Сливен 10 - С усмивка ще посрещнем Първи юни

  • 15 396
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не се притеснявай, ще и мине, щом и са чисти дробчетата, няма проблем.

Също се радвам на нови рецепти. Благодаря. И още нещо - Маскарпонето може да го замените с Буко (500 гр маскарпоне е около 8 лв). А и не знам в Сливен дали има (по-вероятно на Била, на Кауфланд предполагам, че няма). Може и с Филаделфия, но и тя не е много евтина. MamaChrisi, извинявай, че те допълвам, но наесен обиколих всички магазини (изчетох и форумите) за това сирене.

Иве, изобщо не обичам промените, в каквото и да било (питаш ли ме как дойдох в София).
Много кулинарно стана. Дано не се сърдите, обещавам да не пиша повече рецепти в тази темичка Peace

Е, понякога залита, темата в различни посоки - за болести и доктори, за магазини - детски и не чак толкова, за цветя и сватби, даже и за таксита и телефоните им... и много други. Или пък кулинарно...  Laughing

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 17:19 от М_е_г_и

# 16
  • Мнения: 276
http://www.deliaonline.com/recipes/saturday-carrot-cake,874,RC.html

Силвина, ние бяхме така около 3 месеца. Беше ужасно. Дано се оправяте бързо. Някои от вирусите са много упорити, но да не е нещо опасно. Ние пробвахме всичко и накрая се оправи от само себе си. Май никакви лекарства не помогнаха, но поне облекчаваха нещата. При кой доктор ходите?

# 17
  • Мнения: 276
Браво Меги, аз не съм в течение с пазара в България.
  chef Само да допълня нещо. Най-масово за блата ползват масло вместо сметана, за крема също. Само че на мен ми става много мазно... с мляко и крема сирене е по-леко и с по-малко калории.

# 18
  • Мнения: 2 000
Иве, какво ще му правят на площада? Аз сега чувам, че ще има някаква промяна.

# 19
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето ви нещо във връзка със сезона:
         

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Меги, това на Шивачево ли е  ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 063
Мама Хриси благодаря за рецептата, не вярвам някой да има нещо против, но ако все пак не искат тук да се пише ще си ги пишем на лични Wink Непременно ще я пробвам и ще докладвам Peace

Силве не смея вече да кажа нещо, в момента кашли и има хрема...А за Рости направи консултация и с друг лекар ако имаш някакви съмнения, а ако кашлицата е суха може да е и алергична, незнам...

Аз си мисля, че темата е да си споделяме радостите и проблемите,ежедневието, иначе какво ще си пишем всеки ден... или аз нещо съм в грешка...

Меги и аз ползвам Буко за покрива на Нат, затова си мисля, че и тук ще стане много сполучливо  Peace

А ето и за площада:http://www.infotourism.sliven.bg/ най-долу на страницата е.То не е точно за площада а сградата и площада пред нея...

# 22
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ян Бибиян, това е на Панаретово (след Самуилово) - баща ми е оттам. Обаче пък моя мъж купи там 2 ниви - едната я направи черешова градина, другата праскови. Ей затова си идваме толкова често до Сливен.

Иве, мисля че ако ограничаваме темите, няма да остане нищо за писане (след първоначалните кой кога е роден, кое училище е завършил, познава ли някой...). А и това е нещо полезно мисля аз.
 Пък тези дето са в града да вземат да ни дадат малко информация за него - новите неща, клюките, малко снимчици да качат (в албумчето има и отделна папка Сливен, но май само аз си качвам снимки там). Ето аз този път не можах да мина по главната даже.

За днес толкова от мен. Лека вечер. Утре пак.

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 19:49 от М_е_г_и

# 23
  • Мнения: 1 063
Меги точно това имах в предвид, че едва ли е необходимо някакво ограничение, а снимките и носталгията са повече за нас, защото ние сме далеч от Сливен и го чувстваме по различен начин/съдя по своите чувства разбира се,знам как гледах на Сливен,когато живях там и как сега,ако и всички хора там бяха като вас момичета щеше да ми липсва още повече..../

# 24
  • Мнения: 200
Момичета, аз също се радвам на тези рецепти. Мен хич не бива в това да готвя, но давам идеи на майками, която отговаря за това. Аз съм по чистенето и миенето на чинии Grinning

# 25
  • Мнения: 43
ООООООООО.....................Нова тема! И то пълна със сладки неща.Направо се облизвам Че както не съм яла днес .....
Момичета направо ме разстройвате много сладки нища. Ще взема да направя и аз нещо накрая въпреки че......  newsm78 не знам от кога не съм се пробвала. Май има няма 3-4-5 годни.Ох май ще накарам маминка че по лесно.

Най-накрая свърших и аз работа, а и си пратих реферата. Успях да си купя нещо и за срещата в събота (10г.от завършването на ТУ)въобще много напрегнат и ползотворен ден.

silvina83 - аз също съм за хомеопатията и въобще по възможност да не се дават медикаменти. Ако искаш прочети нещо и за ароматерапията особено за деца съм чувала че е много ефикасна. А ако мога да те успокоя може би трябва да си израсте възраст. заведете я на море тази година това има голямо значение знам от личен опит.

Май ще си похапна само черешките.
Лека нош smile3524

# 26
  • Мнения: 200
Към какъв лекар трябва да се обърна за да ми изпише хомеопатични средства?

Някой беше питал защо Никита не се включва - защото почна работа и е заета и все още и е напрегнато.

Лека нощ на всички! До утре.

# 27
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Добро утро, сливенски мамчета! Виждам , че сте питали за мен, но Силвина ви е отговорила.Наистина сега съм повече заета , но вечер се включвам.Много неща са станали покрай вас като гледам. Пожелавам ви само хубави емоции тази седмица нали утре е най- прекрасния ден HugЗасега от мен толкова.Лек ден на всички  bouquet

# 28
  • Мнения: 119
Добро утро момичета!

Не ви ли липсват закуските на Тедиyes yes
Искам да попитам някой знае ли  какво е организирано за утре?
Как мислите да зарадвате вашето дете?  costumed034
Силве, мисля че трябва направление за хомеопат, ако в Сливен има такъв , който да работи с направления. Знам,  че имаше в Медикус но беше на частен преглед.
Мама Хриси, thanks. Ще я пробвам.  cook   
Маскарпоне има в Била , за тези които искат да да пробват шедьоврите на Меги.
Меги, страхотни неща твориш! 

# 29
  • Мнения: 271
Добро утро и от мен!
Аз също много благодаря за рецептите на MamaChrisi и Меги, защото в кухнята съм "гола вода"  Laughing.

Въпреки мрачното тук време на всички пожелавам весел ден и много разходки!

Общи условия

Активация на акаунт