Мами в Швеция

  • 47 272
  • 284
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 314
Вече почвам да се чудя дали ние да не си отворим една нова шведска тема с по-завоалирано заглавие и да спрем да пишем за работа : )  Ама като сме толкова малко и се включваме сравнително рядко...
Аз съм настинала и работя от къщи днес та мога и да постна някой и друг ред ...
Приятна седмица на всички : )

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 11:02 от anita_

# 136
  • Мнения: 240
анита, може би не е лоша идеята ти  Wink
и мен ме боли гърло, но съм си на работа

един малко личен въпрос, твоята половинка швед ли е?  Mr. Green

# 137
  • Мнения: 314
аз съм настинала и кашлям от 2 седмици и колегите вече започнаха да ме гледат подозрително и да ме питат дали съм болна, затова реших да работя от удома днес, ама нещо много не ми се отдава (така ли се пише последното?)...

таткото ни е българин, но живее тук мнооого отдавна, бих казала, че е по-швед от шведите Wink

# 138
  • Мнения: 240

таткото ни е българин, но живее тук мнооого отдавна, бих казала, че е по-швед от шведите Wink

ОК  Simple Smile Просто ми беше интересно, извинявай за любопитството.
Аз да се похваля напредвам с шведския, оказа се не чак толкова труден...

# 139
  • Мнения: 24
Да ви попитам - как се отнасят шведите към чужденци (в частност българи), има ли дискриминация (гласна/негласна) към емигранти? Лесно ли се намира работа (от какъвто и да е вид - дори неквалифицирана)? Да ми дадете най - общи насоки, ако бъдете така любезни.

# 140
  • Мнения: 314
Да ви попитам - как се отнасят шведите към чужденци (в частност българи), има ли дискриминация (гласна/негласна) към емигранти?
Различните хора се отнасят различно. Дискриминация има, главно негласна.

# 141
  • Мнения: 314
ohlalaa    радвам се, че напредваш Simple Smile Наистина е лесен, в сравнение с много други езици

# 142
  • Мнения: 240
anita, а вие в Стокхолм ли живеете?

Alana, аз в Стокхолм видях страшно много чужденци - араби, тъмнокожи също имаше, латиноси. Повечето шофьори на такси например са чужденци, защото на местните не им харесва тази работа. Към мен отношението беше много добро, но все пак аз бях за малко, не знам с какво бих се сблъскала ако заживея там...  Simple Smile

# 143
  • Мнения: 24
Аз също съм била в Стокхолм преди доста години - имаше много мургави. То е ясно, че не ги бият с камъни по улиците.
Имах една приятелка шведка - с нея много се обичахме.
Имала съм гадже финландец, който идва и в БГ. И не му хареса тука. Забеляза се известно презрение.
В сайтове съм чела страхотии за расизма в Скандинавия - примерно, че някаква бездетна баба шведка направила завещание парите й държавата да прецени на кого да ги даде - да е швед с руса коса и сини очи... И че хора от смесени бракове (с шведи) в никой случай не се приемат добре от тамошното общество - трябва къртовски да работят и пак никога не са признати... Че руснак - най - добрия инженер на една известна скандинавска компания вече не издържал на отношението към него (въпреки добрата заплата) и смятал да се премести в Сащ...
Такива ми ти работи. За това питам.
Не дали ще ме пребие някой на улицата, ако припаря там...

# 144
  • Мнения: 240
В сайтове съм чела страхотии за расизма в Скандинавия - примерно, че някаква бездетна баба шведка направила завещание парите й държавата да прецени на кого да ги даде - да е швед с руса коса и сини очи... И че хора от смесени бракове (с шведи) в никой случай не се приемат добре от тамошното общество - трябва къртовски да работят и пак никога не са признати... Че руснак - най - добрия инженер на една известна скандинавска компания вече не издържал на отношението към него (въпреки добрата заплата) и смятал да се премести в Сащ...

Навсякъде има луди, но това за бабата ми звучи като виц... та то и сред шведите не всички са с руса коса и сини очи  Laughing Не знам за финландците, но на шведите им е интересна България и не съм забелязала лошо отношение, а и си е до човека. Но като цяло шведите, които аз познавам са много отворени, толерантни и дружелюбни.

# 145
  • Мнения: 2 786
Поздрави от съседна Норвегия   bouquet
Сега ми попадна една любима моя песен в ютуб със субтитри и искам да ви поздравя  Hug

http://www.youtube.com/watch?v=abhwiMLITfQ

палачинке, милото казва, че датският е като да говориш не с горещ картоф в устата, а направо с цял картоф в гърлото, но с малко въображение им се разбира всичко  Joy

# 146
  • Мнения: 240
Поздрави от съседна Норвегия   bouquet
Сега ми попадна една любима моя песен в ютуб със субтитри и искам да ви поздравя  Hug

http://www.youtube.com/watch?v=abhwiMLITfQ

палачинке, милото казва, че датският е като да говориш не с горещ картоф в устата, а направо с цял картоф в гърлото, но с малко въображение им се разбира всичко  Joy

И на мен ми е любима тази песен  Laughing Ти адаптираш ли се вече? Тук в София един познат датчанин ми предложи помощ с шведския, но аз отказах то и без това ми е каша в главата, той съвсем ще ме обърка значи  Joy

# 147
  • Мнения: 2 786
Здравей, охлала  Wink
Адаптирам се, къде ще ходя.
Малко време ще мине преди да свикна с постоянната влага, ама ... ще стане Simple Smile

# 148
  • Мнения: X
ние тук съвсем замряхме

мелиса, къде сте, добре ли сте
разкажи как е след преместването

ohlalaa, хич не му се връзвай на този датчанин
само ще те обърка

щастлива, ще свикнеш
нали има кой да те топли
да падне сняг, да видиш каква е красота
и после - кънки и ски, кеф

поздрави на всички

# 149
  • Мнения: 3 674
"Шведски девойки" ..как сте... Hug
Гледам ча нашата мила и сладка Щастлива ви е посетила  Heart Eyes

Как е при вас..имате ли сняг?
Тук при нас в Тронделаг преди два дена понаваля окло 2 см...и му се радвахме....ама за малко,щот на другия ден дъжда изми всичко.

hahaha Ама както знаем, скандинавската зиме е дълга..така че нямам притеснения че ще останем без сняг таз година... Joy

Joel...като писа за кънки...ме подсети че като малка много обичах да карам зимни кънки. Бах дете на 9-10 годинки..до 15 годишна съм карала... Sunglasses 
Не съм се качвала на кънки от не знам от кога.. Rolling Eyes Но тази годи ще си купя кънки....запалих се. Hug  Имаме страхотни езера тука...и наистина си заслужава  емоциите... Heart Eyes

 А със ските съм малко  скарана.... Embarassed Имам един комплект тип cross-country в къщи..и излизам с тях 1 път на несеца....колкото ад не е без хич.... Joy Може би тази зима ще се престраша..и ще накарам моя да ме научи на повече трикове. Много съм зле със завиването на ляво.... Joy Винаги като искам да завия ..и падам... Blush  Срамота значи... Crossing Arms

Вие как сте със ските момичта...?  Laughing
Приятен ден  и поздарви от норвежко.... Peace

Общи условия

Активация на акаунт