Никой ли не ползва къна вече?!

  • 4 033
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 590
На мен от къната косата ми става твърда и суха. Tired Да не говорим, че почти никога не става това, което искам. А и много вяра им нямам на къните, които продават по магазините, кой знае с какви боклуци са пълни.  Thinking НЯкъде бях чела, че слагали в тях и боя за обувки. Не знам колко е вярно, но бих предпочела безамонячна боя вместо къна. Peace

# 31
  • Мнения: 4 770
И мен не ме държи много 2-3 седмици и почти не личи! Cry Бихте ли ми препоръчали някоя по-трайна, аз съм ползвала Афродита черна  Flutter

Афродита наистина е доста слаба ; наситен хубав черен цвят се получава с индийската къна Eagles /само да не е менте!/, Арома също го докарва. Peace
А как да разбера дали  къната не е менте?  Rolling Eyes  Или наистина е по-добре с безамонячна боя (което ме съмнява де)...
Ох, вече почвам да се чудя дали не е по-добре да си ходя тъмнокестеняво агънце, вместо черна.  ooooh!   Crossing ArmsТо като всичко вреди...

# 32
  • Мнения: 1 568
Аз съм против къната,защото не знам колко подхранва вече тъй като тази която се предлага от години няма нищо общо с оная ,която аз съм ползвала едно време!
Та когато ползваш къна,после не можеш да се боядисаш,не ти хваща косата,не става желаният цвят и косата също така няма блясък и е суха на вид и бутане!

# 33
  • Мнения: 4 770
Тогава май ще минавам на безамонячна.   Flutter
Бихте ли ми препоръчали някоя, с която да постигна траен и хубав черен цвят?     bouquet

# 34
  • Мнения: 279
Темата ме подсети, че скоро не съм се къносвала. Скоро трябва да поправя тая грешка  Grinning
Даааа, и аз. Wink

# 35
  • Мнения: 4 076
косата също така няма блясък и е суха на вид и бутане!
За по-лесно нанасяне и измиване,както и за блясък и мекота на косата след късносването,слагайте бадемово масло в къната.Няма страшно,не разваля цвета,а и подхранва.
Чели ли сте това http://www.hennaforhair.com/indigo/index.html
Ако е вярно,то съставът на черния Ийгъл е вреден.Така и не мога да реша обаче кое зло-къната с кофти състав или амонячната боя е за предпочитане  newsm78

# 36
  • Мнения: 4 770
Убихте ме с това!  #Crazy  И аз незнам вече.  Crossing Arms

# 37
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Използвам къна,но само индийска-оргинална,защото пазара се наводни с некачествени и вредни продукти.Къната на Арома е отвратителна и ужасно вредна-след като собственичката на козметичния магазин ми препоръча да взема обикновенна боя за коса,вместо къната-представете си за какво качество става на въпрос.Къната главното и предназначение е да подхранва косата,а такава рядко се намира! Naughty

# 38
  • София
  • Мнения: 6 154
Доколкото разбрах от горното сайтче, в черната къна, която купувам, има индиго... което явно не е
толкова вредно, щом дават рецепти как да се боядисаш с чисто индиго (поне така се надявам!)
Оказва се, че къната, която не е менте според моите критерии, е точно индиго - зелен прах със специфична миризма. Другите кафеникави субстанции, на които съм попадала, били PPD. Чудя се и аз вече какво да правя, искам нещо безвредно, но то май такова няма, а така ми харесва цветът от черната къна... Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 661
Преди време ползвах, но вече не. Не мисля, че е толкова безвредна сега. Преди къната беше друга. А и сега има вече толкова щадящи косата бои, че не бих се подложила на 2 часа мъчение да седя с къната и после да се мъча толкова време, за да я измия.
Харесвам безамонячната боя CASTING на L'OREAL, но си купувам напоследък и други.

# 40
  • Благоевград
  • Мнения: 84
Ползнам къна сигурно от 10 години.Ползвала съм почни всички на пазара.От няколко години си купувам на Agiva.Има я само в един цвят - махагон.Цветът й е зелен и не се отмива като другите къни със седмици- до следващото къносване, а още от първия път.Струва 1,50 лв.Аз си я купувам от Аптека Санита.

# 41
  • Мнения: 4 770
А защо е само махагон? И аз знам че истинската къна е червена само, ама...  Rolling Eyes  А има ли я на други места тази Agiva?   Thinking Аз май за сефте я чувам.   Embarassed

# 42
  • Благоевград
  • Мнения: 84
Ами така си пише и на опаковката естествен цвят махагон.В Благоевград само в Аптека Санита я намирам.Иначе вносителя Агива ООД е варненска фирма.

# 43
  • Мнения: 4 770
Благдаря! Аз бих я пробвала. А дълго ли я ползваш, някакви впечатления как ти влияе на косата?  Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 3 816
Агива я има в Пикадили и аз съм доволна от нея. Peace

Общи условия

Активация на акаунт