как да постъпя?

  • 2 035
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 233
В подобен род отношения боли само когато имаш някакви очаквания. Когато не чакаш одобрение, могат да те наранят с упреци и обиди. И често се случва. Явно колкото и да си прекрасна, няма начин да се оцени от предубедени и ограничени хора. Дистанцирай се и опитай да не се връзваш...ако можеш.
Аз точно така направих и сега ми е ок. Peace

# 16
  • Мнения: 473
Аз се намирам в почти същата ситуация. Моята свекърва само си хвали сина, колко бил добър, колко бил красив, как аз съм си живеела като царица с този прекрасен, добър, верен и какво ли още не... Нескончаем поток от хвалебствия по негов адрес, а за мен нищо. Все едно съм намерена на улицата. Трябва той да й направи забележка, че е грозно като говори само за него, та да се сети и пак не може да й се обърне езика да ме похвали. Боли ги и са диви от злоба, че снахите им са по-оправни от техните синчета. Аз съм постигнала повече от мъжа ми смея да твърдя, но за мен хубава дума няма. И на мен не ми се ходи у тях, а те все у тях искат да ходим, у нас не искат да идват, и всеки път свекървата ми вдига кръвното с нейните простотии, ама простотии ти казвам. Насила ходя заради мъжа ми, защото виждам как се измъчва от факта, че не одобрявам майка му, че не мога да я понасям изобщо, че не искам да я виждам. Обаче всяка неделя ходя у тях, няма как. Изтърпи и ти две седмици в името на мира. Grinning

# 17
  • Мнения: 636
благодаря, че ме окуражавате, то наистина човек трябва да има вяра в себе си, да не чака да го похвалят, ама наистина те за жената на братовчеда на мъжа ми такива суперлативи непрестанно ръсят и ми я дават за пример, че ми кипна. А тя с какво е по-различна от мен - с това, че има две деца, които никога не е гледала, понеже свекърва й живее с тях и е кротка и работлива женица, която 15 години им върти къщата и се грижи за домакинство и деца, а въпросната дама само ходи на работа, връща се, ходи по магазините, на фризьор и козметик и всичко и е наредено - от свекърва й разбира се.
Уф да му се не види newsm12 искрено и завиждам на жената на братовчеда smile3511. Искам и аз такава добра и услужлива свекърва ама няяяяямааааа.
Не се притеснявай Hug Не чакай да те похвалят. Ти си знаеш цената сама Peace

# 18
  • Мнения: 25 633
благодаря, че ме окуражавате, то наистина човек трябва да има вяра в себе си, да не чака да го похвалят, ама наистина те за жената на братовчеда на мъжа ми такива суперлативи непрестанно ръсят и ми я дават за пример, че ми кипна. А тя с какво е по-различна от мен - с това, че има две деца, които никога не е гледала, понеже свекърва й живее с тях и е кротка и работлива женица, която 15 години им върти къщата и се грижи за домакинство и деца, а въпросната дама само ходи на работа, връща се, ходи по магазините, на фризьор и козметик и всичко и е наредено - от свекърва й разбира се.

Ама, че си глЮпава!  Laughing
Ами бия я с нейните оръжия. Я да почнеш къде седнеш, къде станеш да хвалиш свекървата на тази братовчедка! Още повече, че според теб има за какво. Хвалиш, хвалиш, пък накрая завъртиш разговора към твоята, млъкваш и отронваш само една тежка въздишка...  Joy
Само гледай да не преиграваш!  Naughty

# 19
  • Мнения: 460
Тежи ми, че не съм чула досега една добра дума за себе си от свекър ми и свекърва ми. Те сякаш не виждат това което правя - добра съм в кариерата си, постигнах на 30г. максимума в професията си, сега с голямо старание съм се посветила на дъщеричката ни, в майчинство съм и и се радвам с цяло сърце, справям се и с пране, и с чистене и с готвене. Е, не съм кулинарен майстор - по принцип мразя да готвя, но криво ляво го раздавам някак. Всичко гладя не бебо, чиста много редовно. Мойта майка помага 3 пъти в седмицата, за да може да почистя и домакинска работа да свърша. Миналата седмица дори успях да реализирам един дългогодишен проект - издадох първата си книга. Как тия хора не казаха една добра дума - постоянно намират кусур я на облеклото ни, я на това кое как е вкъщи я на нещо друго. Слава Богу живеем отделно, самички. Разбираме се чудесно, но свикърва ми все иска да ходим у тях на гости - живеят в къща, до София. На мен не ми се ходи да оставам със спане ама заради мъжа ми ще трябва. Та аз не издържах и им казах всичко това и сега те са като попикани мушката. Тя наистина не е мн.добре със здравето, живее далеч ама е такъв хипохондрик, че аз само като я слушам да съм умряла досега. Не знам, правилно ли постъпих като избухнах и им казах? По принцип не обичам караници, но не мога повече да страдам от това им отношение към мен. На мойта майка й е мъчно, упреква ме като че съм постъпила така, после ме разбира, не знам..... Мъжа ми мълчи, нищо не кезве, боли го, на мен ми е мъчно за него, виждам че държи на тях, нали са му родители.... Какво да правя, да се съглася ли да отидем на гости през лятото за две седмици? Извинявайте, че ви досадих, но хората от форума чувствам като мое семейство Hug

има една древногръцка поетеса сафо та тя казва ,че :"когато човек извършва велики дела мн.е трудно да се хареса на вс.останали"!!
та в твоя случай,мила мн.трудно ще се харесаш на "съкровищата",защото ти просто имаш всичко Hug
така че горе главата и напред!
помни че ако не ти завиждата околните значи не си постигнал нищо!!!!!така че за да бъде таково тяното отношение към теб то ти си мн.повече от тях!!не се отчайвай за глупости!!!
успех !

 

# 20
  • Мнения: 2 439
Daniart1, поздравления за книгата!
Бих искала да те попитам, по-скоро да те насоча към въпроса защо одобрението на родителите на съпруга ти е толкова важно за тебе? Питам, защото и моя книга е под печат, но свекърите въобще идея си нямат от това, няма и да имат. Те пък си имат племеница певица и по цял ден предъвкват подвизите й, които са съответно кичури, силикон и т.н. Това обаче не ме дразни и съответно дори не се засягам , когато я хвалят пред мене.

# 21
  • Мнения: 3 268
Поздравявам те за книгата!Хубаво си направила,че си казала каквото ти тежи.Сега времето ще покаже дали ще има промяна в отношенията ви или не.Мисля,че ако има,тя ще е за добро.Не се притеснявай,дето се казва това са бели кахъри.

# 22
  • Мнения: 1 849
Мисля, че не е необходимо да очакваш да те хвали който и да е, независимо близък или не. Ти нямаш ли си проблеми които да си решаваш.  Wink ::
Един човек можеш да го обичаш независимо дели прави неща за теб или не. Обичай ги просто, защото са отгледали съпруга ти и за малките неща които правят за вас...

Моята свекърва, дойде една седмица когато се раждаше дъщерята и се грижи наистина за нас, но това беше. После ми се даде да се разбере, че който си има деца си ги гледа. След година синът и трябваше да учи, за да може да започне като компютърен специалист искаше да покрие сертификат, а живеехме в една стая, аз ходя на работа, а той учи и гледа две малки деца диваци, тогава жената си взе багажица и отиде на море...а нейните внуци море не са виждали...Тази година се готви отново да ходи...Обичам я, не очаквам нито да ме хвали, че се оправям с две малки деца и поддържам бизнес и нямам баби и бавачки около мен. Нещата които правя ги правя, защото е необходимо, защото така е подобри за децата ми, а не да получа потупване по рамото.

 Просто я приеми такава каквато е и я обичай.
   bouquet

# 23
  • софия
  • Мнения: 636
Мили момичета, като четох писаното дотук от вас много се зарадвах на подкрепата ви. Благодаря ви от сърце. По принцип има нещо вярно във факта, че може би има мъничко завист в тяхното поведение, защото съм постигнала доста неща дотук - все пак съм едва на 30 и то без помощ и връзкарски истории. Принципно съм по-успял човек като професия и чисто професионално развитие от съпруга ми, но това не го изтъквам и за мен не това е важното. Аз му помагам с каквото мога ежедневно, тъй като професиите ни са сродни. Този съревнователен момент те като че го виждат и някак не искат да си изкривят устата да ме похваят. Ама голяма работа! Много им здраве. По принцип те знаят за моята книга, тя излезе, промърмориха едно много е хубава, подарих им с автограф,  Mr. Greenподсмихнах се на думите им и така. Те от тоя разговор на сетне са като попикано мушкато - нито се обаждат да говорят с мен нито нищо, мисля че не са се обидили.
А по повод за тактиката - да почна и аз да хваля свекървата на братовчедката - която на всичко отгоре е и доста по-възрастна от мойта свекърва - пробвах го. Мой та се заоплаква - болна била, това не могла, далече й било да идва у нас и разни простотии други. Аз няма да я карам да копае - просто да нагледа детето докато чистя, ама няма да се впрягам, да прави каквото иска.
Това дето чух от вас, хора дето не познавам, повече ми стопли душата честно казано отколкото техните префърцунени, изпросени вече добри думи, така че благодаря ви, че ви има.  HugЩе се опитам да не забелязвам неприятните детайли и ще се жертвам да идем лятото за 2 седмици, заради мъжа ми, какво да се прави.

# 24
  • DE
  • Мнения: 967
Моето мнение е такова - щом ти пука какво мислят за теб, е по-добре да си оправиш отношенията с тях. Извини им се и си поговорете като хората. И на мъжа ти ще му стане по-добре!!!

# 25
  • Мнения: 1 311
Поздравления за книгата и за успехите, които си постигнала!

Хубаво си направила, като си им казала, какво те мъчи. Малко повече самоувереност и от твоя страна няма да ти навреди, определено даже ще ти помогне.

# 26
  • Мнения: X
Не търси одобрение. Ти си успяла жена, добра майка си и имаш добро семейство, за което се грижиш прекрасно. Това стига, за да си уверена и да не ти трябва ничие одобрение. Мисля, че по-важно е съпругът ти да се цени и да се гордее с теб, а не родителите му.

Те свекърите ти, ако са от хората, които приемат снахата за чужда цял живот и от тяхното гардже по-хубаво няма, хич и не се интересувай от мнението им. Хвалят братовчедката, ми много хубаво. Теб пък майка ти те хвали, а съпругът ти се гордее с теб. Малко ли е? Важно е да те подкрепят хората, които са важни за теб. Свекърите ти като не те оценяват, тяхна си работа. Хубаво е, че си им го казала, малко да попрестанат. И не се старай да им се харесаш, гонене на Михаля е това. 

# 27
  • Мнения: 928
Не чакай тяхното одобрение! Според мен си постъпила съвсем правилно, че си им го казала. Хората не са телепати - разбират какво чувстват и мислят другите чрез комуникация. Дано само не си била прекалено рязка Hug Ако са хора ще разберат. Постарай се да им покажеш че ги уважаваш, защото са родители на мъжа ти, опитай се да намираш някакъв общ език с тях, без да позволяваш вмешателство в личния ви живот.  На теб не ти е нужно тяхното одобрение - ти си постигнала достатъчно, за да имаш самочувствие, което не се базира на чуждото да или не Grinning
Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт