Давате ли Zymafluor?

  • 2 699
  • 75
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Давате ли флуор на вашите бебоци и ако да от кога?аз съм с изключително лоши зъби Weary q,на таткото също не са от най-хубавите,смятате ли че Zymafluor-а може да помогне на бебо да са по-здрави?

# 1
  • Мнения: 2 122
не, това му се вика ген   Naughty

# 2
  • Мнения: 1 427
Не давам, не съм давала. Не смятам, че флуора помага, но виж, би могъл да навреди! Много лесно може да се предозира, а това, от колко има нужда точно твоето дете, никой не може да ти каже! Naughty

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Да,давам по 4 капки дневно.От зъболекар знам,че трябва да се приема до пубертета...първо капки,като порасне таблетки.

# 4
  • Мнения: 8 505
Не.
Има много теми за флуора,напиши "флуор","Zymafluor","Зимафлуор" в търсачката и ще ти ги покаже.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Не,не давам и не смятам да давам Peace

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не!

# 7
  • Мнения: 641
Не.
Ген е - аз съм с "лоши" зъби, сестра ми е с перфектни...

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не! Флуора е необходим, но смятам, че с храната и водата си го набавя. Предозирането с флуор е опасно, а няма кой да определи точно колко приема детето с храната и водата.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 877
Да,давам.И двамата с мъжа ми имаме проблеми със зъбите,аз дори като малка изобщо съм нямала млечни зъби - бяха ми черни и изронени.Да не се хваля,но Боян няма нито един кариес...!

# 10
  • Мнения: 1 233
Давах до преди няколко месеца.

# 11
  • Мнения: 676
Да, аз давам по 4 капки дневно.

# 12
  • Мнения: 5 026
Не,не давам.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Не, не давам. Според мен това е ген. 

# 14
  • Мнения: 2 212
Не, не давам и няма да давам!

# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
На давам.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз давам,защото това,което аз патя от зъби не искам да го причиня на детенцето си.Давам по 4 капки на ден след закуска.Искам да питам мамите,които не дават-навсякъде пише не давам,защото предозирането е опасно,ама никой не казва какво се случва от предозиране и по какво да позная,че е предозиран newsm78

# 17
  • Мнения: 1 555
Не давам, не съм давала. Не смятам, че флуора помага, но виж, би могъл да навреди! Много лесно може да се предозира, а това, от колко има нужда точно твоето дете, никой не може да ти каже! Naughty

 Peace

A и да допълня, когато синът ми стана на 1 г, тогава доктора ни каза да даваме, но аз не съм давала, тъй като флуор има и в минералната вода, която вече отдавна пие ! А и както са казали мамите това си е ген !!!

# 18
  • Мнения: 576
Все още нямаме зъбки и недавам. Като поникнат ще се консултирам със стоматолога си .... и каквото той каже, това ще правя!

# 19
  • Мнения: X
не знам мила, аз лично давам по две капки на ден от 9 месечна възраст, като първото ни зъбче се появи на 10м и половина.казват ,че помага ще стане ясно.

# 20
  • Мнения: 1 006
като се сетя - давам  Embarassed Embarassed

на принципа - по-добре отвреме на време, отколкото хич Peace

# 21
  • Мнения: 865
Да,давам от скоро.до колкото си спомням и на нас са ни давали като малки,т.е. има някаква полза от него

# 22
  • Мнения: 215
Давам по 4 капки дневно и събота и неделя - почивка.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 835
Давах му от 10-я ден до 1 година.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Не! Флуора е необходим, но смятам, че с храната и водата си го набавя. Предозирането с флуор е опасно, а няма кой да определи точно колко приема детето с храната и водата.  Peace

Аз съм на абсолютно същото мнение! Peace

# 25
# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да, давам.
Аз имам здрави зъби, мъжа ми има доста проблеми.
Искам да си предпазя детето.

# 27
  • Мнения: 1 225
Не са ни изписали още.
Май по-късно се почваше. Сега сме само на две седмици.

# 28
  • Мнения: 291
давам по две капки дневно по лекарско и зъболекарско предписание  Naughty

# 29
  • Мнения: 1 008
И на нас ни казаха да даваме, купих капките, но не съм никак редовна в даването.
Искам да попитам тези, които ги дават - как го правите? Защото на нас ни обясниха, че трябвало във водата, обаче бебка почти не пие вода и разтварям капките и после  хвърлям водата и все едно не съм и ги дала...

# 30
  • София
  • Мнения: 4 035
Не! Флуора е необходим, но смятам, че с храната и водата си го набавя. Предозирането с флуор е опасно, а няма кой да определи точно колко приема детето с храната и водата.  Peace

Аз съм на абсолютно същото мнение! Peace
Аз пак питам,какви са последствията от предозирането и по какво се разбира,че флуора е предозиран???

# 31
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Аз съм ги купила и си стоят неотворени, но ние още нямаме нито едно зъбче.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Ами аз доколкото знам се дават преди излизането на зъбите,дори и през бременността се пие.А за вредата знам,че може да пожълтеят зъбите.

# 33
  • Мнения: 8 242
Не давам. И никой не ми е казвал да давам  Crazy Не че ако ми кажат, ще давам  Mr. Green

# 34
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Не давам Peace

# 35
  • Мнения: 772
Давам по 4 капки дневно от както беба стана на 4м.

# 36
  • Мнения: 174
оффф и аз се чудя от 2 месеца какво да правя...много ми се иска да давам,от добрата страна...но като чета тук и се чудя и се мая вече много време...
засега НЕ давам и май така ще си продължа

# 37
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Давам на каката по препоръка на зъболекар, защото онзи ден и намери 2 кариеса

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Не, не давам. Според мен това е ген. 
Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Давате ли флуор на вашите бебоци и ако да от кога?аз съм с изключително лоши зъби Weary q,на таткото също не са от най-хубавите,смятате ли че Zymafluor-а може да помогне на бебо да са по-здрави?
Това си е ген.Попитай си педиатърката,моята е твърдо против,особено на деца под 10-месечна възраст.Много лесно може да се предозира и да навреди.Преди време имаше такава тема,потърси я.Там една мама пишеше,че една чаша минерална вода се равнява на  7-8 таблетки зимафлуор/пиша по спомени/.Аз не давам.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 252
За тази тема бе по-удачно да се пусне анкета и са се види кой дава и кой не.
Аз в случая не давам по съвет на зъболекарката ми и педиатрите на детето.

# 41
  • Виена
  • Мнения: 725
На последната консултация(преди 2 дни)  ни изписаха флуор,понеже австрииската вода била бедна на флуор.Утгре ще го купя и ще давам на бебко!

# 42
  • Мнения: 887
До навършването на 1 год. на сина ми давах по препоръка на педиатъра ни. Сега съм го спряла за 4 месеца(пак по препоръка на педиатър). Относно предозирането не се притеснявам, защото на всяко лекарство си пише какво количество да се дава, за да не се предозира лекарството в организма.

# 43
  • Мнения: 300
Аз давам по 4 капки дневно. От зъболекар знам, че много си личи кои деца са пили и кои не. Не става въпрос, че тези които са пили имат бели и подредени зъбки, а емайлът им и зъбния цимент за по- добри, по- твърд. Флуора се дава още преди да се покажат зъбките, тъй като действа на зъбните зародиши, затова се пие и в последните месеци от бременността. След като се покажат зъбчетата влиянието на този микроелемент е почти никакво.
Аз все още давам преварена вода и мисля така да бъде до годинката, а след това ще бъде изворна вода най- вероятно. Все пак и това трябва де се вземе по внимание. От минералната вода може да се получи предозиране не само на флуор, а и на други елементи.
Доколкото знам предозирането на флуора се изразява в получаването ба бели петна по зъбите,  а не тяхното пожълтяване, но може и да бъркам.  Peace

# 44
  • Мнения: 742
не, това му се вика ген   Naughty

М да  Wink

# 45
  • Мнения: 27 524
Давам, но доста нередовно.
Не смятам, че има задължителна връзка.

# 46
# 47
  • Мнения: 215
И на нас ни казаха да даваме, купих капките, но не съм никак редовна в даването.
Искам да попитам тези, които ги дават - как го правите? Защото на нас ни обясниха, че трябвало във водата, обаче бебка почти не пие вода и разтварям капките и после  хвърлям водата и все едно не съм и ги дала...

Аз ги давам в лъжичка и след това давам водичка да си пийне. Но и да не иска вода не е проблем Капките са сладки и няма да оставят неприятен вкус.

# 48
  • Мнения: 215
Ами аз доколкото знам се дават преди излизането на зъбите,дори и през бременността се пие.А за вредата знам,че може да пожълтеят зъбите.

Докато бях бременна също пиех. А на бебетата мисля че се даваше от 2 месец (или седмица беше  newsm78 ). Но не се чака първо да пораснат зъбките. То в упътването си пише. И зъбите не пожълтяват.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 10:59 от e_mili

# 49
  • Мнения: 215

Аз все още давам преварена вода и мисля така да бъде до годинката, а след това ще бъде изворна вода най- вероятно. Все пак и това трябва де се вземе по внимание. От минералната вода може да се получи предозиране не само на флуор, а и на други елементи.
Доколкото знам предозирането на флуора се изразява в получаването ба бели петна по зъбите,  а не тяхното пожълтяване, но може и да бъркам.  Peace

Минералната вода не е подходяща за малките, защото съдържа много натрий, а той е съставна част на солта!

# 50
  • Мнения: 222
На6ата докторка ме пита искам ли да давам, аз и казах не и тя ми каза ами добре те така или ина4е в USA отри4ат даването на флуор #Crazyама първо трябва6е да и отговоря отрицателно и тогава да го спомене

# 51
  • Мнения: 145
В началните месеци давах, но когато разбрах че трябва да се приема до 16 год. възраст , за да има ефект се отказах. как ще накараш един пубертет да пие всеки ден хапчета за зъби newsm78, стори ми се невъзможно, пък и мисля че наистина има опасност ако се предозира  Naughty, пък и всичко е ген

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Аз давам по 4 капки дневно. От зъболекар знам, че много си личи кои деца са пили и кои не. Не става въпрос, че тези които са пили имат бели и подредени зъбки, а емайлът им и зъбния цимент за по- добри, по- твърд. Флуора се дава още преди да се покажат зъбките, тъй като действа на зъбните зародиши, затова се пие и в последните месеци от бременността. След като се покажат зъбчетата влиянието на този микроелемент е почти никакво.
Аз все още давам преварена вода и мисля така да бъде до годинката, а след това ще бъде изворна вода най- вероятно. Все пак и това трябва де се вземе по внимание. От минералната вода може да се получи предозиране не само на флуор, а и на други елементи.
Доколкото знам предозирането на флуора се изразява в получаването ба бели петна по зъбите,  а не тяхното пожълтяване, но може и да бъркам.  Peace
newsm10

# 53
  • Мнения: 3 219
На големият ми син давах до 7 годишна възраст, без никакъв ефект/поне относно блечните зъби/, от 4 годишен е по зъболекари. Това при положение, че не яде сладко и мие зъбите си редовно. На малкото не давам , по препоръка на стоматолога ми. Брат ми има въпросните флуорни петна по зъбите,бели са ноа цвят.
И както някои казаха-това е въпрос на ген Peace

# 54
  • Мнения: 487
Не давам. Така ме посъветва зъболекар, а и аз съм чела разни неща и не искам да рискувам.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Zymafluor se dava za profilaktika na zubnia karies!Zapo4nah go ot vtoria mesec

# 56
  • Мнения: 2 616
Аз давам. И по време на бремеността пих, но понеже и аз четох доста страшни неща тук за него, го пия и ще го давам с почивки от по две-три месеца, за да спя по-спокойно.

# 57
  • Мнения: 2 677
Не давам и не смятам да започвам.

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Не давам и не смятам да започвам.

И аз.

# 59
  • Мнения: 5 391
Не съм давала.

# 60
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не  Stop

# 61
  • Мнения: 5 790
Не давам и не смятам да давам.

# 62
  • Мнения: 469
мамита вие ме ШАШНАХТЕ.  някои от вас пишат че са започнали да дават тези капки като са поникнали зъбките? нашета докторка( личната) ни каза да започнем още като бяхме на два месеца сега се притесних с предозиранито за което споменава една  от мамитатал какво да правя да ги спирам ли??? newsm78

# 63
  • Мнения: 683
Аз вярвам на стоматолога си - постоянно чете и се интересува от новостите. Преди 2 години ми каза - НЕ. От храната и водата/в минералната има достатъчно/. Ако се налага, по-добре да е калций. Peace

# 64
  • Мнения: 3 760
Не. Няма да давам!

# 65
  • Мнения: 163
На големия не давах и сега е на 10 год.и почти всичките му млечни зъби са с кариеси,така че реших да давам на бебето пък ще видим дали ще има ефект.Давам му ги от 3 месец по 4 капки на ден.

# 66
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не. Peace

# 67
  • Мнения: 7 419
НЕ!
Моя зъболекар ми каза,че няма смисъл!Особено сега през лятото,когато благодарение на слънчевите лъчи с помощта на витамин Д в тялото активно се образува калций!(флуора го изтласква,нали знаете?)

# 68
  • Мнения: 7 419
На големия не давах и сега е на 10 год.и почти всичките му млечни зъби са с кариеси,така че реших да давам на бебето пък ще видим дали ще има ефект.Давам му ги от 3 месец по 4 капки на ден.
   по състоянието на млечните зъби не се съди за бъдещите постоянни зъбки  Simple Smile

# 69
# 70
  • Мнения: 174
От зъболекар знам,че Флуорът трябва да се дава редовно,за да има ефект...бил той добър или лош...а не да го даваш от дъжд на вятър,тогава няма смисъл...

# 71
  • Мнения: 2 631
От зъболекар знам,че Флуорът трябва да се дава редовно,за да има ефект...бил той добър или лош...а не да го даваш от дъжд на вятър,тогава няма смисъл...

 newsm78 newsm78 newsm78
повечето зъболекари НЕ го препоръчват под формата на таблетки, а с минерална вода - но малко - Хисаря от Извор 7 - като бях бременна - около 150-200 мл на ден, а на бебо сега - около 50 мл - но той не пие вода все още, та в храните му  Simple Smile

по темата - не давам

# 72
  • Мнения: 441
Не съм давала на каката,няма да давам и на малкият.Въпрос на избор  Peace

# 73
  • Мнения: 1 298
Не давам. Стоматологът ми ме посъветва да не го правя.

# 74
  • Мнения: 3 069
Не, не давам!
Доверявам се на педиатърката!
Ако ми каже, че трябва тогава ще давам.

# 75
  • Мнения: 1 029
Педиатърката каза да й давам малко преди да навърши 11 месеца, но изчетох по този въпрос и за сега смятам да се въздържа.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт