БезпУатно?

  • 4 034
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не У-кам. Пък и нали съм ССФ  Grinning
Шегата настрана. Рядко хората У-кат, изключая Перник, Радомир...  Grinning Не ми харесва, дразни ме, да, особено, когато са хора от публичното пространство, които пеят, говорят, дават интервюта. Това просто ми говори за ниска култура, нищо повече, но много, ама много има Grinning
Имах състудент от Раднево, който се обръщаше към мен с Неуи  откачах и на 6-тата година се разкрещях и го карах да каже НеЛи и той каза Нели без проблем, просто навик  Rolling Eyes После продължи да ме НеУсова  Crazy
ХиподиУ не случайно пуснаха песента си СкакаУец и искаха сто Уева нацЕуо  Laughing

# 16
  • Мнения: 25 620
ПоУъквам си леко. Само на твърдото Л обаче (като в "УуУа"  Laughing).

Мекото си го изговарям правилно. При мъжа ми е обратното, не може да изговаря мекото Л, с твърдото няма проблем. Много се притеснявах за сина, но засега се е метнал на мен в това отношение (ейййййй, всичко лошо ми е взел, как не прихвана нещо хубаво от мен това дете, бе!  ooooh!).
Проблемът е разрешим с упражнения, даже ги знам какви са, ама... Ако сте чели за Седемте смъртни гряха, леността е един от моите.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 17
  • Мнения: 7 112
"Л"-кам само като "р"кам.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 079
Изговарям всички букви правилно, нито "Л" - кам, нито "Р" - кам, нито "уъ" - кам ....  Hug
Дори се мъча да направя така, че и другите да говорят правилно български език.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 629
Дори се мъча да направя така, че и другите да говорят правилно български език.  Peace

Честно?! И сама си измисли ника?  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 405
Да, винаги правилно съм изговряла Л, сега се опитвам да науча и Ники. Той като татко си Уъ-ка. Дали ще мога сама или трябва логопед?

# 21
  • Мнения: 3 740
Уж не Уъкам, а всичките ми деца проговориха с яко Уъкане. Откъде ли са го прихванали... newsm78
Взех драстични мерки обаче, когато започнаха да пишат "ФиУм" и "хладиУник" и на забележката ми, че така не е правилно, го поправиха на "фЮм" и "хладЮлник". Да са живи и здрави логопедите.  bouquet

# 22
  • Мнения: 338
Нормално си го казвам

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз си мислех, че изговарям правилно твърдо Л, докато не се появи мъж ми да ми се подиграва! Close Особено забавно му е да ме кара да казвам "лула" Crazy. В крайна сметка разбрах как се изговаря правилно Л, но лулата още ме затруднява, на всичкото отгоре ме хваща срам, ако трябва да кажа някоя такава дума, обърквам се, заеквам и се налага да я повторя 20 пъти, докато ме разберат ooooh! Joy Баси срама! Laughing

# 24
  • Мнения: 490
В думата "лале" изговарям грешно само първото "л", другото-мекото го мога. То и другото го мога, но намирам за излишно да се плюнча и тормозя. И "уъ"става. Wink
И аз  Peace

# 25
  • Мнения: 4 447
Лллллллллллллллллллллллллллллл ката казанЛЪК. Тва е! Като почне някой да ми У-ъка и ми иде да му шибна един...не , базикам се. Само се смея или ако е по-близък му се присмивам приятелската smile3503

# 26
  • Мнения: 2 792
 С л-тата нямам проблем, с шептящите звуци обаче имам шъткам като за световно, навремето майка ми беше напълно убедена, че е излишно ходенето на логопед и така. В последствие на мен не ми повлия този проблем до толкова, че да се опитвам да го изгладя, хората много бързо свикват с факта, че могат да бъдат наплюти от мен, по време на разговор и се примиряват, явно и за тях не е особен проблем   Laughing

# 27
  • UK
  • Мнения: 3 959
Като малка не можех да казвам "л", никога не съм ходила на логопед, към 14тата си година реших да се науча и сега го казвам правилно. Приятеля ми обаче изговаря "уъ".

# 28
  • Мнения: 2 386
Мога да казвам люляк, лимонада, лейка...

Но иначе произнасям Ъодка, безпУатно, Людмиуа.

Зависи от предшестващата гласна.

Хич не ми пука, в това ми е чара. А и нищо не мога да направя ..вече.
Престаравате се, впрочем.
 
Като почне някой да ми У-ъка и ми иде да му шибна един...не , базикам се. Само се смея или ако е по-близък му се присмивам приятелската smile3503

 newsm09 smile3502

# 29
  • Мнения: 2 677
Правилно си го изговарям "л" - то навсякъде. Даже до преди години не знаех, че в Пернишко "уъкът" и когато дойде една приятелка заедно с мъжа си на гости (и двамата от там), ми беше много странно що говорят така. След като ми обясниха, чатнах, че става въпрос за "регионална черта".

Общи условия

Активация на акаунт