Плащане на изследванията редно ли е

  • 2 222
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не е редно да плашаш прегледа....ако е имало причина,е редно да те прегледа и да си го отрази/мисля,че при проблемните бременности има право на повече прегледи и УЗИ-та,поне до миналата година беше така/...за изследванията също не би следвало да плащаш-единственото което могат да ти поискат е до 2лв за манипулацията/но не във всички лаборатории я има тая такса/
Ако ,не ти се занимава да ходиш по инстанции да се оплакваш/което, обаче трябва да правим иначе все така ще ни работят/,поне я смени-имаш това право.....

# 16
  • Мнения: 2 677
Аз бих си платила.
Не се захващам за дребни неща.
Гледай си коремчето - трябват ти по-положителни емоции, не да се чудиш как да накиснеш лекарката  Peace

Тук въпросът не е дали би си платила или не. Много ясно, че като си притиснат от обстоятелствата, ще си плащаш и ушите ти ще пукат. Въпросът е доколко коректна е въпросната лекарка, и след като може да прави една бременна жена на маймуна, доколко изпълнява съвестно и останалите си задължения.
Въпросът е изцяло морален.
Ако искам специално отношение, се записвам на частен гинеколог, при който знам, че всяко едно посещение струва определена сума. Но когато съм се записала на ЖК при лекар, работещ със Здравната каса, може би нямам възможност да плащам за щяло и за нещяло и искам да се възползвам от възможностите, които поема и ми предлага държавата. И при такова отношение какво да правя, ако не дай си боже, нещо се случи? Да си стоя вкъщи и да чакам да стане най-лошото, защото нямам средства да плащам на лекарката пари, които не й се полагат?

# 17
  • Мнения: 686
Това е ужасно.Сменяй докторката.В третия месец съм и пет пъти ходих вече при гинеколога си,без болки и контракции(пази боже)Човека ми отдели достатъчно време за преглед.От повръщане се бях обезводнила и ме вкара в болницата,докато се оправя,всеки ден като беше на смяна идваше да види как съм и една стотинка не ми е взел за допълнителните прегледи,банките който ми прлеливаха,два пъти ме гледа на видеозон,даде ми болничен.Всичко зависи от доктора.Възвърнах си надеждата,че все още има съвестни лекари в България.Надявам се и ти да си намериш някой доктор,който се е захванал с професията си за да помага на хората,а не само и единствено на себе си.

# 18
  • Мнения: 521
Здравей това което казваш е нередно и крайно неетично от страна на лекарката ти нали все пак затова плащане здравни осигуровки, само дето има лекари които напълно са се самозабравили Shocked  защо не смениш лекаря си

# 19
  • Мнения: 2 011
Това наистина е недопустимо   #2gunfire  Щом си с разкритие и контракции би трябвало да си заведена от твоята лекарка като рискова бременност,за която се полагат по-чести консултации,УЗ и изследвания.За анемията пък нямам думи   Shocked  Как само веднъж са ти правили изследвания???Влез в статиите за бременност от началната страница и ще прочетеш какво ти се полага по ЗК.Не може да се доверяваш на такъв лекар  Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 44 098
добре де нали за бременните освен таксата там 2 лв др не дължат за прегледи и то не само при гинеколог, а изобщо на лекар...

# 21
  • Мнения: 9 050
Не. Точно тази такса от 2 лева не дължат. За другите прегледи може и да се наложи заплащане. Ако например нямаш показания, обаче искаш по-често да ти се правят изследвания на кръв например, си ги плащаш. Бременните и децата са освободени от потребителска такса, а не от заплащане на прегледи.

# 22
  • Мнения: 288
Напротив- бременните и децата са освободени от потребителска такса и ако искаш може всеки ден да ходиш на гинеколог и педиатър и не трябва да плащаш нищо.Дори може да отидеш в болница,ако имаш оплаквания и там не трябва да даваш нито стотинка

# 23
  • Мнения: 9 050
Напротив- бременните и децата са освободени от потребителска такса и ако искаш може всеки ден да ходиш на гинеколог и педиатър и не трябва да плащаш нищо.Дори може да отидеш в болница,ако имаш оплаквания и там не трябва да даваш нито стотинка

Ако имаш оплаквания - да, но ако нямаш оплаквания, а просто искаш ей така да те видят на ехограф, защото не си си виждала бебето вече 5 дена - си плащаш! Не плащаш само потребителска такса. Но прегледите, за които нямаш показания, ако не са от задължителните или тези, които се полагат, си ги плащаш.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 16:30 от ZinaSt

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Ако имаш оплаквания - да, но ако нямаш оплаквания, а просто искаш ей така да те видят на ехограф, защото не си си виждала бебето вече 5 дена - си плащаш!!! Не плащаш само потребителска такса. Но прегледите, за които нямаш показания, ако не са от задължителните или тези, които се полагат, си ги плащаш.

ZinaSt, много точно го каза!

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 269

Напротив- бременните и децата са освободени от потребителска такса и ако искаш може всеки ден да ходиш на гинеколог и педиатър и не трябва да плащаш нищо.Дори може да отидеш в болница,ако имаш оплаквания и там не трябва да даваш нито стотинка

Искам да добавя само, че гинеколог и педиатър са две различни неща, тоест педиатърът е като Джи пи на детето ти, а гинекологът не ти е Джи пи. Това означава, че за детето наистина не се плаща потребителска такса, същото важи и за Джи пи-то ти по време на бременност, но всички останали извънредни прегледи, които не се поемат от здравната каса, се заплащат.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм плащала нищо през цялата бременност.Само по 2 лв.за манипулация в лабораториите,когато ме боцкаха за изследванията.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 423
Не, не е редно да се плаща за изследвания на кръв и урина  Naughty

Не съм плащала нищо през цялата бременност.Само по 2 лв.за манипулация в лабораториите,когато ме боцкаха за изследванията.
И аз така.

# 28
Здравейте,

Питах в здравната каса и ми казаха, че нито прегледа е редно да се заплаща нито изследванията. Жената се опитва да мине метър. Тъпо! Учудва ме колко са се овълчили всички и се интересуват само от пари.

Местя се в Разсадника, някой може ли да ми препоръча добър личен лекар в района?

# 29
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Напиши жалба до НЗОК и след това смени въпросната лекарка. Ей, значи могат да вбесят човек от бременна жена ще искат пари. И на мен се опитаха да ми взимат пари за какми ли не изследвания през бременносттта, но не им мина номера.

Общи условия

Активация на акаунт