Кога си лягат вашите деца???

  • 3 834
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Моят син е на 2г. и положението е същото като при повечето от вас.По-рано от 22.30ч,няма заспиване и в повечето случаи даже 23.00ч.Незнам как да го накарам да легне по-рано,обикновено тогава му се играе най-много и се започва лудо гонене да се мием и да се обличаме за сън.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
До 9.30 и двете са по леглата.Голямата ми дъщеря има толкова ангажименти,че в 9 вече едва гледа.Малката не спи на обяд и тя доброволно си ляга рано.Разбира се,има и изключения,но те са рядкост.

Ей така искам най-късно до 21,30 да е в леглото.
Да,ама малката става в 6.30-7.И така не е добре. Grinning

Защо не е добре. Та 7 часа си нормално време за ставане поне за мен( кой за работа, кой за училище)  през седмицата Simple Smile

# 17
  • Мнения: 330
Моят син е на 2г. и положението е същото като при повечето от вас.По-рано от 22.30ч,няма заспиване и в повечето случаи даже 23.00ч.Незнам как да го накарам да легне по-рано,обикновено тогава му се играе най-много и се започва лудо гонене да се мием и да се обличаме за сън.
И при нас е така, колкото и да ми се иска да ляга поне към 9,30 часа.

# 18
  • Мнения: 2 161
До 9.30 и двете са по леглата.Голямата ми дъщеря има толкова ангажименти,че в 9 вече едва гледа.Малката не спи на обяд и тя доброволно си ляга рано.Разбира се,има и изключения,но те са рядкост.

Ей така искам най-късно до 21,30 да е в леглото.
Да,ама малката става в 6.30-7.И така не е добре. Grinning

Защо не е добре. Та 7 часа си нормално време за ставане поне за мен( кой за работа, кой за училище)  през седмицата Simple Smile
Да,но аз не работя.Лягам си около полунощ и много би ми се искало да се събудя поне в 8.Обикновено сутрин се събуждам с усещането,че някой ме гледа.Тя цъфнала до леглото ми измита и облечена.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Второкласникът ми, ако е първа смяна - ляга към 21-21,30ч. Ако е втора, не мога да го накарам да легне преди 23ч., че понякога и по-късно и след това спи до обяд.
А малката през деня спи много и вечер по-рано от 24ч. не е заспивала.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294

Да,но аз не работя.Лягам си около полунощ и много би ми се искало да се събудя поне в 8.Обикновено сутрин се събуждам с усещането,че някой ме гледа.Тя цъфнала до леглото ми измита и облечена.
Абе и аз си лягам около 23-23,30 ч. (понякога и към 24) и през деня се наливам с кафета  morning  Wink

Абе ние издържаме, но за децата е нужен достатъчен и пълноценен сън  Peace

# 21
  • Мнения: 104
у нас след 21,30 няма жива душа Mr. Green

# 22
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
9.30-10.00 pm си е легнал, друг е въпроса, че понякога и до 10.30 е буден, но е в леглото.
Сутрин става към 7.30 сам, ако не го събудя по-рано  Wink

# 23
  • Мнения: 994
Моите, на 9 и 6 години си лягат в интервала 20:00 - 20:30. До 21 обикновено са заспали. За училище трябва да стават в 6:30 и ако си легнат след 21 часа сутрин са много уморени. През ваканциите и почивните дни им е разрешено да си легнат към 21:30

# 24
  • Мнения: 135
Ние в 21.00 започваме подканяне за миене на зъби и слагане на пижами, към 21.30 са готови и започват да ни изнудват да им четем за заспиване. С четенето и обсъждането се стига до 22.00, след което към 22.30 почти винаги са заспали.
Сега, обаче, като започва ваканцията, ми се струва, че ще откарваме до по-късно.
Иначе на мен мечтата ми е да заспиват в 21.00  smile3508, но още не съм си я сбъднала  smile3514

# 25
  • София
  • Мнения: 4 294
Моите, на 9 и 6 години си лягат в интервала 20:00 - 20:30. До 21 обикновено са заспали. За училище трябва да стават в 6:30 и ако си легнат след 21 часа сутрин са много уморени. През ваканциите и почивните дни им е разрешено да си легнат към 21:30

Дай съвет как си постигнала този режим  Praynig

# 26
  • Мнения: 656
Обикновенно си ляга към 20,30 и към 21,00 вече е заспала smile3524

# 27
  • Мнения: 994
Моите, на 9 и 6 години си лягат в интервала 20:00 - 20:30. До 21 обикновено са заспали. За училище трябва да стават в 6:30 и ако си легнат след 21 часа сутрин са много уморени. През ваканциите и почивните дни им е разрешено да си легнат към 21:30

Дай съвет как си постигнала този режим  Praynig

Още от малки ги слагам да си лягат рано. На 1г си лягаха даже още към 19:30.  И лека полека свикват. Сега си знаят, че към осем без 15 трябва да се стягат за леглата. В 20:30 им гася лампите. Знаят че не бива да стават след това.
Сигурно съм случила на деца! (поне що се отнася за лягането)

# 28
  • София
  • Мнения: 2 041
Късно си ляга - към 22.30. За щастие и сутрин се будим късно.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Като  КТВ - в 20 - 20.30 ч. е в леглото. Кога обаче заспива, си е нейна работа. Как се постига ли? От край време е така и отстъпки почти не правя. И днес бяхме на гости, но си тръгнахме по-рано, за да може поне в 21 ч. де е в леглото. И се старая винаги да си спазваме ритуала - къпане, ядене, приказка и лека нощ. На детето не му минава и през ум, че може да е по друг начин, т.к. просто друго не е видяло Wink

Общи условия

Активация на акаунт