовия проблем, който в момента те възпира, и действай. Не си пропилявай остатъка от живота. А за децата не се кахъри: аз като дете живях в непоносима семейна обстановка, и бях супер доволна, че нашите се разведоха накрая. Не можех да се начудя защо майка ми търпи толкова дълго (заради децата, но ние СТРАДАХМЕ повече от нездравословната семейна среда, отколкото от развода).

Намери си човек - приятел/ка, колега, колежка, който да ти вдъхва сила и САМОУВЕРЕНОСТ, защото това ти липсва най-много, както и САМОЧУВСТВИЕ. Родителите ти наистина са се постарали да те стъпчат, а сега мъжът ти е решил да те довърши изцяло за по-лесно. Не се давай! Ти си страхотен човек и заслужаваш щастие!!!   bouquet

# 37
Толкова ми е болно заради такива гадове - да ги гледаш, да ги носиш цял живот на гръб и не само, че няма благодарност, ами и са нагли на всичкото то горе.
Жените винаги са носили бремето на семейството, а повечето мъже са търтеи.  #Cussing out
И заради семейството жените траят и правят компромиси най - вече със себе си.
Много се надявам, че скоро болката ти ще свърши.
Искрено се моля да си намериш човек, който ще те оцени и уважава теб самата.  Praynig
Има и добри хора. Вярвай!

Както са казали по-горе, макар и клише, не е виновен този, който яде баницата, а този който му я дава. Според мен проблемът е психологически, както съм посочила в по-горния си постинг, canadianmom има насадени чувство за вина и малоценност от детството си. Тя трябва се бори с тях, по възможност да иде на психолог или да си намери човек, който да я разбере и да я мотивира, подкрепя емоционално.
Тя самата казва, че мъжът й не е бил така в началото. Но впоследствие, след като се е убедил, че я притежава, и открил слабото й място, е започнал психически терор. Защо? Защото така е по-лесно и му отърва. За да предотврати такова отношение към себе си и за в бъдеще, canadianmom трябва да поработи върху изграждане на самочувствието си. Не е лесно, но започне ли веднъж, ефектът е лавинообразен.

# 38
  • Мнения: 420
Аз си знам, че основната спънка е в психонагласата ми. Трудно е да се вземе решение, като се вземе,  начини за реализация има. Мислех, че съм се преборила с чувството ми на вина, ама се оказа, че не е баш така. Наистина от може би 2 - 3 години живея ден за ден, с малките ми битки, с ежедневието. Аз доста рано се сблъсках със смъртта и това коренно промени начина ми на мислене, може би затова сам вечно ухилена, с 32 предни заба, защото знам, че човек е ВНЕЗАПНО смъртен, както казват братя Стругатски. Та радвам се на всичко, което ми е пред очите, сега на зеленото, цветята, тлъстите морави, после басейна, усмивките и лудориите на децата ми, те растат като габи, и утре не са същите като днес, та всеки миг си заслужава.Големите неща се правят от дребни частици.
Вярно е също, че аз съм допуснала такова отношение, но винаги сам мислела, че като се държиш естествено и открито, ти отговарят със същото. Е, излагала сам се явно, наблюдавала съм мой познати, малко полигавяне, малко мяукане, и всичко е на 6.
А аз, бюначката, си мислех, че с искреност всичко се постига.Най-вероятно и аз съм тъпкана с комплекси, поне от дете все срокове, успехи, себедоказване някакво гоня. Всъщност, в цялата работа мисля, че съм виновна само аз, че съм допуснала това да се случва, както и че съм била достатъчно лабилна психически, за да се връзвам на родителски изцепки, имама предвид възрастта след 15-16 години, когато все пак едно дете е способно на анализ на реплики, изисквания, поведение.

