Нормално ли е такова отношение на майка към дъщеря й?

  • 2 660
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Мишел, никога не можеш да знаеш, как ще изригне човек (дори и близък твой), когато е  леко афектиран. Някои го правят целенасочено с  желание да те наранят, някои просто не се усещат.
Не си го слагай присърце. Защото, ако това те яде сега вътрешно и те мъчи, хабиш своята енергия и то напразно. Енергия се хаби и със синдрома на недооцененото от родителите дете и т.н. На другия може и да не му пука... И нека не забравяме и друго важно нещо - жената в критическата не е това, което е била преди. Аз поне го виждам при майка си и за много неща, казани от нея не се замислям и измъчвам. И мен сигурно ме чака същото, пази Боже... Laughing

Заведи детето на разходка, купи му сладолед  Grinning


п.п. Разбира се, аз съм лежерна и не съм пример за подражание. Цитирам Кифлата (наскоро го прочетох някъде), защото много ми хареса  Grinning

# 16
  • Мнения: 2 211
Кейси, съвета, доколкото обясни жената , не е бил непоискан.
но при положение, че детето й е хронично болно да й се натякне, че дори и витамини да му дава пак е болно- ето това е гадно отношение.
а и другия вариант- ако искаш съвет и го приемеш, би трябвало също да си поемеш отговорносттта  Wink
Peace

# 17
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Mishel_, случват се и такива тъпотии. Къде от недомислие, къде от страх и болка за детето. Ако е така, остави го да премине, не го е мислила наистина. Но ако е постоянно, разберете се със сестра си какви са вашите отношения, пък майка ви нека си предпочита едната, вие като се поддържате няма да е същото.

# 18
  • София
  • Мнения: 221
Ох колко познато. При мен и майка ми е същото. Но пък при нас е разбираемо и научно е обяснена любовта на майката към сина и.Винаги брат ми е е бил номер 1. все се мъчех като дете да им покажа , че и аз съм тук някъде. Е не така стояха нещата с баща ми той не ни делеше.
 Но трагедията стана пълна , когато аз родих -дете с увреждане.Тя  продължи захласа си по здравото дете на брат ми и докато за мен все беше болна и страдаше, при брат ми беше на помащ преди още да са щракнали с пръсти.Даже веднъж ми се обажда и щастливо съобщава-Не съм очаквала , че М..../ племенника/ ще си играе така добре с И...../ сина ми/ все пак той е труден за контакт  и не говори. Също всяка вечер не пропускаше да се похвали колко много думи  казвал , племенника ми.Не знам това майчино сърце ли е , що ли е.
Имам вече, 4 деца те самите са научени да не делят болния си брат от себе си и си общуват с него .Но майка ми когато дават филми за деца с увреждания не престава да ми напомня да ги гледам, може би "майчиното" и сърце смята , че са ми полезни тези филми.Е има ,майки и майки.Моята е само И, а освен всичко друго смята, че аз съм длъжна да я гледам защото дъщерите гледали майките си. Ами ако е така защо майките обичат повече синовете си. Е аз съм с 4 мъжки чеда.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 951
Имам две деца и на двамата съм давала този сироп.Като малка и аз го обожавах.Дъщеря ми на една годинка тежеше 7100кг.Има проблеми с повръщането,но те се дължат на други храни.

# 20
темата не е "за" или "против" витамините Peace
 
който не е изпитал подобно отношение на вечно неодобрение, сравняване и въобще на различно отношение от Майка, не може да го разбере.
минало ми е през главата, много ме е боляло.
Мишел, само един изход имаш- да си търпелива и да не обръщаш внимание. малко или много вече си имаш собствен живот, няма нужда да се доказваш на майка ти или на когото и да е.
може един ден и тя да разбере колко зле ти се отразява Hug

успех ! и не се самообвинявай!

Подкрепям  Peace Аз съм по-голямото от двете деца в семейството и ми е до болка позната ситуацията. Това продължава и до ден днешен и отговорът, който веднъж майка ми ми даде по повод един нелек разговор на тази тема беше, че просто ни обичала по различен начин мен и брат ми...  Thinking Сори за офф-а, обаче аз дълбоко се съмнявам, че изпитва към мен нещо различно от раздразнение, досада или неодобрение Cry Само че аз отдавна имам собствен живот и  тя по ред причини почти не присъства в него (както и в този на внучката си)...

И не - не е нормално такова отношение!

# 21
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Мишел, споко бе, я не си го слагай на сърце - зряла жена е вече майка ти и трудно ще я промениш. Аз като съм едно дете на моята да не мислиш, че не ги чувам подобни, че и същи някой път. Преди ме сравняваше с приятелите ми или съучениците, сега е на ред съпруга ми - все той е по-добър от мен, все го защитава, все го пази и от кого? От мен, разбира се.  Mr. Green
Ма вече не ми пука - такава е, толкоз може.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 952
Витамини не се пият на гладно, а след хранене. Предполагам се отнася и за децата - ако сестра ти беше говорила с ГП-то, вероятно щяха да й кажат. Ако пък на човек толкова му се импровизира - да чете листовките вътре и да пита аптекаря.
Отношенията ви са си ваша работа. Ако се чувствах като теб, бих намалила до минимум контактите с майка си и сестра си - НО без никакви демонстрации. Ако се сетят, сетят - важното е ти да не хабиш излишни нерви.

# 23
  • Мнения: 4 380
Който и е казал на сестра ти, че детето се развива под нормата, я е излъгал. Момиченце с това тегло на раждане и на възраст 1 г. 1 мес. трябва да тежи 8 кг.100 гр.!!!

Колкото до реакцията на майка ти, тя е била афектирана и е нормално да реагира така. Здравето на децата може да изкара от равновесие всеки. Още повече, че тя има право да се възмущава- такива неща не се самоназначават!

# 24
  • София
  • Мнения: 397
има много хора които делят децата си и обикновено предпочитанията сакъм този ,на когото не разчитат за гледане -е това не мога да го разбера! #Cussing outа и за внуците важиделението. чувала съм баба ми на която при това съм кръстена,да казва на една комшиика,че най-голямото внуче-сестра ми й е най мило ,щото е първо,след това последното-братовчедка ми,щото е най-малка и сладка и накрая средното-демек аз. Cry

# 25
  • Мнения: 4 380
Момичета, престанете да и подхранвате и без това комплексите на по-необичана! Към случая никакво по-особено отношение към нея няма нищо общо.

Между другото...Би ли споделила кой е този педиатър, който е казал на сестра ти, че детето и изостава и назначава на едногодишно дете синтетични витамини? Shocked Некомпетентните педиатри трябва да се знаят поименно!

# 26
  • Мнения: 1 640
Ами,не се ядосвай!Знаеш си вече роднините,претръпни вече,не можеш да ги промениш.И аз се пробвах през годините да променя някои стериотипи във взаимоотношенията майки-лели-баби и аз,ама малък напредък постигнах.Има хора,които просто си обичат да обвиняват другите за всичко.Има и такива,които все се хвалят,такива,които все се самосъжаляват,....хора разни,а някои от тях са ни роднини.То и ние не сме идеални,нали?!
 Вярно,че накриво казана дума,особено от майка,боли,но се случва.Била е разтревожена,засегнала те е-ако можеш,прости и забрави.Така за теб ще е по-добре.
  За витамините-искала си да помогнеш,това ми е напълно ясно.В квартала има 1 дребничко дете-на 2 годинки-11,5 кг.По препоръка на лекар пие витамини.Разбрах от майката,че детето започнало да се храни по-добре.
  За съжаление,познавам майки на мои познати,които си делят децата.

# 27
  • Мнения: 1 817
Не съм майка и нямам такива взаимоотношения с майка ми, но си мисля, че на твое място бих проявила малко егоизъм и бих спряла да давам каквито и да било съвети на сестра ми. Щом добронамереността ти не се възприема добре, стани неутрална.
Що се отнася до витамините, те трябва да се пият само по лекарско предписание! Иначе могат дори да навредят. Поне на мен така ми е казвало джипито. Но не вярвам от това да е повръщало детето на сестра ти. Аз доста витамини съм пила и не ми се е случвало никога! Спокойно!
Не се ядосвай! Знам, че боли да чуеш такива думи от собствената майка! Моята също е критична, но няма как. Човек не си избира родителите...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт