Педиатър трепач!!!!!

  • 1 993
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 051
В Испания почват с портокали и колко от тях имат алергии от тях? В САЩ захранват от 6месеца и какво - повечето са свине!

За да започват с портокал (и то не в цяла Испания, а в някои нейни части) си има много проста причина - портокалите са местна и съвсем прясна необработвана за добълнителна трайност храна (нещо, което винаги е за предпочитане пред вносните плодове).
Пак ще повторя (а по-горе съм дала и линкове какви са препоръките на педиатричната асоциация за захранване в Испания и защо точно този конкретен педиатър не си е свършил добре работата) - това захранване с портокал се прави след навършени 6 (шест) месеца на бебето.

В САЩ захранват от 6 месеца също така сравнително отскоро - като стремеж към по-здравословно хранене СЛЕД десетилетия безразборно тъпчене с полуфабрикати и изкуствени храни...затлъстяването при тези хора е резултат от ранното започване на нездравословно хранене (включително и ранното захранване с неподходящи за бебето продукти).  Grinning

# 31
  • Мнения: 1 081
Всичко хубаво само тоя микс от толкова плодове наведнъж...

# 32
  • Мнения: 91
На мен идеята ми беше друга. Исках да кажа, че на различна географска ширина, различни хора. Там самия организъм на хората е различен. Ако не бъркам даже в Испания се смята че ябълката е алерген. За САщ го написах в смисъл такъв, че захранват късно, но явно не както трябва. Тук в България някой лекари казват да захраним с плодово, други с зеленчуково. Някой са на мнение, че плодовото замества ядене, други че го допълва, а трети казват да се дава между храненията. От толкова информация да те заболи главата - а и на кого да вярваш? Сигурна съм, че ако на някоя майка и кажат да захрани с ябълка и тя види че детето и я повръща, няма да продължи да я дава просто защото така трябва. Най малкото ще пробва по-нататък.
Просто тук смятам, че обменяме мнения а не си ги налагаме!!!
Явно просто някой много се засягат.
Сори за изгубеното време!
 smile3505

# 33
  • Мнения: 344
Аз бих й купила готово.До сега не съм правила плодово пюре.Аз и без това й давам от време на време с бисквитки за следобедно.Знам че по-натам се дава между храненията.Както и да е.Учуди ме че си давала толкова рано портокалов сок.Ние също пиеме сокчета от 2месеца но все още не съм дала портокал.Чувала съм че на малките бебета не е хубаво да се дава портокал но аз вече мога да давам.

# 34
  • Мнения: 683
С плодово пюре не се замества хранене, може да се дава като десерт или между 2 хранения.

За пореден път се убеждавам, че всичко си е до дете.
 Сега продължава да си го яде на едно хранене, което го засища напълно. Така че както го приеме детето, така го давай.
За пресни плодове и според мен е рано. Аз дадох след като навърши 6 месеца. Най-добре си е според мен купешките на тоз етап.

И моята дъщеря ядеше следобед 1 плодово за цяло хранене и не искаше мляко. И аз мисля, че е до детето...

Общи условия

Активация на акаунт