Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 743
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 7 874
http://www.youtube.com/watch?v=auhHl5-6VdY&feature=player_embedded   
това е линк за това как да опъвате фидето - не е толкова трудно, но няма да е бързо като при този човек - той е майстор. но се дърпа лесно. тестото е лесно: на всеки 2 чаши брашно - 1 чаша вода. смесва се добре и се оставя закрито да престои поне един час и след това, както е във видеото.

ако ползвате машина количеството на водата е половин чаша, а брашното 2 чаши. аз лично съм правила и по двата начина, но тези на ръка стават по хубави. аз правя по-малки топчета и ми е по-лесно да опъвам.
успех !


Хадил това тесто няма ли да стане много меко и лепкаво. И после наистина ли във фидето (респективно кадаифа - защото май от там тръгна темата) няма яйца.

Иначе това дърпане си заслужава само заради тръпката.

# 721
  • Мнения: 171
в този вид точно няма яйца. а за да не е лепкаво се наръсва с толкова брашно. има една рецепта с яйца, но нали ме знаеш, че не съм сладкарка, та трябва да се разровя за нея. с нея правехме един друг вид сладки, ама сигурно и кнафе става, след като аз го правя и с обикновено фиде. има една рецепта с нишесте, а не с брашно, но и нея трябва да издиря. тази я дадох, защото е най-лесна, но се забавих, докато намеря пропорциите - елементарни, ама пусто ЕГН - не помня.

# 722
  • Мнения: 171
ще правим ли нова тема или ще продължаваме тук ?

# 723
  • София
  • Мнения: 7 874
ще правим ли нова тема или ще продължаваме тук ?

Ми нали ако надвиши 50 стр. я заключват.

# 724
  • Мнения: 171
затова питам, но не си формулирах въпроса правилно. някой готви ли нова тема или да се заема аз ?

# 725
  • София
  • Мнения: 3 090
Ако можеш да пуснеш новата тема, ще бъде супер!  Hug

# 726
  • Мнения: 171
Добре дошли в новата тема !

Последна редакция: сб, 09 яну 2010, 23:06 от hadil

Общи условия

Активация на акаунт