наддаване

  • 1 561
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011

Има някаква грешка...наддаването първите три месеца е от 800 до 1 кг. грубо, варира от дете на дете...така знам аз и май навсякъде така пише...Но вчера ходихме на педиатър и тя абсолютно заяви, че е съвсем в нормата. Даже малко над за възрастта си, така че ми падна камък от сърцето...Това за 60-те грама малко страшно звучи...сигурна ли си, че е на месец?

Не,мила,няма грешка.Педиатърката ми обясни,че 300 гр. през първите месеци е абсолютно задължителния жизнен минимум,който трябва да качи бебето.Естествено,всички деца качват повече.Това ми беше мисълта-минимално,а не норамлно наддаване:

Доколкото знам,минимума в първите месеци е 300 гр. на месец.Твоето бебе е над тези стойности.

Иначе да,всички бебета качват масово около 1кг. средно през първите месеци.И детенцето на познатата ми качи само 60 гр. през 7-ия месец.Майката също се беше притеснила,но детенцето си е жизнено и здраво,с нормален хранителен режим.Ние също я попитахме дали е възможно да е грешка при тегленето,но нейната педиатърка ползва електронна везна,така,че грешка няма.Иначе беше порастнало с 4 см. на височина през този месец,което си е доста добре.


# 16
  • Мнения: 7 947
Не е толкова важно месечното наддаване - не може всички дечица да се развиват еднакво като по учебник. Знам обаче, че на 1 год детето трябва да е утроило теглото от раждането и да е пораснало с 25 см!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Наистина всичко е строго индивидуално.Бебето на моя приятелка на нашите месеци  е изяждала повече АМ от Пресиян,обаче наддава малко.Сега тя е на 8  месеца и са абсолютно еднакви на сантиметри и килограми.По-важното е бебето да е жизнено.

# 18
  • Мнения: 1 483
Ние онзи ден ходихме на ДК и се оказа,че малкия не е наддал нито един грам.В момента съм мноооого притеснена........чак пък нищо да не качи за 3седмици #Crazy А си яде напоследък перфектно,изяжда абсолютно всичко и е много спокоен.

# 19
  • Мнения: 29
не се притеснявай и ние така втория месец натдадохме 500гр  а на другия месец започнахме да надаваме по 1кг

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 67
Първия месец наддадохме 650 гр и пораснахме с 6 см. Само дето педиатърката ме изплаши. Бях се побъркала. А нямаше причина да се притеснявам.  Crossing Arms   
По-важното е бебето да е жизнено.

 Peace

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
моичкия е на 9 м а е само 7 гк  newsm78 просто си е такъв , отначало се бях много шашнала ..... Иначе ми е жив и шавлив  Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт