На кой път сваляте презерватива?

  • 17 127
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Става въпрос за това:
Срещате да кажем някой готин мъж и както се полага правите секс. Първия път естествено задължително с презерватив. Не се знае какво може да пипнете. Обаче ви харесва и мъжа и секса с него и повтаряте което е естествено. И после потретвате и т.н. още стотина пъти  Simple Smile Та искам да ви попитам - на кой път решавате, че можете да му имате доверие на този мъж и можете да свалите презерватива ако той настоява естествено. Или пък никога не си позволявате да правите секс с мъж без презерватив?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 838
Аз нямам поглед върху въпроса, нали току-що разбрах, че съм лесбийка. Пък лесбийките такива чудесии не използват.

# 2
  • Мнения: 364
Със съпругът ми ползваме презервативи от 7 години. За пръв път не сложихме презерватив преди 8 месеца. От тогава планираме дете.

Не става въпрос за липса на доверие. В началото, може би, после свикнахме. Презерватива гарантира спокойствие. За мъжа - не трябва да се притеснява от евентуален гаф, за жената - риска от непланирана бременност е сведен до минимум. Да не говорим за полово - предаваните болести.

# 3
  • Мнения: 750
 love_sunrise, извини ме, но какви болести, щом сте и женени? Нали и двамата се грижите за себе си и един за друг? Нали сте толкова време заедно? Нали си имате доверие. Остави сега непланираната бременност, но това, което каза, ме озадачи.
На въпроса- когато съм сигурна в него, когато го искаме и двамата. Нищо не правя насила. Ще го познавам достатъчно, за да знам какво може да ми лепне. А ако ще ми лепва каквото и да е- и с презерватив няма да го направя. Държа на откровенност още от самото начало. Случаен секс, например като свалка на купон и бам в леглото, не правя.

# 4
  • Мнения: 364
love_sunrise, извини ме, но какви болести, щом сте и женени? Нали и двамата се грижите за себе си и един за друг? Нали сте толкова време заедно? Нали си имате доверие. Остави сега непланираната бременност, но това, което каза, ме озадачи.


Говорех за страха от полово - предавани болести в началото на връзката. Май съм пропуснала да доуточня. Peace

Иначе, за нас презерватива си остана чудесен контрацептив. Не сме се притеснявали излишно. В началото аз настоявах за това, после свикнахме. Предпочетох този вариант пред хапчетета. За прекъсване на акта и дума не можеше да става! За мен това е рисков метод.
Малко скъп метод беше нашият, но не съжаляваме. Peace

# 5
  • Мнения: 750
Благодаря за уточнението.

# 6
  • Мнения: 212

Иначе, за нас презерватива си остана чудесен контрацептив. Не сме се притеснявали излишно. В началото аз настоявах за това, после свикнахме. Предпочетох този вариант пред хапчетета. За прекъсване на акта и дума не можеше да става! За мен това е рисков метод.
Малко скъп метод беше нашият, но не съжаляваме. Peace
Не знам... за мен лично презерватива има смисъл само като средство за предпазване от болести при случайни полови контакти. Да се използва непрекъснато при постоянни партньори като контрацептив е меко казано издевателство върху мъжа. Ако някоя от вас иска да добие макар и бегла предствава за това колко пъти гумата намалява усещането при мъжа може да си сложи един презерватив на пръста да го оближе и после да го махне и пак да го оближе. Така може да добиете малка представа какво значи да си наденеш гума на оная работа и жена ти да те кара постоянно да си с гума Simple Smile
Искам да кажа че методи за контрацепция има много и презерватива едва ли е най-удачния за това

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Още не сме го свалили. Нашето бебе е планирано. Почти 4 години сме заедно.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 838

Иначе, за нас презерватива си остана чудесен контрацептив. Не сме се притеснявали излишно. В началото аз настоявах за това, после свикнахме. Предпочетох този вариант пред хапчетета. За прекъсване на акта и дума не можеше да става! За мен това е рисков метод.
Малко скъп метод беше нашият, но не съжаляваме. Peace
Не знам... за мен лично презерватива има смисъл само като средство за предпазване от болести при случайни полови контакти. Да се използва непрекъснато при постоянни партньори като контрацептив е меко казано издевателство върху мъжа. Ако някоя от вас иска да добие макар и бегла предствава за това колко пъти гумата намалява усещането при мъжа може да си сложи един презерватив на пръста да го оближе и после да го махне и пак да го оближе. Така може да добиете малка представа какво значи да си наденеш гума на оная работа и жена ти да те кара постоянно да си с гума Simple Smile
Искам да кажа че методи за контрацепция има много и презерватива едва ли е най-удачния за това

И пак всичко се свежда до мъжкото удоволствие, така ли? Пък нека жената да се трови с разни хормонални хапчета, само и само на мъжа да му е хубаво.

# 9
  • Мнения: 750
Ама момичета, защо мислите така? Оспамвам, но ми е интересно защо толкова ви е притеснено да доставите удоволствие на мъжа, от което и вие ще бъдете доволни? Защо контрацепция, защо презервативи, при наличието на връзки от по 4,5, 6 години?

# 10
  • Мнения: 6 155
Не ползвам такива екстри  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 2 495
Не мога да отговоря точно на въпроса...може би около 4, 5 път.Но без презерватив е къде къде по-хубаво Peace

# 12
  • Мнения: 5 103
Не ползвам такива екстри  Sunglasses
Peace

# 13
  • Мнения: 364
Ама момичета, защо мислите така? Оспамвам, но ми е интересно защо толкова ви е притеснено да доставите удоволствие на мъжа, от което и вие ще бъдете доволни? Защо контрацепция, защо презервативи, при наличието на връзки от по 4,5, 6 години?

Опс, чакай малко! Кой е казал, че не доставяме удоволствие на мъжете си?

Удоволствието може да бъде доставяно по много начини. Когато се използва презерватив, удоволствието не е никак по-малко. Просто е въпрос на нагласа.
 Това са ми казвали мъже, използващи редовно презервативи, като контрацепция в сериозна връзка и по принцип, заради полово-предаваните болести.
Май наистина всичко е въпрос на нагласа! Има мъже, които правят световен проблем от това! ooooh!
Какво лошо има, когато мъжът не е негативно настроен и не му пречи презерватива, т.е, удоволствието за този мъж не намалява, следствие употребата на гумичката! Wink
Дали съпругът ми би ме лъгал толкова години, че не му пречи, ако не е така?
Повярвайте ми, мъжете са много твърдоглави и до голяма степен егоисти, затова, ако презервативът им пречи, то те със сигурност ще бойкотират секса, рано или късно!
Аз никого насила не съм карала!
Както казах в по-горен пост, понякога, използвайки презерватив, мъжът се чувства по-сигурен и не се стресира от мисълта "ами ако стане гаф?". Затова изключвам и варианта с прекъснат полов акт.
Още повече, че този метод понякога води до частичен стерилитет.

За противозачатъчните, лично аз съм все още скептично настроена. Не ми се ще да се бъркам в репродуктивната си система! Peace

# 14
  • Мнения: 750
 love_sunrise, то е ясно, че удоволствие може и по различни начини да се доставя. Биех малко в друга посока. Това, което си описала ти, не ми е особено по вкуса, но важното е за вас да е добре, нали така.
"....Както казах в по-горен пост, понякога, използвайки презерватив, мъжът се чувства по-сигурен и не се стресира от мисълта "ами ако стане гаф?"."- за ей това говорех. Докога е тоя стрес? Вярно, съгласна съм с плануването. Но пък не бих била склонна да използваме толкова дълго презервативи, всеки път. Кога мъжът е навит да го махне, според теб? Само за плануваното бебе ли? И после пак с презерватива? Ти би ли поискала той да е без? То изобщо иска ли питане? Ма кога се навивате на без? Не си длъжна да ми отговаряш. Аз също имам мноого дълга връзка. Прерватив- случвало се, 5 пъти да речем. За толкова години това е нищожна цифра. Подобни притеснения не са съществували. Забременях планирано. Без проблеми. Страх после за гаф- не. Затова питам. Па ко не искате-не отговаряйте.

Общи условия

Активация на акаунт