За сватбените обичаи

  • 10 727
  • 185
  •   1
Отговори
# 180
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А "Хайка за вълци" и сцената с пробитото лимонадено шише, от което дадоха ракия на бащата на булката? Това беше знакът, че булката не е девствена. Потрисам се от тази сцена, действа ми много подтискащо.

# 181
  • Мнения: 765
Може - приемаме филми .
Тръпки ме побиха от този обичай , сериозно , много са подтискани жените в този край на света . Дали само тук е така ? Що за обичай е това - да унижаваш някой . Магарета с магарета !

# 182
  • Мнения: 332
Ние с МъжОто си купихме сами абсолютно всичко, не сме "товарили" никои, горките ни кумове даже малко се засегнаха, но не искахме да ги притесняваме, и без това е яко набутване, но ние все пак се женим, не те Simple Smile
Само подаръци си разменихме с кумовете  Mr. Green

# 183
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Там кво хоро водеще косматата свекърва, опнала
върху една тава процървил чаршаф...

Сетих се как преди 7-8 години слушах по някое радио пряко предаване от сватбата на сина на някакъв ромски бос. Хиляди гости, булката я бяха докарали с хеликоптер. И в един момент репортерът изцепи нещо подобно:"... и ето, излиза свекървата, ситни ръченица и носи високо в ръцете си окървавената бяла нощница на младоженката...". Представих си го картинно. И това в наши дни... е... унижението!

# 184
  • Мнения: 3 091
Ние си организирахме всичко сами и наистина поканихме родителите да ни уважат с присъствие. нямаше истерии, циврене защо екрюто на 4-тия воал не е точно в унисон с екрюто на чорапетата на обредничката Sunglasses
купихме си сами и халките, а с кумовете се разбрахме да ни закупят един талавизор... и така

аре, да ви е на късмет!

# 185
  • Мнения: 219
Много хубава темичка сте си спретнали тук. А понеже май и аз ще правя сватба...август месец по всяка вероятност, та много бих се радвала ако помогнете освен с ритуалите да кажете и какви покани сте правели, кой ви ги прави и т.н. Също така какво подарявате на гостите. Мисля си за нещо по оригинално от някогашните кърпи и цветчета. На една сватба направиха като картичка с младоженците, което е мн яко, ама...рано или късно го забутваш на някъде. Иска ми се да е нещо, дето ще го сложиш примерно на секцията и то ще си стой там или не знам и аз.
Ух, а за роклята не ми се мисли, няма никакво време, а още нищичко не сме купили. Пък и ще съм вече 5-6 месец тогава, та дано всичко е наред.
Но другата неделя като запознаем родителите (че не се и познават още, макар, че сме отдавна заедно, ама така е, като сме от различни градове).
А колкото до танца на булката, аз съм от Враца и там си е блус, а бъдещия татко е от Велико Търново, там се играе хоро, ама май ще бъде блус си мисля аз (ние сме по-голямата рода  Wink )

Общи условия

Активация на акаунт