Бебето ми не наддава достатъчно

  • 1 506
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Mnogo vi blagodarq za poleznite suveti   bouquet napravo ve4e se bqh ot4aqla, za6toto pediaturkata mnogo me napla6i, 4e nqmam i nqma da se uveli4i koli4estvoto kurma, a az mnogo iskam da go kurmq kolkoto moje pove4e.

# 16
  • Мнения: 81
Zabravih da vi pi6a, 4e za 2meseca sme nadali 6sm. Laughing

# 17
  • Мнения: 679
При нас ситуацията е подобна! Все не бил наддал добре  Sick Като чета форума все по-често забелязвам, че повечето кърмени бебета наддават по 200-300-400 гр. след третия месец. И ние по толкова, ама нали пустата педиатърка има за цел да ме плаши, та после съм като застреляна една седмица след като сме ходили на консултация. Не че няма бебета, които си наддават като "по книга", но има и такива които наддават по-малко. Не е нужно да се стресира майката.
Сега по темата - храни си бебо и гледай ти да си добре, щом бебо е спокоен, спинка си, пълни пампите, значи всичко е наред. А педиатрите са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Не трябва ли един педиатър да подкрепя и насърчава майката, а не да я закопава в земята, с фрази като "Кърмата и без това е малко" и др. подобни. И ако ще е такова отношението защо ходим на педиатър  newsm78

# 18
  • Мнения: 832
да се включа и аз, защото имам подобни притеснения...доста прочетох в кърмаческия, обаче пак не ми е спокойно. от изписването - това са 20 дни, или на 24 ден от раждането е наддал само 400, обаче (ако са го измерили правилно) е поръстнал с 5 см  #Crazy педиатърката ме накара да цедя и давам с шише, обаче и това не ми помогна много, защото освен изяденото почнахме с коликите и оригването да повръщама по 1-2 пъти на ден, не мога да преценя точно колко, но в шепичка се събира...днес се връщамда си кърмя само то гърда, че с това шише на авент си вкарвам автогол...изпива си 70 мл за 5-10 мин, а на гърдата виси общо взето 40 мин (редувам гърдите) и дори по 1 ч, но си и поспиваме
през нощта се опитвах да го будя, обаче спи. направи ми рекордна пауча от 22,30 ч до 6,30 ч сутринта. после лакомник, и съответно повръщане и цикъла се повтаря  ooooh!

# 19
  • Мнения: 77
Кейт,това не е повод за притеснение.Важното е бебчо да е здрав.Аз също минах по този път.Педиатрите са маниаци на тема тегло.Моята дъщеря наддаде 1-вия и 2-рия мес.по 600 гр.,а 3-тия-300 гр. 4-тия-200 гр.И аз се притесних защо така малко(тя беше само на кърма,а аз имах доста)и педито се притесни и ни изпрати на видеозон да я видят.Докторката каза:"Какво не си харесвате на бебето,много си е добре отвсякъде?"Правихме и изследвания на хемоглобина-всичко си е наред.Даже се учудиха,че хемоглобина е в добри граници,за слабо бебе.Постепенно се наложи да дохранвам с АМ,после дойде и захранването.Тя все така слабичка си вървеше-под нормата.Сега е на 1 г.и 3 м. и тежи 7700 гр.
Гена също не е за пренебрегване.Ние всички сме слаби.Не може да искаме бебе-гигантче.И педито ни се убеди в това:"Я виж,ти си родила две деца и си 44 кг.,колко да е тя?Сигурно много бързо изгаря калориите.Важното е,че яде всичко и спи спокойно.
Така,че КУРАЖ!

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
да се включа и аз, защото имам подобни притеснения...доста прочетох в кърмаческия, обаче пак не ми е спокойно. от изписването - това са 20 дни, или на 24 ден от раждането е наддал само 400, обаче (ако са го измерили правилно) е поръстнал с 5 см

400 грама от кое тегло - при раждане или най-ниско тегло след раждане? Това може да е от значение. Иначе ако е мерено от най-ниското тегло, наистина не е наддало достатъчно - но пък 5-те сантиметра са показател, че явно яде бебето Thinking

# 21
  • Мнения: 832
400 грама от кое тегло - при раждане или най-ниско тегло след раждане? Това може да е от значение. Иначе ако е мерено от най-ниското тегло, наистина не е наддало достатъчно - но пък 5-те сантиметра са показател, че явно яде бебето Thinking

400 гр от изписването (3300), роди се 3500. кърма имам, изцеждам между 60 и 150 мл от двете гърди - дори давам на още едно бебенце. опитах се да скъся интервала и да давам на поискване, обаче ако е много наскоро след хранене - повръща, ако е много гладен (след голям интервал) хапва лакомо 5-10 мин и заспива, като го оставя се сърди и буди, вчера така от 12,30 до 2 ч през нощта сме се хранили и дохранвали. За коликите минах на режим само хляб и сирене и радикално намаляха и спрях саб симплекс, че се беше позапекъл
за сега давам само на гърда, ще видим другата седмица как ще е на първа консултация

Общи условия

Активация на акаунт