Kaк да отбия детето си най-безболезнено за него?

  • 3 865
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
Таня, май трябва при вас първо да почнете с биберон. Аз първо и давам да пие мляко от шишето и после се докърмваме, но тя не суче защото е гладна, а защото и е кеф. Направо пребелва очи от кеф като ме захапе.
Опасявам се, че преди да тръгне за абитурентския си бал ще отидем в кухнята ще седнем на диванчето, ще прибере парите дето и подавам и ще си цоцне от "нанитата" за довиждане  Joy Joy То до тогава и нанитата ще са станали като ластици де  Mr. Green

Та пак към Таня се връщам - може при тебе детенцето да е по-лакомо и да предпочете биберона пред гърдата, че по-лесно се пие от него и повече пуска. Дано поне при теб стане по лестния начин  Rolling Eyes Купи си шишета на Камера или Чико /не са скъпи, а формата май най-допада на кърмените бебета/

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Зуки, а как точно премахна кърменията newsm78Защото ние сме на "самообслужване" и не ми е ясно как ще стане номера. Аз не мисля за отбиване, но определено ме притеснява как ще заспива на яслата наесен.
При нас биберони, шишета и други такива не вървят. Пие отдавна от чаша и не искам да връщам назад нещата поне в това отношение.
Забравих-на 1г и 6м е.

# 17
  • Мнения: 532
Аз нямам личен опит,но тук във форума неколкократно съм чела мнения,че дечицата макар и приспивани на гърда у дома нямат никакви проблеми в яслата.Просто  явно се уморяват,а и като видят,че другите заспиват се получава.
Една моя приятелка пък приспиваше винаги на ръце,докато детенце не тръгна на ясла и там се научи само.

Успех момичета!

# 18
  • Мнения: 127
Аз отбих дъщеря си, когато беше на 1г. и 7мес. Отсега се чудя и мая как ще стане отбиването с малкия ни мъж. Той е пристрастен към гърдите ми.
Симонка явно беше готова за отбиване, защото не беше чак толкова страшно. Започнах, като спрях да я кърмя през деня. Заспиването беше трудно, с много плач. Накрая се изморяваше, лягаше до мен и заспиваше. Трябваше ми  търпение, спокоен и сигурен тон, гушкане и галене на ръчичките.
Честно казано как стана нощното отбиване не се сещам (срамота!)... Сигурно е било постепенно. Иначе нашия татко щеше да си спомня Laughing
Ако се сетя нещо друго ще пиша. Желая ви успех!

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Започнах, като спрях да я кърмя през деня.
Аз ей това не разбирам как става EmbarassedНе й даваш да суче, но как отклоняваш атаките? Мартина идва и си вдига блузата сама, дори и да върша нещо, тя се самообслужва. Ако пък откажа е един рев.

# 20
  • Мнения: 122
Таня, май трябва при вас първо да почнете с биберон. Аз първо и давам да пие мляко от шишето и после се докърмваме, но тя не суче защото е гладна, а защото и е кеф. Направо пребелва очи от кеф като ме захапе.
Опасявам се, че преди да тръгне за абитурентския си бал ще отидем в кухнята ще седнем на диванчето, ще прибере парите дето и подавам и ще си цоцне от "нанитата" за довиждане  Joy Joy То до тогава и нанитата ще са станали като ластици де  Mr. Green

Та пак към Таня се връщам - може при тебе детенцето да е по-лакомо и да предпочете биберона пред гърдата, че по-лесно се пие от него и повече пуска. Дано поне при теб стане по лестния начин  Rolling Eyes Купи си шишета на Камера или Чико /не са скъпи, а формата май най-допада на кърмените бебета/

Залъгалката я плюе като тапа, от шише така и не можах да го науча да пие, чеше си венците, но не прелъща, изтича му се по врата, пробвала съм и с двете хиляди пъти......
Иначе не пие вода, нищо не пие освен мляко (кърма), сега се учим от чаша, забавно му е, приема го като игра, гълтва 1-2 глътки и пак цицааааа #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт