Разделно Хранене- част 10- Баланс, здраве, хубаво тяло и силна воля!

  • 14 921
  • 361
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 966
Привет и от мен дами.
Аз малко тези дни прегреших, но предните 2 дни имахме гости и изкушенията бяха много. Но вече отново съм стриктна, даже днес мисля да разтоваря с плодове и зеленчуци. Тези дни занемарих и фитнеса, но от утре и там съм стриктна.
Да ви попитам киселото мляко мога ли да го комбинирам с ягоди или с банан?

# 31
  • Мнения: 1 986
  Благодаря на всички за милите думи Hug
  Добре дошла,Desconocida  bouquetАз преди време бях на НВД,но не ми понесе Confused-едно,че аз много обичам плодове/а те не бяха приоритетна храна според този режим на хранене/,друго-без кисело мляко не мога,и трето-тоталното изключване на въглехидратите/изключая тези,съдържащи се в зеленчуците/,ме караше да се чувствам по същия начин като теб TiredМисля,че РХ е по-добрият избор Peace
  Aleks,след сватба и аз се чувствам така Wink,но хубавото,е че се чувстваш добре,разнообразието винаги е полезно HugНапълно съм съгласна с теб относно избора на аватар Peace
  Анита,аз консумирам плодовете винаги на гладно PeaceНо ако все пак решиш да прибавяш към млякото,то мисля,че по-подходящи са дребните плодове-къпини,малини,боровинки...
   Шкафът ми светна Wink,нямам ни най-малка съпротива от възлюбения,тъй като той сладко не яде GrinningАз ако се хранех като него...досега фиданка щях да бъда Wink-той набляга предимно на плодове,зеленчуци,много таратор Wink,и естествено,месо/тренира,и без месо не може/;в общи линии,не яде боклучави храни или от типа junk food.Само тиквичките не ги долюбва,а аз отивам да си приготвя едни Wink
   До скоро Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 2 530
Здравейте момичета. Ето ме пак сред вас  bowuu Днес е последният ми ден на зелева супа, килограмите ми са същите, като преди да започна. Не мога да си обясня загубата на 3кг, но явно грешката е била в кантара  badscaleНищо, поне разтоварих малко. Проблемът е че имам да свалям само 8кг, много бавно става  smile3516 Затова продължавам на РХ бавно, но безвъзвратно се надявам да ги сваля. Вече няма да стресирам тялото си с диети. Ще наблягам повече на спорта, а вече и времето се затопля и тръгваме отново на преходи  newsm41 из високата планина. Както се казва здрав дух в здраво тяло. Ако до една година не се простя с тези 8 кг, просто ще се науча да се харесвам така  smile3514
Извинявам се за досадния постинг, но ми е много кофти, че една седмица гладувах, а резултат няма.

# 33
  • Мнения: 958
Да се разпиша и аз
тука съм и съм разделна килата варират 2 напред две назад ама не се отчайвам
Имах проблеми с жлъчката така че в момента ща не ща съм тотално разделна за съжаление само на въглехидрати защото времено няма да ям нищо животинско. Засега избягвам бялото брашно и захарта, е вчера прегреших малко с пържени картофи ама все пак си е разделно Simple Smile
да ви споделя правя си един хляб много съм доволна от него от сайт ана емилова е

Хляб

400 г. вода; 1/2 ч.л. сода за хляб; 1/2 ч.л. сол; 1 ч.л. оцет; 2 с.л. олио или зехтин; 1 ч.л. сушени подправки - чубрица, риган или мащерка по желание; типово брашно колкото поеме за меко тесто

Малко не мога да му скопосам печенето и става твърдичък ама аз и така го обичам последните 3 дена ям само този хляб и домати ( е и пържените картофки  Embarassed )

А утре ще пробвам товаи ще ви кажа как е

Кебап със соеви кубчета

Обработените 70 г. соеви кубчета се смесват с накълцани на ситно 2-3 глави лук. Задушават се на тих огън с 1-2 ч. чаши вода. Ако е необходимо се долива още малко вода. След като омекнат продуктите се добавя 1-2 ч.л. соево брашно и червен пипер. Подправя се с чубрица или босилек. Разпределя се на порции и се сервира с гарнитура от обработен на пара грах. По желание се добавя 1-2 скилидки чесън и нарязан копър


ААААА днес Никол прави 4 месеца та черпим виртуално Simple Smile  beer

# 34
  • София
  • Мнения: 2 105
благодаря на всички за топлото посрещане, страхотни сте Heart Eyes
моето меню днес бе следното:
закуска: 2 ябълки
обяд: 2 кюфтета със зелева салата
следобяд изпих една чаша кафе с мляко Embarassed
вечеря: задушени картофи с малко сметана
ей това е
в момента хрупам малко прясно зеле
прегрешила ли съм или съм се справила успешно като за втори ден newsm78

# 35
  • Мнения: 353
Desconocida, не мисля че си сгрешила в комбинирането на храните. А какво по хубаво нещо от чаша кафе с мляко в следобедните часове.

Момичета, прекарахме чудесно на българското събиране. Иска ми се да има повече такива мероприятия.

Бифана, да ти кажа  че и аз съм на същото положение, диети, глад или каквото и да е и не мърдам в килограмите надолу. Може пък и да е от ЕГН -то ми или вече го побърках моя метаболизъм и тялото си отмъщава сега.

# 36
  • Мнения: 903
Здравейте прекрасни дами,
Честита ни нова тема. Калида, браво миличка за труда. Страхотна си  bouquet
Добре дошли на новите попълнения.
А тези дни понаруших пак малко, ама с тези абитуриентски. Утре вече съм си стриктна.
На мен не ми откриха от какво е алергията, просто предположиха, че е от лекарствата. Ама сега не ги пия и пак се по изринах по лицето. Сега не ям много неща. Най-ми тежи, че рибата ми е забранена. Много я обичам.
Ками, страхотни са новите рецепти. Просто си златна. Аз нещо не съм мислила нови напоследък.
Дани, радвам се, че Еди е по-добре. Сега си отдъхни и релаксирай. Резултатите ти са впечатляващи. Браво, направо нямам думи. Аз съм доста безволева. Въртя едни 3-4кг и ту ги свалям, ту ги връщам като по наруша режима по-системно. Но не се отказвам. Дано си взема поука и резултатите ви да ме стимулират и заредят с воля.
Sophi, честит мини РД. Много е сладка малката кукла.
Ох, ами това е от мен. Отивам да спя, защото малките дяволчета ми разказват играта от дивеене и съм гроги.
Целувки на всички.

# 37
  • Мнения: 319
Здравейте отново момичета!   bouquet
Цитат
Краси- Васи, а защо да не можеш да ги съвместиш двете, какво Те притеснява, сред нас има Момичета които го правят това упражнение? Добре дошла сред нас и със сигурност ще прочетеш доста хубави мнения и споделен опит тук!
Притеснява ме да кърмя и да съм на РХ, защото когато съм на РХ избягвам някои храни, които не могат да се съчетават с други и по този начин намалявам разнообразието им, а в момента се нуждая от много разнообразна храна.
Иначе на РХ за пръв път бях преди 8,9г. (не помня точно) и тогава бях очарована - без никакви лишения свалих няколко кг. (а не ми беше целта да сваля), кожата на лицето ми се изчист перфектно, невероятен тонус... Но тогава бях студентка и ми се стори доста скъпичко да поддържам такъв начин на хранене.
Миналата година пак започнах и резултатите разбира се не закъсняха.
Относно диетите от 1996 г. насам не съм пазила НИКАКВИ с изключение на няколко прочистващи организма дни. 

