Колко голямо бебе може да е медицинско показание за секцио?

  • 2 259
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Благодаря ви за отговорите.
Не знам дали съм си задала въпроса достатъчно ясно, но исках да знам дали голямото бебе е показание за секцио. Не мога да попитам докторите, защото може да решат, че съм склонна на секцио и да ми предложат този вариант от комерсиални подбуди. Чувала съм за много такива случаи, в които дори се преувеличава размера на бебето, за да се убеди родилката, че секциото и е единствената възможност.
Доколкото разбирам от отговорите ви, размерът няма значение Simple Smile Т.е. не се смята за медицинско показание, освен ако няма други усложняващи обстоятелства.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Ами то не зависи само от размерите на бебето.От значение е и структурата на майката-височина,ширина на ханша и...разни други показатели,те лекарите си знаят.

# 17
  • Мнения: 46 518
Когато бременна та е с диоптри винаги трябва раждането да е секцио ...

Диоптрите нямат никакво отношение към секциото.

# 18
  • Мнения: 4 300
Когато бременна та е с диоптри винаги трябва раждането да е секцио ...

Диоптрите нямат никакво отношение към секциото.
Нещо на очните дъна се мереше- това евентуално би било показание за секцио, не самите диоптри.
Иначе ехографа дава неточност 15% при измерване на теглото на плода- смятай че на 4 кг  това са си 600гр. Така че докторите трудничко могат да предвидят дали бебето ще е 3.5 или 4 кг.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Чувала съм за много такива случаи, в които дори се преувеличава размера на бебето, за да се убеди родилката, че секциото и е единствената възможност.
Снаха ми така я лъга един, че на всяка цена трябвало секцио, бебето момиченце било много едро. Нямаха възможност да се бръкнат за секцио и секциото и се размина. Роди 2 седмици преди термина бебе 2050 гр и с пишка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт