Как върви захранването - част 15

  • 11 102
  • 264
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 081
Аз я направих същата беля с крушата, да не говорим, че разбрах в последствие, че е алерген. Никак, ама никак не е добре за първа храна. Аз поправих положението с пюре от сушени сини сливи, нямаше колики Мартин, и до ден днешен вършат  страхотна работа в "запечени " дни. Обаче! Много е важно пюрето, с което захранваш, да е ЕДНОКОМПОНЕНТНО! За съжаление, такива са единствено на ГЕРБЕР, всички други имат нишестета за сгъстители, киселинни регулатори(Е-незнам кое си)-ябълките на ХИП например, за Ганчев, Ам-Ам, Хаме да не говорим-те чак и захар им слагат. 4те пюрета за захранване на Гербер са по 80 грама, и имат круша, броколи(също е разхлабващо, и е ОК за първа храна, тъкмо да не свиква детенцето ти само със сладкия вкус), сини сливи и моркови(запичат).

# 46
  • Мнения: 3 718
Здравейте, аз до сега само ви чета, но вече позахраних лекинко, та да споделя:
Алекс също не прие крушата, изобщо не я хареса, а беше запечен. До преди крушата бях дала оризова каша /домашна/ и тиква. Дадох ябълка и взе че се разхлаби. Сега му слагам по малко ябълка в кашата и я хапва с кеф.
Преди два дни дадох елда на Хип, неочаквано вкусна е и за сега Алекс я яде.
Искам да ви питам, кажете още някоя храна богата на желязо, която да дам. Педито ме кара да му давам малтофер /ако така се пише/, но предпочитам да не давам. Хемоглобинът е 109 и според него е нисък  newsm78 . Какво мислите?

# 47
  • Мнения: 241
Ох, вие ме разбихте...сега  чувам, че и крушата била алерген.Скоро пак във форума прочетох, че  сливи и тиква били такива. В тестовете за алергия пък присъстват ябълката и моркова.Бананът имал хистамин, а кайсията и прасковата са  мъхести.  Е, някой ще ми каже ли с к'во да си храним бебетата newsm78

# 48
  • Мнения: 3 034
момичета, имам спешен въпрос. може ли безмлечната оризова каша на НЕСТЛЕ да се приготви с вода, вместо с мляко?

# 49
  • Мнения: 277
ДАААААААААААА!

# 50
  • Мнения: 3 034
благодаря, D3s !

# 51
  • Мнения: 1 091
iviche, може, стига да я папка бебчо. Ориз с рожкови на Нестле се прави с вода, супервкусна е и е хипоалергенна!

# 52
  • Мнения: 3 718
а някой може ли да ми каже какво са рожкови  newsm78

# 53
  • Мнения: 4 970
Catty,на мен така ми повръщаше по малко като яде спанак и аз спрях за известно време да му го давам. За месата - купувам замразени. На охладените им слагат някакви консерванти, за да издържат по няколко дена.
Аз пък съм 4увала за замразените меса от 4овек ,работещ в технологията, 4е месата с изтекъл срок на годност( охладените), ги ввръщат, обработват ги  нещо и ги замразяват Sick

Ина4е- при нас има много нови неща. Престраших се и от около седмица давам на Дари по малко сиренце.Приема се много добре. Днес по слу4айност се захрани и с 4ереша.една колежка й даде и тя ми захапа пръста от лакомия Shocked, та и люспа хапна ooooh!
bouclessa, и мен ме е страх да давам пресни праскови и кайсии( давам ги на пюре отдавна и нямаме проблеми Peace), но май този сезон ще се разминем с пресните такива. МИсля някоя нектарина евентуално да й дам- нали няма мъх

# 54
  • Мнения: 384
Искам да попитам нещо и мисля че може да ми помогнете Grinning бебчо още не е захранен, но след около 1 месец ще започна и това занимание. Мига ли да захраня с плодово пюре а след няколко дена да дам и зеленчуково, възможно ли е това, примерно 2 плодови после 2 зеленчукови. имам и въпрос свързан  с кашата, когато се приготвя с кърма или АМ каква е процедурата трябва ли да се затоплят
Предварително благодаря за отговорите

# 55
  • Мнения: 4 970
Искам да попитам нещо и мисля че може да ми помогнете Grinning бебчо още не е захранен, но след около 1 месец ще започна и това занимание. Мига ли да захраня с плодово пюре а след няколко дена да дам и зеленчуково, възможно ли е това, примерно 2 плодови после 2 зеленчукови. имам и въпрос свързан  с кашата, когато се приготвя с кърма или АМ каква е процедурата трябва ли да се затоплят
Предварително благодаря за отговорите
Почвам отзад напред Grinning.Кашите ако ги приготвяш с кърма- няма какво да топлиш- тя си е с нужната температура  Wink,а ако е с АМ- то си приготвяш АМ по стандартния на4ин- т.е.- млякото се полу4ава топло.
За пюретата- може и да може newsm78, но не ми се вижда никак уда4но. Избери си или плодови или зелен4укови и в на4алото поне наблегни на по-плавно захранване с избраното. Като въведеш 2-3 плода( което е хубаво да отнеме поне 10-ина дни и да има интерал между тях за да следиш за реакция Wink), тогава може да преминеш към зелен4уците.Или обратното.

# 56
  • Мнения: 1 298
Аз бих започнала от зеленчуците  Wink Може с ориз или картоф.
Но след 1 месец ще ви е рано за захранване.Защо не изчакаш поне до 5м ?

# 57
  • Мнения: 1 091
а някой може ли да ми каже какво са рожкови  newsm78
Рожковите са плод /приличат на фурми/. Имат регулиращо за стомахчето действие и така няма опасност от запичане.
Ние се захранихме с каша ориз и рожкови по препоръка на педиатър.

# 58
  • Мнения: 153
Здравейте момичета! Много ми харесва темата, затова се записвам и аз да я следя!
Ние се захранихме едва преди десетина дни /седмица преди да навършим шест месца/- с оризова безмлечна каша. От вчера ядем и по малко морков.  Grinning

# 59
  • Мнения: 384
Рени мисля че няма да можем да издържим и двамата. аз ходя на работа там стреса е доста голям и за 9 часа не изцяждам абсолютно нищо. И така става че нито има кърма нито аз мога да си отпочина тези 30 минути, а и интересното е че и нямам никакво напрежение в гърдите. друг е въпроса като се прибера, като го видя как спинка и като тръгне едно мляко около 250 гр. и това му стига за другия ден когато баща му го храни. Проблема е че незнам докога гърдите ми ще успяват да произвеждат по 250 гр. т.к. в интервамл от 9 часа аз не се цедя. вярно е че през другото време си хапва когато иска и по колкото иска- вечер минимум 2 пъти, което в нашия случай е добре дошло за лактацията. И затова мисля да започнем да се захранваме на около 4 месеца и половина, ама той Пухкавел сам ще си покаже дали е готов.
Благодаря ви много за съветите newsm51

Общи условия

Активация на акаунт