# 39
Аз си знам, че основната спънка е в психонагласата ми...

canadianmom, на прав път си! Продължавай да разсъждаваш, УМНА СИ! Ще се справиш. Ако искаш да си поговорим, пусни ми бележка, ще ти дам координати.   Hug   
Насреща съм! Знам, че имаш нужда от това.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 36
Аиде стига бе!!!!!! Сякаш не е във всяко семеиство същата картинка! Я си признаите!!!!!!.......Колко пъти мъжете ви помогнаха за миенето на 4иниите, или направиха следобедната разходка на детето,или пуснаха прахосмука4ка,може би са сготвили...........100% съм сигурна,4е и дрехи за след баня им подготвяте, ами хаиде,4е дори и тапети лепите,пък и някоя с4упена игра4ка ремонтирате....И аз съм в това 4исло-в4ера ми хвърли пицата на пода,4е не съм му сервирала до компютъра да си хапне докато играе белот! Но според мен-вси4ки мъже са еднакви, както и вси4ки жени са еднакви! Няма смисъл да бяга6,КЪДЕ  ЩЕ ОТИДЕШ?!........

# 41
  • София
  • Мнения: 17 333
Как къде ще отидеш бе, я стига с това пораженческо мислене!!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 3 875
Цитат
Жените винаги са носили бремето на семейството, а повечето мъже са търтеи. 
И заради семейството жените траят и правят компромиси най - вече със себе си.

Много вярно, и много точно казано. Но мъжете станаха такива, защото жените ги научиха. Горчиво, но истина.

# 43
Аиде стига бе!!!!!! Сякаш не е във всяко семеиство същата картинка! Я си признаите!!!!!!.......Колко пъти мъжете ви помогнаха за миенето на 4иниите, или направиха следобедната разходка на детето,или пуснаха прахосмука4ка,може би са сготвили...........100% съм сигурна,4е и дрехи за след баня им подготвяте, ами хаиде,4е дори и тапети лепите,пък и някоя с4упена игра4ка ремонтирате....И аз съм в това 4исло-в4ера ми хвърли пицата на пода,4е не съм му сервирала до компютъра да си хапне докато играе белот! Но според мен-вси4ки мъже са еднакви, както и вси4ки жени са еднакви! Няма смисъл да бяга6,КЪДЕ  ЩЕ ОТИДЕШ?!........

Нямам думи... Shocked Ама то верно, че 'търкулнало се гърнето, намерило си похлупака', 'каквото повикало, такова се обадило' и прочие.

Който търси - намира!
Който се примирява - да не се оплаква...

Съжалявам, ако съм рязка, но никога не съм се примирявала, няма и да се примиря. Дори и златен да е един мъж, никога няма да търпя УНИЗИТЕЛНО отношение. Може да му сервирам, но когато АЗ ИСКАМ и когато на мен ми е приятно. А не когато ми заповядват!

Виждаш ли разликата, вили_05???

# 44
  • Мнения: 985
Аиде стига бе!!!!!! Сякаш не е във всяко семеиство същата картинка! Я си признаите!!!!!!.......Колко пъти мъжете ви помогнаха за миенето на 4иниите, или направиха следобедната разходка на детето,или пуснаха прахосмука4ка,може би са сготвили...........100% съм сигурна,4е и дрехи за след баня им подготвяте, ами хаиде,4е дори и тапети лепите,пък и някоя с4упена игра4ка ремонтирате....И аз съм в това 4исло-в4ера ми хвърли пицата на пода,4е не съм му сервирала до компютъра да си хапне докато играе белот! Но според мен-вси4ки мъже са еднакви, както и вси4ки жени са еднакви! Няма смисъл да бяга6,КЪДЕ  ЩЕ ОТИДЕШ?!........

Нямам думи... Shocked Ама то верно, че 'търкулнало се гърнето, намерило си похлупака', 'каквото повикало, такова се обадило' и прочие.

Който търси - намира!
Който се примирява - да не се оплаква...

Съжалявам, ако съм рязка, но никога не съм се примирявала, няма и да се примиря. Дори и златен да е един мъж, никога няма да търпя УНИЗИТЕЛНО отношение. Може да му сервирам, но когато АЗ ИСКАМ и когато на мен ми е приятно. А не когато ми заповядват!

Виждаш ли разликата, вили_05???
Така,ама друго е когато зависиш финансово от мъжът си.Едва ли тогава ще му сервираш когато Ти искаш и когато на Теб ти е приятно.Освен ако не е някой балъмурник... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт