какво мислите за новите имунизации

  • 3 179
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 714
Още след поставянето на пет валентната ваксина стана много раздразнителна, а е много спокойно бебе. На следващото хранене последва голям рев и повръщане... Видях се в приключение. Криво, лево я изкъпахме пак с рев. А къпането и е любимо. Спа около 2 часа и пак започна да мрънка и недоволства до сутринта. И през цялото това време с температура 37,5-38. Дали може следващата да не е 5 валентна?
 

# 46
  • Мнения: 9 050
Може, разбира се. Можеш да поставиш друга ваксина. Но е добре да разкажеш на педиатърката си за тази реакция.

# 47
  • Мнения: 2 730
Предстят ни ваксинации и на нас още нямаме 2 месеца.Малката е все с някъкви обриви,пъпчици явно проявява алергия към нещо,докторката ни посъветвада сложим инфанрикс.

# 48
Здравейте
Ние и двата пъти сложихме Инфанрикс и съм много доволна,нямахме никакво температура.Който има възможност нека си закупува ваксините,поне предпазва детето от повече болести и наистина си заслужава.

# 49
  • Мнения: 9 050
Аз също не съм имала проблем с Инфанрикса. Единственото нещо, което не ми хареса е, че самата ваксина е с по-голяма игла от необходимото. Когато ни я слагаше нашата педиатърка, тя поставяше отгоре по-малка игличка. До вечерта изобщо не можех да открия къде е поставяна имунизацията. Нито имаше червенина, нито нищо. Но при едната имунизация бяхме в друг град и я прави друга педиатърка. Като и казах а иглата, тя каза, че нищо и нямало на иглата. Не че е имало проблем, но червенината изчезна едва след 24 часа. Пиша, за да го имате предвид, че може да се сложи и по-малка игличка, върху фабричната. Но и да не се сложи, детето не е проявявало признаци на дискомфорт.

Общи условия

Активация на акаунт