Защо много мъже са темерути?

  • 10 747
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
Поста ти ме уби! Колко много ти съчувствам не знаеш.
Късно виждам темата,но няма и какво да ти кажа.
Аз съм в много подобна ситуация в сащ обаче, и без деца(една грешка по-малко,
за щастие).С този човек аз не мога да се видя в бъдещето си въобще(вече),
но засега съм зависима,макар и не с деца.
Мен само надеждата за бъдещето ме крепи,така като гледам ти
и надежда си изгубила.
Знам само че винаги има надежда,и не очаквай другите да те правят
щастлива.Когато аз истински осъзнах това се освободих от моя темерут,
макар и само ментално,но това е всичко за мен.Разчитам на психическа
подкрепа от роднини и приятели и не очаквам от него нищо.
Трудно е но,по-леко от преди,когато всяка вечер плачех, а той заспиваше обърнат
на другата страна.И аз се чудех как така се промениха нещата,
вече не,вече гледам да се "забавлявам" сама и се чувствам добре.
Е някой и друг флирт ми помагат също,но аз съм щастлива и от малките неща.
Приемам положението си за временно,мотивирана съм да остана,докато завърша
и така,когато знаеш защо правиш компромиси е по-лесно,мисля си.

# 76
  • Мнения: 4 380
Цитат
Защото с 250 лв една сама възрастна жена може да живее сравнително сносно. И няма да е нужно да търпи мизериите на т.нар. си съпруг.  Crossing Arms

Много интересно ми стана...Някой може ли да ми обясни как се живее сносно с 250 лв./мес., защото не мога да си го представя изобщо. Няма парно, няма топла вода, телефони GSM-и, кабелни тв. и прочее забрави и за ядене карай на хляб и мляко. Така ли?

# 77
  • Мнения: 3 205
Така,ама друго е когато зависиш финансово от мъжът си.Едва ли тогава ще му сервираш когато Ти искаш и когато на Теб ти е приятно.Освен ако не е някой балъмурник... Whistling

А значи когато ти тресне яденето на пода, щото нещо не му харесало, разбираш ли, тогава не е баламурник, така ли? Тогава е голям, умен, силен мъж за чудо и приказ, даааа.

В момента съм абсолютно финансово зависима от мъжа ми. Ще остана така още дълго време, видно е защо. Никога не съм получавала и НЯМА да допусна да получа подобно отношение. Вкъщи къщната работа е за двама, детето също се гледа от двама. Няма друго положение. Аз също не съм баламурник и няма да допусна да слугинствам и да се унижавам, само защото съм избрала да бъда майка и да си гледам децата.


Canadianmom, не знам какво да ти кажа. Освен да ти пожелая да завършиш успешно и да се реализираш бързо, за да можеш да избереш как да продължиш живота си... Късмет!

# 78
  • Мнения: 420
Радвам се за вас, които имате човеци до себе си, дано винаги е така, с цялото си сърце ви го желая!
Наистина много ми помагате, докато търся да разбера как допуснах такова отношение към себе си, а и към децата.
От друга страна, какво бих могла да направя, за да не допусна? С две бебета на ръце, едното наакано, другото гладно, кое по-напред? Като му трасна едното в ръцете, той го попремества, и си гледа телевизията. Как да включиш човек, който не иска да се включва?
Малкото в къщи, тъкмо проходило, аз отивам да водя другото на градина, той спи. Излишно е да описвам как сам тичала на отиване и връщане, да не стане нещо с детето, докато е само. Слава Богу, дреболии бяха ставали, отворен хладилник и всичко от него, манджи, маргарини, млека, доволно омазано! Квото можех,  криех, ама то беля за секунди става, имам предвид нещо опасно за детето, другото е нищо.

# 79
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Цитат
Защото с 250 лв една сама възрастна жена може да живее сравнително сносно. И няма да е нужно да търпи мизериите на т.нар. си съпруг.   Crossing Arms

Много интересно ми стана...Някой може ли да ми обясни как се живее сносно с 250 лв./мес., защото не мога да си го представя изобщо. Няма парно, няма топла вода, телефони GSM-и, кабелни тв. и прочее забрави и за ядене карай на хляб и мляко. Така ли?

Kсения, имаш ли представа колко е средната пенсия в момента в България? Защото на мен ми се върти нещо в главата за 120 лв. Как ли са живи пенсионерите?... Един възрастен човек, който не си купува всеки сезон модни дрехи и обувки, не храни деца, не говори с часове по моб.телефон (пък и колко пенсионери имат моб.телефони все пак - домашния върши същата работа), не отоплява 3-4-5 стаи, когато живее сам, нито се къпе по 3 пъти на ден, не мие 20 чинии на ядене и т.н. Всичко останало - кабелни и т.н. са допълнителни екстри, които с 250 лв може да си осигури. Затова съм казала "да живее сравнително сносно". И без унижения. Peace

# 80
  • Мнения: 1 422
Хора, пeнсионерите не са някакви нереалистични 90 годишни личности. Моите родители са на пенсионна възраст - и двамата имат мобилен телефон, както и всичките им познати. Не насочвайте внимание към разни баби, а към майките и бащите си все пак. В София аз твърдя, че човек живее добре (не богато а добре) със заплата от 1,000 лева. Възрастта не играе никаква роля тук. И какво означава някой да не отоплявал 3 - 4 стаи - кухня, спалня и хол вече са 3 стаи. Какво общо има възрастта и хигиената и домашната чистота - за мен къпането и миенето не стават излишни с остаряването, а напротив поради естествените процеси в организма.... И изобщо.... шашнахте ме!

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 08:59 от NadG

# 81
  • Мнения: 4 380
Цитат
Защото с 250 лв една сама възрастна жена може да живее сравнително сносно. И няма да е нужно да търпи мизериите на т.нар. си съпруг.   Crossing Arms

Много интересно ми стана...Някой може ли да ми обясни как се живее сносно с 250 лв./мес., защото не мога да си го представя изобщо. Няма парно, няма топла вода, телефони GSM-и, кабелни тв. и прочее забрави и за ядене карай на хляб и мляко. Така ли?

Kсения, имаш ли представа колко е средната пенсия в момента в България? Защото на мен ми се върти нещо в главата за 120 лв. Как ли са живи пенсионерите?... Един възрастен човек, който не си купува всеки сезон модни дрехи и обувки, не храни деца, не говори с часове по моб.телефон (пък и колко пенсионери имат моб.телефони все пак - домашния върши същата работа), не отоплява 3-4-5 стаи, когато живее сам, нито се къпе по 3 пъти на ден, не мие 20 чинии на ядене и т.н. Всичко останало - кабелни и т.н. са допълнителни екстри, които с 250 лв може да си осигури. Затова съм казала "да живее сравнително сносно". И без унижения. Peace

Нещо си в голяма грешка. Смея да твърдя че с 250 лв. е невъзможно да се живее без да мизеруваш отвсякъде и без да затънеш в дългове до уши. Елементарните сметки за ток, парно и телефон са ти толкова, а трябва и да се яде. Трябва и данъци на жилището да плащаш и е желателно също да не мръзнеш като куче зимата без отопление и да се миеш не с поливайки си с канчето.

# 82
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добре, нека оставим настрана това, как трябва да живее човек.

Ама къде ги тези пенсионери с по 1000 лв пенсия? Само аз ли не ги виждам?  newsm78

И как живеят обикновените пенсионери със 120 лв?  newsm78

# 83
  • Мнения: 4 380
Добре, нека оставим настрана това, как трябва да живее човек.

Ама къде ги тези пенсионери с по 1000 лв пенсия? Само аз ли не ги виждам?  newsm78

И как живеят обикновените пенсионери със 120 лв?  newsm78

Или разчитат на това което си изкарат на село, или разчитат на помощта на децата, или просто мизеруват. Някои откровенно си обикалят и по кофите. Да не дава господ такъв да остане сам самичък.

# 84
  • Мнения: 1 422
А защо всъщност темата стигна до мизерстващите пенсионери? За друго говорехме или поне дайте да се концентрираме върху младите семейства и техните нужди, ако ще бистрим в тази насока...

# 85
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много е интересно да прочетеш първата и последна страница на една тема - започваш да се чудиш в една и съща тема ли четеш hahaha
 
 По темата  Laughing- не знам защо се обобщава. Моят мъж не е темерут и всъщност познавам малко мъже темерути. Виж имам няколко приятелки, които са темерути от класа, но добре , че съм им свикнала та знам кога и как да подходя.

Общи условия

Активация на акаунт