МАЙските слънца са две - МАЙска мама с МАЙско мъничко дете

  • 11 265
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Здравейте мамиии

И аз исках да питам дали има проблем едно две хранения да бъдат на адаптирано мляко, защото и ние имаме излизанее, кърмим се, но за изцеждане няма много....т.е. на едно цедено от двете гърди цедя при упоритост 30 мл., а ако не изцедя намам проблем...абе не преливам .

Честито на новопоявилите се бебнца и на техните мами и татковци:)))


ИИ урааа днес акото ни е жълто:))

# 16
  • Мнения: 3 089
мисля, че няколко хранения с АМ не биха създали проблем  Peace е, ако 2-3 дни бебето кара само на шише, нищо чудно да установи, че така е по-лесно отколкото от гърда. въпреки че камен упорито отказва да смуче чай от шишето - аз мъча, а той плюе. и аз си мисля днес да питам педи какво адапте да купя, за да имам всеки случай.
гърди и цедене - преди 4-5 дни се заинатих да спра цеденето, че се получава затворен кръг - цедиш, защото ти е напрегнато, а после гърдите се напрягат, защото от цеденето стимулираш лактацията. първите 1-2 дни щях да се пръсна, но след това гърдите ми се отпуснаха и вече не са напрегнати. и така до тази нощ, когато се събудих от усещането, че съм се напикала и се оказа, че съм намокрила всичко от шията до кръста - сутиен, пижама, чаршафи - всичко. що така се разтекох така и не можах да си обясня  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 461
Мисля ,че трябва да изчакаме всички майчета да родят рожбичките си.
Докато бяхме в болницата Мая не се изака 36 часа накрая я изакаха с термемометъра и ми казаха да не слагам нищо но термометъра когато я иззаквам,защото на Галина слагах сапун,казаха ,че може малко зехтинче на върха на термометъра,сега вече си ака нормално и то ЖЪЛТО .Аз не се цедя , напрягат ми гърдите но в рамките на нормалното. Къпим Мая на 22 градуса, а ноктите ги одрязох още в болницата защото се драскаше
ставам ,че май сме гладни надава се един вой  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 531
ние май усояхме да изградим режим на 3 часа без нощно с пауза от 0 до 6ч. и най си и урегулирах гърдите  bowuu  да чукна на дърво и за двете Praynig  
а бебчето се кефело да ми лежи върху корема,ама как се лага - и то по корем или по гръбче и не е ли противопоказно за секциораната???
за стерилизацията и на мен ми иде да ги тупна пък да видим  Crossing Arms  ама как да разбера дали не съм повредила шишетата или залъгалките???  а - абе влиза ли ви вода в залъгалките - на мен да и напарааво съм  #Crazy  много странно  Shocked  а тези на нук дето са с бутон а не с дръжка, каква му е идеята???
КСИ, с удоволствие  Peace  аз в началото на другата седмица се надявам да имам акта, после първо при педито,както някой посъветва,и после може да се разходим  
Peace

# 19
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
ние сме на отворени прозорци и врати климатика само преди къпане се включна

Моя белег е ужасен-от пъпа надолу но понеже тъканта била некротирала от предната операция и заради ужасните сраствания съм шита по стандартния начин чертата надолу и отвестните шевчета-грозна картинка Cry

# 20
  • Мнения: 1 225
Момичета, получавате ли си парите от НОИ. Някой спомена за някакъв код, за да се гледат сумите през сайта на НОИ. Ама то, кво, разпечатваш си молбата от сайта, носиш я в социалните, после си чакаш кода - така ли? Супер мудно ми се струва. Някой знае ли как се процедира и дали по тел. дават инфо от НОИ? Благодаря ви предварително.

Аз акта за раждане ще си го потърся в понеделник в общината, а после другите процедури.

# 21
  • Мнения: 146
Здравейте и честито на всички нови Мамчета!    bouquet
Колко много бебчета са се родили  Laughing
TiT за кърменето и аз първите дни нямах кърма, но си правих горещи компреси на гърдите (кърпа потопена в гореща вода) и след това масаж и цедене, така ми тръгна кърмата. Преди това чувствах гърдите си много твърди и напрегнати и ме понаболяваха, но сега вече са меки и всичко се стабилизира.
Ние къпем малкия при температура около 27 градуса, преди баня пускаме духалката замалко в стаята.
Ноктите ги изрязах още на първата седмица с ножичка на Chiko
Днес ще ходим да вземем акта за раждане и другата седмица ще подаваме документи за еднократната помощ от 200 лева.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
Запис!