# 38
  • Мнения: 2 959
...При вас как е, има ли някаква зависимост ?...
Алексче, и при мен имаше такъв момент в началото. Много благодаря за музикалният поздрав. Сафо май са доста добра БГ муз. група и с много силен текс е
"...Дали е от виното
    или е от твоята ръка
    върху лицето ми
    Божествена лудост ли ме е обхванала?" Успех с разтоварващите дни!
Шарли, надявам се че вече 1/2 Ти е донесъл чаканата риба?!
ДидиП, дано скоро Ти мине обрива, а защо пък рибата сега Ти е забранена, да не си алергична към нея?
Юзерче, аз не съм много по готвенето, ако имаме някакъв повод за празнуване излизаме навън, а иначе на традиционните празници когато каним вкъщи 1/2 се зарежда край барбекюто или около печката.
Анита7, комбинирай, ако така по- ти харесва. Аз също след плодовете следобяд задължително хапвам по 100гр кис. мляко. Успех с РХ и фитнеса от новата седмичка.
...той сладко не яде...набляга предимно на плодове,зеленчуци,много таратор...месо/тренира,...
Софи, и покрай такъв пример до Себе си да казваш че нямаш мотивация?! Какво по- добре от това да има някой покрай Теб който да споделя стремежите Ти за здравословен начин на живот и спорт?!
...че една седмица гладувах, а резултат няма...
Бифанка, ами то трудно ще внушиш на орг- ма си за 1 седмица че искаш да почне да гори от депата по Тялото които Ти си избрала. Спокойно, Планинарке и Скиорке, храни се здравословно, не гладувай, спортуваш достатъчно скоро желаните 8кг ще започнат да се топят.
...само на въглехидрати защото времено няма да ям нищо животинско...
Джоя, поздравления за временното, макар и принудително вегетарианстване. Ще бъдеш доволна, сигурна съм, поне на орг- ма Ти ще се отрази добре. Млечните позволени ли са Ти, сега сигурно доста залагаш на варивата/ леща, боб, царевица/? Честита Ти 4-мес кукличка! Да Ти е жива и здрава малката сладуранка!
...прекарахме чудесно на българското събиране...
Герганка, не се и съмнявам в това. И аз обожавах БГ партита докато живеехме в СА. А какво Те притеснява пък Твоят метаболизъм, последният кг не иска да си отиде ли?
...прегрешила ли съм или съм се справила успешно като за втори ден ...
Емоционална Desconocida, много добре си се справила! Успех и занапред!
...кожата на лицето ми се изчист перфектно, невероятен тонус...
Краси-Васи, страхотни думи, доста амбициращо ще подействат на тези които все още се колебаят в избора на хран. режим! Успех с кърменето на Тони! Много Ви се е разхубавил града напоследък, много приятни отзиви чета за делата на кмета- детски площадки, фонтани, нови фасади на сградите... така ли е наистина?
НелиВБ, рецептичката за пипера звучи доста идейно! Кога си чакаш "зелената" ученичка да се завърне от св. Влас?

Хубава нова седмичка Ви желая!

# 39
  • Мнения: 2 724
Добро утро на всички Grinning. Калида, Сафо са група, която пее много нежна и особена музика ,на мен много ми харесва/ а текстовете на песните им са разтърсващи/, но не е чак толкова популярна, за съжаление .В България като че ли повече се тачи поп фолка/ все още /.Не че имам нещо против към тази музика, но моите предпочитания са други .Краси Васи ,кърмата ти ли е по малко или се притесняваш ,че качеството и ще се влоши ,ако се храниш разделно? Аз мисля ,че този начин на хранене ще ти даде всичко необходимо, не се тревожи  Hug.Джоя, радвам се че пак си сред нас  Hug.Хлябът на др. Емилова е много вкусен, а това, че става твърдичък, не е от неумение ,той трябва да е такъв. Анита 7 ,киселото мляко се комбинира с кисели плодове: ягоди ,капини, малини лимони, портокали ,мандарини, грейпфрут, боровинки и тнт... Аз днес мисля да ям салати . Много си разстроих стомаха с тези празници, а и на сватбата домакините се бяха престарали и ...Успешен ден ви желая поздравче за всички http://www.vbox7.com/play:01791b6f

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте, Калида да, донесе ми най-после рибарят риба. Снощи си хапнах с огромно удоволствие само риба, без салата дори. Обожавам риба, жалкото е, че не се сещам често да си правя просто защото мъжът ми не е я обича особено.  Desconocida супер ти е менюто, не си сбъркала никъде. Джоя Честита ти мини рожденничка!!! Да ти е жива и здрава малката кукла. И двете рецепти ми звучат супер, ще ги пробвам по-нататък, че сега отказах хляба за известно време. Бифана не се ядосвай, когато най-малко очакваш ще видиш как ще ти е мръднал кантара и тези 8 кг са окончателно загубени. Анита вече са ти отговорили за млякото, но да кажа и аз. Плодовете ги ям отделно от млякото, но ако решиш да ги комбинираш бананът не е подходящ, по-добре ягоди. Реге къде си, мила?
След вчерашната риба, днес ще бъда на салата, плодове и таратор. Поне за сега така съм решила, до довечера ще видим.
Хайде хубав, усмихнат и успешен ден от мен.  bouquet

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 08:29 от sharli

# 41
  • София
  • Мнения: 2 530
Ох, благодаря ви момичета за  милите думи.  Дано така да стане.
Калида водиш страхотно темата. Приеми мойте комплименти   bouquet
И всички вие сте страхотни. Усмихната седмица от мен  Hug

# 42
  • Мнения: 4 078
Я да взема да се разпиша, че се чудя аз защо не ми излиза разделната тема в новите отговори, а то ето къд ебила причината:D

РХ хич го няма тези дни, но не съм го забравила.
Днес мисля да е разделен ден, пък да видим. Само с кафето не я спазвам цялата работа. Не мога и това си е.
Обаче с това ленено семе зарибих всички наколо. Дори мъжът ми му е страшн фен вече. Харесва ни на вкус. А да питам - давате ли го на децата? Теа също страшно го харесва и хапва поне по една лъжичка на ден - вечер със салатата си.

Слънчев ден!

# 43
  • Мнения: 861
Здравейте! Радвам се , че някои питат за мен. Simple Smile Добре съм. Почивните дни не бяха нищо особено, но така или иначе нямах време за компютъра. На 24-ти Грета имаха манифестация, а аз трябваше 2 пъти да проверя факса и email-а в офиса, така че се мотахме целия ден из центъра. На 25-ти заминахме за едно село малко сред природата. Децата се наиграха на въздух, а ние.. Embarassed като седнахме от обяд на масата, че отиде посред нощите. Естествено смесих всякакви храни и се чувствам ужасно, че напоследък волята ми никаква я няма. А това и на настроението ми се отразява зле. Вчера наобяд отидохме на плажа в заведението на наш приятел и прекарахме там целия следобед. Имаше много хора на плажа, даже някои се и къпеха. Но не мисля, че беше горещо. Децата поиграха боси на пясъка, а ние..пак на маса  Rolling Eyes. От днес вече се взимам в ръце. Сутринта дънкито ми станало тясно. При толкова много дрехи нямам какво да облека. А тази събота съм решила вече да отида на плаж. То е работен ден, но ако прогнозата за времето е обнадеждаваща смятам да си взема един ден отпуск, че не ми се подпира пак в офиса (то каква ли работа може да има в събота?!)
Дани, Ками, съжалявам за това, което преживявате. Ще стискаме палци за Калоян.

# 44
  • Мнения: 338
Здравейте, момичета!
Да се запиша и аз.
Desconocida, Рейналда, добре дошли  bouquet!
Калида, благодаря за новата тема! Суперска е! Относно натуралния шоколад...и аз знам, 4е съдържа много полезни съставки и е добре да се яде в малки количества. А някъде бях чела. че колото е по-голям % на чистото какао, толкова по-полезен бил шоколада.
Бифана и на мен не ми се отдават диетите. И аз пазих преди 1 месец диета, но вместо да сваля качих 2 килограма. Добре че ви намерих и ме зарибихте с РХ. За жалост през почивните дни не бях много стриктна, а и така ме гонеше ПМС-то..... постоянно сънувах храна.
Дани, радвам се, 4е Еди вече е по-добре  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт