Как изтърпявате бебешкия плач?

  • 3 116
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 600
моето дете плака невъзможно силно три месеца. денонощно. когато сспря, реших, че нещо й се е случило, проверих дали диша и дали й бие сърцето. толкова беше ужасно първите три месеца.

нищо не правех, докато плаче, освен да я нося. давахме, естествено, всичко за колики и не помагаше. носех докато припадна от умора. и понеже бях недоспала и уморена, като че ли не ми пречеше шума, просто изключвах и не ме дразнеше. спомням си, че мъжът ми беше полудял и си запушваше ушите, но аз, повярвай, не я чувах. само носех и чаках да се свърши. издържа се. Wink

# 61
  • София
  • Мнения: 5 758
Не се свиква с това.Природата го е измислила плачът на бебето да дразни майката.Защото това е единствения начин по който то може да покаже, че има нужда от нещо.Майката пък раздразнена от плачът ще се опита да намери причината за него възможно най-бързо и да угоди на бебчо за да спре да я дразни Mr. Green
Незнам колко е вярно това което написах, но до този извод стигнах аз newsm62

абсолютно вярно!

# 62
  • Мнения: 1 328
С този начин на мислене бебето ти ще плаче още повече. Те са страшно чувствителни и усещат настроението и емоционалното състояние на майката.
По логичният въпрос е "Как да помогна на бебето си да не плаче?", а не "Как да изтърпя писъците му?"
Една майка не може да "слуша невъзмутимо писъците" на бебето си. Или поне аз не мога. А и през акъла не ми е минало да мисля в този момент как да се изключа и да не слушам. Вместо да се вайкам, предпочитам да търся начин да облекча страданието на бебето си, доколкото мога.
Peace

# 63
  • Мнения: 545
Тежко понасям бебешкия рев, в края на деня особено тежко. И моето дете има колики и то доста силни, срещу които нищо не помага. И мен ме избива на агресия и понякога й викам като ненормална. До гуша ми идва от носене, пеене и правене на маймуна. Последните две седмици положението е по-търпимо - тя започна да се ослушва и да се заглежда и по-лесно мога да я утеша или коликите са почнали да понамаляват. Гледай да си почиваш, когато можеш. Аз чакам мъжа ми и му я хвърлям от вратата, директно отивам да спя и те се справят без мен за час-два. . Излизам от време на време сама за час, пък било то и до магазина.  Освен това, казвай си, че това е един период, който няма да трае дълго и че всеки кошмарен, ревлив ден те приближава до края му Истината е, че с плачът не можеш да свикнеш, въпреки че на моменти нищо не правя, за да й помогна. Оставям я да пореве на воля и да се приспи. До гуша са ми дошли тези приказки за бебето, дето не плачело без причина, за гушкането до откат, щото видиш ли сега ако не ги гушкаме то кога по-късно като пораснат.
теб щом отсега те избива на агресия от двуседмично бебе, прави му сметка като поотрасне ooooh!
търпение му е майката, с децата не всичко е по мед и масло, както в книгите Naughty
Агресията е нормална реакция на нормален човек, който 24 часа е роб на малко, безпомощно същество, което реве за щяло и  не щяло. Нормално е да бъдеш агресивен, важното е да се сдържаш и да не даваш израз на агресията. Когато моето бебе реве, това на моменти ме вбесява, което не значи, че си изливам гнева върху нея.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 750
Ига, проблемът е, че се чувстваш като "роб" на детето си. Ние сме просто Майки, не роби!
И да, винаги има причина за бебешкия плач. Нали не си мислиш, че бебетата просто много се кефят на това да реват?!  ooooh!

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ига, проблемът е, че се чувстваш като "роб" на детето си. Ние сме просто Майки, не роби!
И да, винаги има причина за бебешкия плач. Нали не си мислиш, че бебетата просто много се кефят на това да реват?!  ooooh!

понякога и аз съм се чувствала като роб на детето си
да, майки сме, но не сме от желязо, нали?
причината за бебешкия плач може да е просто нервност, умора, лошо настроение
но бебето само с рев може да покаже в началото, когато усеща дискомфорт
според мен нашата роля далеч не се свежда до това да премахнем дискомфорта, това понякога просто е невъзможно, а и не е необходимо, нито полезно... мое мнение
важното е да не го оставим самотно да се дере, а да се опитваме да му помогнем
да го утешим
но запазвайки себе си и вътрешния си мир  Peace

# 66
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Трудно изтърпявам, но не е невъзможно, все пак.....

# 67
  • Мнения: 2 622
Моите деца слава богу минаха периода на коликите,но все още се разплакват по няколко пъти на ден...Винаги ми се къса сърцето,когато плачат,независимо каква е причината-някой  казал нещо на голямата,или пък за 100-тен път връщам малката от стълбите, а тя сяда на земята и се разплаква,но всеки път ги гушкам и успокоявам

# 68
  • Мнения: 1 531
трудно и мнооого тъжно  Cry   побърквам се от дилеми да не я науча на ръце, да не я прехраня, ако нон стоп суче, и т.н. / и се нервя, че нищо не мога да планирам да свърша  Rolling Eyes
вече реших  Peace  -  оставям всякакава друга работа, освен да прихапна, и си я гушкам и храня, когато поиска, ако ще по цял ден: важното е да е спокойна 
Heart Eyes  ако й вреди, аз ще забележа  Heart Eyes

тези ЛЕФАКС с какъв състав са?

# 69
  • София
  • Мнения: 958
Трудно е да си майка, но има и много радости и незабравими моменти.

Продължителният бебешки плач често провокира майката да се чувства безпомощна и неспособна майка, която не успява да се справи, а това може да я направи агресивна.

Важното е да разбираме, че като майки, колкото и да се стараем и да полагаме грижи, ще има моменти, когато не всичко зависи от нас, да не забравяме, че ние не сме Вездесъщи и Всеможещи. И ние се учим, често действаме по изпитани рецепти, друг път експериментираме и търсим това, което е полезно за нашето дете според неговия темперамент.

Един път имаме успех, друг път се проваляме. Ако разбираме ролята си правилно и не очакваме чудеса от себе си, си мисля, че ще сме по спокойни и уверени. А това е важно за малките ни създания!

 Simple Smile

# 70
  • Мнения: 669
Нормално е понякога да "изпушиш", но по-добре излез за малко, разведри се, ако имаш възможност, поплачи си, но не си го изкарвай на бебето! То е по-уплашено  от теб. Нещо не е наред, гладно е, боли го, вече не е защитено в мама, осъзнава, че е отделен индивид...И за всичко рев, рев, рев! С гушкане, пеене, галене, понякога се подобряват нещата, а понякога и това не помага. Но всичко минава, важното е да са живи и здрави Praynig

Може да се каже, че в този живот , винаги сме роби- на работата си, на амбициите си, на парите, на желанието. Докато за децата-
Дай Боже всеки му такова робство!!

# 71
  • Мнения: 6 461
Големия ми син беше идно спящо и спокойно бебче.
Но за сметка на това малкия ми ...нито спеше като бебе,а само ревеше.
Денонощно на ръце...посред нощ ...разходки от едната стая в другата,през деня разходки на вън,като не спираше да плаче в количката Crazy Направо чудо се бях видяла.
Ами определено се свиква...а то до като свикнеш и детето се успокоило.
Успех и не се нервирай Wink

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Трудно, а  с възрастта дицибелите се повишават, ужас пълен Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт