Бързо 9мес. ще отлетят, ДЕКЕМВРИ наште бебета ще се родят!

  • 13 313
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 83
Здравейте момичета,
Днес, след голямо чудене си записах час за д-р Марков (МЦ Фемина) за "ултразвуков скрининг за хромозомни аномалии в първото тримесечие на бременността"
Чудя се, след това изследване има ли смисъл да ходя и на БХС. Има ли мами, който са решили да правят и двете?
Вчера видях човечето, но пак само на статична картинка. Пораснало е (24мм) и си има крачета и ръчички. Даже след дълго взиране вкъщи в картинката реших, че си е лапнало палеца  newsm78.
 
anna_nik не се притеснявай за захарта. На моето изследване пише, че референтните граници са 3.9 - 5.6 ммол/л. А и след кръвно захарния профил всичко ще е ясно.

Хубава и романтична вечер на всички!

П.П. Ако искате може да си направим и една галерийка с УЗ снимки на бебоците

# 226
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Към края на годината ще сме завършени специалисти, само едно изпитче и може да практикуваме в някое АГ отделение  Laughing
   Моят лекар ми каза "Ти като родиш можем да си те дръпнем да работиш тук, в Шейново." Толкова много съм знаела.  Mr. Green

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 18:41 от GOLDEN ROSE

# 227
  • Мнения: 153
ana_nik на мен кръвната ми захар излезе 5 при референтни стойности 3-6. Така че и според мен си съвсем в норма. Май лекаря ти е решил да се презастрахова, макар че и аз нямам идея за какво по-точно. Успокой се и се радвай на бремеността си   bouquet

Момичета и аз много се чудя за тези по-специални изследвания. Това, което знам в момента е, че между 11-13 седмица се гледа големината на нухалната гънка, за да се види дали има съмнения за синдром на Даун. След това обаче хич не съм наясно какво още трябва да се изследва.. Попадала ли ви е някоя статия по въпроса за тези по-специални изследвания? Ако случайно имате такава информация, пуснете я тук моля Simple Smile

# 228
  • Мнения: 83
Poctor, eй тука има няколко статии
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/24/37/

а това са по-специалните УЗ изследванията, за които съм чувала

- ултразвуков скрининг за хромозомни аномалии в първото тримесечие на бременността (11-14 седмица от бременността)
- фетална морфология във второто тримесечие на бременността
- фетална ехокардиография (диагноза на сърдечни аномалии на плода)

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 18:35 от dix6

# 229
  • София
  • Мнения: 38
dix6, харесва ми идеята за УЗ снимките, аз вече си имам две  Heart Eyes непрекъснато им се взирам като теб и си представям, че го виждам съвсем ясно  Rolling Eyes

# 230
  • Мнения: 83
Ита, направих албума,  даже вече се изтипосах bowuu

# 231
  • София
  • Мнения: 38
ма много сте хубави, пу-пу  Hug  Laughing И аз се намърдах в албума вече  Flutter

# 232
  • Мнения: 686
Здравейте и от мен.Тези дни ходя в болницата и ми преливат течности,защото много бях отпаднала и обезводнена от безкрайното гадене и повръщане Tired,пия и антибиотици,защтото имам ангина-изобщо ужасна картинка Sad.Но вече започвам да си стъпвам на краката,утре ако са ми добри изследванията ме пускат окончателно(добре,че доктора е разбран и ме пуска да си спя вкъщи).Иначе бебчето е добре,маха с ръце от ехографа. baby_neutral

# 233
  • Мнения: 127
ма много сте хубави, пу-пу  Hug  Laughing И аз се намърдах в албума вече  Flutter
  Момичета,наистина са ви страхотни бебчетата!Аз още си нямам снимка на моето,другия път ще помоля док.да ми изкара!MamaYanni,съжалявам,че си болничка,пожелавам ти по-бързо  да минава ангината и да се оправиш! newsm10 Спокойна вечер на всички!
   

# 234
  • Мнения: 127
Здравейте и от мен !
Вчера нямах Нет и не съм влизала, а вие сте напълнили темичката. Браво но вас  Hug
Ivalinai , АКО НЕ ТЕ ЗАТРУДНЯВАМ - аз съм на 32 год. и съм зодия СКОРПИОН. Благодоря ти предварително.
Dani t , и аз съм от Пловдив. На 5 или 6 юни ще съм на преглед при доктора. Ще го попитам за ФМ - дали се прави в Пловдив и къде. Ако научиш нещо по въпроса ще се радвам да го споделиш.
Чудесен ден на всички от мен.  newsm10
Мама Боби,,и аз ще ходя към 5-ти,6-ти юни на преглед,та ще питам док за ФМ и другите подобни изследвания правят ли ги в Пловдив,но исках да разбера по-рано ако някой знае нещо.Ще пиша какво ми е казал.Ако има и други мами от Пловдив,нека се обадят newsm53

# 235
  • Мнения: 114
Здравейте и от мен момичета.Искам да ви се оплача,че аз още не съм ходила на лекар и изобщо незнам какво да мисля за здравната система в Англия.Бясна съм.Бях на GP преди 4 седмици ,тя ми премери теглото,кръвното,каза ми какво да ям и какво не и да чакам докато ми пристигне писмо от болницата с дата и час за евентуален гинекологичен преглед.А за частен преглед не може и да става въпрос.Явно ще ме извикат 2 дни преди термина Laughing.Проблема е,че скоро ще се пребираме за България и ще се пребираме с колата а не знам в какво състояние съм аз  и бебето.За сега се чувставам много добре,от време на време ми се гади адски много(но то си е в кръга на нещата).Както и да е-решила съм така или иначе да отида на преглед в Бг за да ми е по-спокойно.А така си мечтая да вида най-желаното мъниче на ехографа.
Сега след като ви споделих се чувставам по-добре.
Радвам се,че другите мамчета и бебчета са добре.MamaYanni-пожелавам ти скорошно оздравяване.

# 236
  • Мнения: 114
Пак съм аз Simple Smile.
Такова писмо от болницата-ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ПРИСТИГНАЛО!

# 237
  • Мнения: 1 144
Здравейте отново, мамчета. Като чета, доста сте напред с изследванията. Аз отидох на доктор,той ме прегледа с интравагинален ехограф, не знам дали правилно съм го запомнила, ноникакви изследвания не ми направи. Каза да съм отишла след 20 юни Sad А това изследване на Даун се правело в Медицинска академия между 16 и 19 седмица. Нещо май са ми претупали прегледа, а? И при това беше в частен кабинет.

Бтв, едно мое лично откритие за борба с гаденето - сменете климата, ако имате възможност. От една седмица съм в Сандански и се чувствам В ПЪТИ по-добре отколкото в София, дори имам апетит от време на време, а и депресията ми сякаш се оправя.

# 238
  • Мнения: 630
   АМАДИС, пак съм аз.  Embarassed
   Казваш, че имаш дълъг цикъл. Пиши на колко дни ти е и по-точно ще изчислим дата на зачеване, тогава ще се успокоиш, повярвай ми. Лекарите смятат овулация на 14 ден, но при някои момичета е на 10, при други - на 30 ден. Нали се сещаш някоя девойка с ову на 30 ден че изобщо не им се вписва в графиките.  Mr. Green
   И нещо друго и спирам да досаждам. На първия ми преглед изоставах със седмица и 4 дни.  Shocked
   Споко, мила приятелко! Всичко ще бъде чудесно!  Hug
Благодаря   bouquet
Като чета тук - отрицателните ми мисли се изпаряват. Добре, че ви има!
Вече съм доста по-спокойна.
Голдън, цикъла ми е на 31 дена. Намерих друг калкулатор / с въвеждане на дължината на цикъла/  според който съм в 9г.с. Така, че ще си вървя малко по-назад и спирам да се шашкам.
Ааа, нищо подобно. Тази сутрин като видях четири пъпки по коремчето на детето  Shocked, а майка ми не помни какви шарки съм карала. Лекарката каза, че е нахапана и ми падна камък от сърцето.
Абе не бях такава паникьорка, ама пусти хормони - седя, рева, смея се - луда работа.
Слънчев ден ви желая и приятни разходки, а аз малко ще поработя! 

# 239
  • Мнения: 534
добро утро мили мами Heart Eyes
Stella Maria, защо не те виждам в списъка newsm78

Общи условия

Активация на акаунт