# 23
  • Мнения: 146
Честито на всички нови майчета, да са им живи и здрави бебоците  bouquet
И аз се явявам днес като щъркел Simple Smile, моята кума Дания си има момченце Иван, 3 200 и 50 см, родил се е в 0:50ч днес. Да им е жив и здрав и само с радости да ги дарява  bouquet

# 24
  • Мнения: 120
Здравейте май4ета и бебета Simple Smile Честито на всичкимми и бебоци чието появяване на бял свят съм пропуснала   bouquet  bouquet  bouquet

Влизам в ролята на щъркел Simple Smile

Мама asiasia роди днес - 23.05.2007 в Света София. Ето какво ми е написала : "Родих в 7.59, момиченце, 2.650 кг, 47 см. Всичко мина добре и двете сме добре Simple Smile Аз започнах да огладняавам Simple Smile"

Да са живи, здрави и много щастливи мама и млкта принцеса! На мама Ася - бързо възстановяване и  я чакаме с малката госпожица сред нас! Hug   bouquet



И още един щъркел, малко позакъснл, но с хубава синя вест Simple Smile[/color]

Мама Irina39 роди на 17. 05.2007 прекрасно малко мом4енце.
Чеастито мамо Ира! Надявам се с малкият вече сте у дома при тати  Hug  Очакваме ви с нетърпение bouquet



# 25
  • София
  • Мнения: 4 397
Честито на всички нови майчета  Heart Eyes Да са им живи и здрави бебоците и много да ги радват.

 При нас нищо ново, спим ядем и ревем помалко. Коликите засега ги борим с Еспумизан и чай от копър и анасон /билки /
 Ние сме на отворен прозрец почти по цял ден, вечер преди къпане го затварям но не пускаме никакви печки и духалки. Това 27 градуса ми се струват много топло особено за бебе.

# 26
  • Мнения: 120
Мами само на каратко да добавя (докато малката разбойничка спи), че от 2 дни сме у дома - голям кеф Simple Smile
Операцията мина супер, нямам забележки а ми е първата в живота! На всички мами раждащи секцио им пожелавам подобно раждане и бързо възстановяване !!!

Малката беба (3900 май не се вписва ж подобна класаци  Laughing)  се оказа че е леко поспаливичка и мързеливи4ка от към сукане, та се наложи да се дохранваме с адаприрано млекце. Както се казва - язък за големите цици - млкото кът. Типичен пример че размерът не винаги е от значение Wink Ама не се отказваме - борбата продължава!
Дано да имам време и утре да ви метна снимки на малката и да се поровя назад в темичките за новините при вас. Поздрави още веднъж на всички от мен и бебе Иренка  Hug Hug Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
Честито на звездичка!  bouquet Поздравления за големия мъж! Grinning
Това май е най-голямото бебе засега. Simple Smile Живо и здрао да е, както и всички други. Heart Eyes
Аз също се цедя много рядко. Не си усещам гърдите напрегнати, нито твърди, само понякога. Дано кърмата ми му е достатъчна, че аз не мога да преценя. Rolling Eyes Вчера си звех чая на HIPP за кърмачки и ще видим дали ще има резултат. Взех и този за коликите и Ники много го хареса. Пие си го с удоволствие и дано му действа. Сега спинка спокойно, ще видим докога. Simple Smile
Ние в понеделник ще ходим при педи да се теглим и ще  мина и през общината да взема акта за раждане. Навита съм да си направим срещичка с младостките майчета и ако се разберете нещо, пишете. Wink
Мале, колко бебшки новини само докато пиша. Laughing
Честито и на Дания, Irina39 и asiasia!

# 28
  • Мнения: 214
Не е най-голямото Simple Smile
на 17 в 18:18 извадиха от мен дългоочаквания ми син с внушителните размери от 4220 гр и 54 см! Добре че предния ден казах, че се спирам на варианта секцио, че иначе щях да се мъча нормално и после пак да си родя секцио (на 16 на ехограф имах 1 см разкритие и плода беше 3937). Вчера се прибрахме, кърмя си по стария начин - на поискване и бебето си наддава супер. Само дето малката е много болна и днес експедитивно я изпратихме при бабите в провинцията. та ми е едно кривоооо. .. та и аз да се очета Simple Smile Успех на всички все още очакващи детенце!
О, и се казва Теодор! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 162
Честито на всички нови мами!
ТиТ питай пак педито за проблема с акането. И ние сме на АМ Аптамил 1 и малката ака почти на всеки 3 часа - рядко пропуска. Акото е жълто и нито е твърдо нито пък рядко. Егати как обяснявам за тези работи...ще ме извините но те са бебенца. Така че нищо чудно проблема да идва от млякото.
До момичетата които кърмят и ще пътуват. И аз мисля че 2 хранения няма да има проблем обаче....не е хубаво млякото което се приготвя да се дава по късно от един час. Аз дадох на моето бебче така 2 пъти и двата пъти после през ноща яко повръща. Сега не си правя подобни експерименти и няма проблеми. Когато ми се наложи да ходя някъде вземам в една кутиика нужната доза слагам в термобокса гореща и студена вода за да го приготвя непосредствено преди ядене.
Ох май много се улях но ми се иска да ви бъда полезна

Общи условия

Активация на акаунт