в какво настроение са вашите бебета когато будуват?

  • 1 116
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Кое си е ревливо (изключвам колики, зъби и др специални състояния) си остава такова до последно. Ето моят Сърдитко - все за нещо ще намери да се начумери. Не ами реве в пълно гърло и всички екстри. Така си е от родилния дом. Мислех, че има колики в началото, ама като се върна назад и се замисля, май не бяха колики, защото не реагираше като при колики със свиване на крачета, гърчене и изобщо никакви признаци че го боли корем. Ама пак си ревеше по цяла вечер. Не искам да го нарека лигня, защото си има причина за това поведение. Но определено е много ревлив  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 2 757
Стиви беше много кротко бебе. Само спече и ядеше - и колики нямаше.
До 7-ми месец почти само това правеше, с малки паузи от 30 мин. когато си играеше с мен, гледахме се в огледалото, пеех му. Не на ръце, а легнал в/у спалнята и аз до него.
И сега е спокойно детенце, мога да изчистя, сготвя, а той да си е на столчето до мен. Ако съм на компютъра, той е на пода до мен и си играе сам.
Единственно и само, иска да ме вижда винаги.
Пожелавам на всички толкова спокойни дечица  Hug

Наистина ти завиждам. Дано и моите следващи са такива перфектни. Въпреки че предвид колко сме нервни с баща му вероятността е нищожна. Пък и по-големият им брат е най-истеричното и инатливо дете което съм виждала. Даже не се е метнал на нас, ние сме по-хора.  Confused
Моят син като седна на компютъра моментално ляга на земята и почва да се тръшка. Не може да ме понася. Затова вече като е с мен никакъв компютър  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 632
здравейте мами Hug

нашият бебок е вече на 2 месеца и 10 дена ....мислех си, че сега след като вече се заглежда в играчките няма постоянно да мрънка или реве когато е буден - но не!

След всяко хранене максимум 20 мин се заглежда и усмихва след което до следващото хранене постоянно мрънка или реве /без да има причина/ - освен ако не е навън в количката или на балкона в количката. Дали ще дойде ден в който м/у храненията да е спокоен, без да мрънка или хленчи безпричинно...

А вашите бебета в какво настроние са? има ли и други тооолкова ревящи бебета?

 Hug

и на нас ни се случва абсолютно същото от няколко дни.Когато заспи въобще не е спокойна и се стряска от най малкия шум,някой път след като се нахрани веднага започва да реве.А преди това беше много кротичка и аз мислех че сега вече като вижда ще и бъде по интересно но засега плачеме и ние Simple Smile

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
NikiFin, малко ще оспамя темата.
Имам позната детска мед. сестра ( американка - с 3 деца )
Та тя ми каза, че ако бебето, когато се ражда, идва по собственно желание ( тоест, готово е ) , няма стрес, усложнения при раждането и т.н., е много спокойно.
И обратното, изкарано преди да е готово, при по-голям стрес за него и майката, е по ревливо и нервно.

Големия ми син е точно втори тип дете - родих трудно с много усложнения
Малкия родих бързо, лесно, почти без болка и е голяма душичка.

# 19
  • Мнения: 3 069
Вики е спокойно дете, но на вашата възраст яко го тресяха коликите.
Мисля, че всяко плачене си има причина и трябва да се опиташ да разбереш каква е тя.

# 20
  • Мнения: 2 757
NikiFin, малко ще оспамя темата.
Имам позната детска мед. сестра ( американка - с 3 деца )
Та тя ми каза, че ако бебето, когато се ражда, идва по собственно желание ( тоест, готово е ) , няма стрес, усложнения при раждането и т.н., е много спокойно.
И обратното, изкарано преди да е готово, при по-голям стрес за него и майката, е по ревливо и нервно.

Големия ми син е точно втори тип дете - родих трудно с много усложнения
Малкия родих бързо, лесно, почти без болка и е голяма душичка.


КОй знае, може и да излезе права познатата ти. Синът ми сам си избра кога да се роди и условията на раждане бяха прекрасни. Но действително се роди много трудно и мъчително за мен, а предполагам и за него - губеха му се тоновете на моменти ако това значи нещо. Ще видим с близнаците как ще минат нещата, въпреки че тях искам да ги родя планувано по ред причини

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Тарик е най-добричкото бебче - зяпа си играчките и им приказва, люшка се в люлката си. Почва да мрънка само когато е гладен или иска да се гушка. Даже когато е мокър не плаче (топло му е на дупето  Joy).  Нямали сме колики. Ако нещо е неспокоен, го разхождам на ръце из апартамента и веднага се ококорва и се оглежда навсякъде. На разходка е буден и заспива чак като се прибираме. Абе изобщо няма от какво да се оплача, освен че ядем на 2 часа понякога, но ще го израсте.


Между другото, родих секцио по спешност, така че при нас тази теория отпада. Аз съм чела, че бебчето много се повлиява от това дали майката е била спокойна или са я гонели нерви по време на бремеността.

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 08:19 от TarikMom

# 22
  • Мнения: 256
Iavno tazi teorija ne e otnasja i za men.Po-tochno te reshiha koga da se pojavajt,no beshe dosta rano i edva li e napalno po tjahno jelanie Grinning.
Emma e kalbo ot emocii,neprekasnoto trjabva da bade darjana i uspkojavana.Reve do posinjavane i v momenta,v koito e vzemesh/a ti ne izdarjash i isterjasvash poveche ot neja/ tja vazdisha dalboko i se uspokojava i pravi mucki Simple Smile
Dara plache samo kogato ja boli koremcheto i e gladna inache mjata nagore rachichki i spi.Na momenti se pritesnjavam,che se vartim samo okolo ednata,a drugata ne poluchava neobhodimoto vnimanie  Sad

Общи условия

Активация на акаунт