Бременна на море

  • 5 080
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 750
Бях на море в 5 месец и то на плажа на Бургас ( казват че е много мръсен), не стоях по обед само и се къпах на воля, но жегата ме мореше през цялото време.

# 46
  • Мнения: 4 784
Аз ходих на море като бях бременна, но бях в 4 месец още. Докторът ми препоръча плаж само рано сутрин и късно следобед. Никакво обедно слънце. Даже под чадър през цялото време и от време на време в морето, но за малко или басейн, но малко ме беше страх да не получа някаква инфекция, че съм много чувствителна на тази тема. Ама аз така си драйфах, че хич не ми беше до дълги плажове. Бях с половинки бански, а и още не ми личеше, но пък определено имах проблем с горнището и долнището /преди съм нямала/ - долнищата ми ставаха, горнищата ми бяха малки  Simple Smile Blush, та докато накрая успях да склоня една продавачка да ми продаде по-голям номер горнище.

# 47
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Докато бях бременна пътувах точно три пъти до морето защото имаме къща там и не ми се отрази никак зле,но не съм се къпала за всеки случай,пък и престоят на плажа трябва да е по-краткотраен и не в най-горещите часове на деня Peace

# 48
Отидохме на палатка когато бях в 32г.с. Стояхме 4 дни и се чувствах прекрасно. Банският ми беше, а и винаги е бил от две части. Опитах се да плувам но с тумбака беше малко трудно и просто си стоях във водата. Мисля че ще си изкарате приятно. 

# 49
  • Мнения: 503
че море пропуска ли се Laughing ходих и в 5м и в 6м,обиколихме северното черноморие,къпах се в морето с кеф.Наслади му се и ти!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 61
МОЛЯ, посъветвайте ме какъв бански да си взема. Ще ходя на море, когато съм в края на 4 месец. Дали с цял или половинки ще ми е по-удобно. Благодаря ви предварително !!!   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 3 064
Все едно е, общо взето, както се чувстваш по-удобно по принцип. Аз си ходех и с цял и с половинки в 5-ти месец.

# 52
  • Мнения: 865
Миналата година бях на море бременна в 6 месец и ми се отрази супер.Съобразявах се с стоенето на плажа да не е в най -големите жеги ,пиех много вода ,след вечеря разходки и така!А за банските мислех да си купя цял ,но като се видях в огледалото на една пробна и ooooh! hahahaсе отказах.Взех си от две части и си покривах корема с една тънка кърпа когато не бях под чадъра  Nature Sunny

# 53
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Когато бях в 3-ти месец ходихме на море. Не им личеше, но странното беше, че не ми се печеше и се криех под чадъра, което при нормални обстоятелства не можеше да стане. То и да се печеш много не е хубаво. Беше хубава почивка, но много ми се спеше...

# 54
  • Мнения: 431
МОЛЯ, посъветвайте ме какъв бански да си взема. Ще ходя на море, когато съм в края на 4 месец. Дали с цял или половинки ще ми е по-удобно. Благодаря ви предварително !!!   bouquet
Аз бях с цял бански . Ходих на плаж само преди обяд до към 11.00 часа . Не съм се къпала и под чадъра  Naughty

# 55
  • Русе
  • Мнения: 2 354
миналата година, докато бях бременна ходих на море и се чувствах перфектно!
При всеки човек е различно обаче...
Аз бях с бански, който е от 2 части

# 56
  • Мнения: 5 362
Няма проблем да отидеш,ако нямаш проблеми с бременността.
Моят съвет е за цял бански Peace

# 57
  • Мнения: 14
Здравейте всички,които обичате морето  Grinning
Може би тук е мястото да попитам, ако има бременни мами и искат да ходят на плаж да се организираме и да ходим заедно. Аз съм от Варна и съм в края на 4 месец. Не ми се иска да оставам без бани тази година. Незнам защо, но моята акушерка ми каза да не се къпя, защото студената вода предизвиквала контракции на матката и било опасно.Препоръча ми само да си плацикам краката. Така,че предполагам ще издържа все някак без вода, но съвсем да се откажа от плажа  Cry
Така,че чакам, ако има желаещи да се организираме  Simple Smile.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 254
Ние заминаваме утре (уикенда в Сандански и после 1 седмица в гръцко). В началото бяхме решили да не ходим, въпреки че свекървата много иска да й погостуваме. След това решихме, че е добре да отидем поне заради баткото, много обича водата - миналата година се плацикаше край брега по цял ден, а и калява.

За себе си не знам дали ще се къпя (дано да е топло там  Praynig). Първо съм нашишкавяла и не знам дали ще се чувствам комфортно да се съблека по бански Whistling, ама като идем на плажа ще реша (имам и цял бански и половинки, но може и по фанелка). Определено ще се настаня под чадъра (и без да съм бременна не издържам много на слънце). Пия магнезий, щото си имам контракции от време на време и ще си купя още една опаковка да имам за там; ще пробвам да вляза във водата (ако не е много студена) и ако не предизвиква контракции мисля да се къпя.

Пътят малко само ме притеснява (щото аз ще шофирам); колан мисля да не слагам (до скоро слага всеки път), ами все не ще да застане над корема и пада точно през него и ми опъва. Ще карам по-бавно и внимателно, ще спираме да почиваме. Sunglasses

# 59
  • Мнения: 2 051
В първата бременост се къпах и карах сърф в 7 месец, но това беше най-леката и еуфорична бременност, която може да съъществува.
В последната - прекарах на плажа 2  месеца (седмия и осмия), не се топих изобщо, само лежах под чадъра.. а за цял бански не можеше и дума да става (толкова голям бански не съществува) Laughing

Общи условия

Активация на акаунт