И пак за некролозите

  • 6 188
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • по света
  • Мнения: 1 587
Нищо няма да направя,дървото не ми е в двора.Всеки с болката си.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 775
Едно е като си говорим теоретично, друго - когато си загубил близък...
И все пак мисля, че противничките на некролозите трябва да се съобразят с желанията и разбиранията по въпроса на починалия и съответно да уведомят близките си за своите.
Когато загубих майка си точно от това се възмущавах. Никой не беше искал нейното мнение, дали да сложат некролози. И когато беше жива никой не се съобразяваше с нея, но след това много "скърбяха" и лепяха и афишираха... Точно за това мисля, че по- добре да мислим за тях навреме. Разните лели тичаха с листчетата, а точно преди месец се чудеха как да отровят живота и. Може и да не съм права, но се дразня от тази показност на фалшиви чувства. Тя ще е в сърцето ми, независимо от това, че не съм украсявала дърветата с образа й.

# 47
  • Мнения: 669
Е, все пак е там... Нашите бяха махнати на втория ден.
Не мисля, че има значение. Човекът го няма с некролог или без. Това е важното- другото е просто хартийка.
Peace

# 48
  • Мнения: 6 167
На едно дърво стои некрологът на близък ваш починал роднина. Но точно до него някой е лепнал обява, че си търси кучето и съответно негова снимка- на кучето. Точно до некролога лепната!
Какво бихте направили вие?

ми какво да се прави... дърветата се използват за съобщения  Sick
самият факт е безумен, добре, че няма обява за секс-телефон или поредните хапове за идеална фигура..
аз бих махнала некролога. ако е минало време вече е съобщено и край.
кучето поне могат да го намерят.

# 49
  • Мнения: 4 392
А с какъв аршин мериш тъгата?
Откъде си сигурна, че ти скърбиш повече от човека, загубил кучето?! Shocked

Облепянето на дърветата не ми се коментира...Абсурдизъм някакъв..
Принципно не съм против некролозите, но нека да бъдат на определени за това места.

# 50
  • Мнения: 278
Някой обръщал ли е внимание на горичката срещу гробищата в Бургас. На дърветата стъблата не им се виждат от некролози, камо ли да различиш обява за изгубено куче. В Балчик много лепяха по стената на банката и един ден директора реши в обедната почивка заедно със служителите/ките да ги изджагъртат и така почистиха. Обаче само във Варна на оградата на Икономическия университет пише да не се лепят обяви и т.н. Мъката от загубата на близък човек е голяма и всеки я преживява по различен начин, но това безразборно лепене много ме дразни и само мога да предложа да се лепи на подходящите за това места.

# 51
  • Мнения: 967
Не виждам нещо лошо. По стените се лепят всякакви афиши. Мястото не е запазено за некролози само. Може да има некролози, до тях афиш за концерт, обява за изгубено куче и т.н. - светът е шарен, един умира, друг се ражда, а трети се жени по същото време. Това, че един страдт, не означава че в същия момент други не трбва да се веселят или да си гонят някакви техни задачи.

# 52
  • Мнения: 1 312
Не ми пречи нито едното,нито другото...
За човека загубил животното си може да е също толкова важно и не по-малко болезнено,колкото страданието на онзи,загубил близък човек..
Не,че двете неща са съизмерими,но в различни етапи от живота си приемаме нещастията по различен начин..
Не ви ли се е случвало да казвате,че еди кое си нещо е най-трудното,което сте правили досега?После идва друго,още по-трудно и се чудите как сте се вайкали за онова,предишното...

# 53
  • Мнения: 1 100
Ох, много сте зле повечето - все да се покажете колко сте добри, милосърдни и колко природосъобразно живеете.  Tired
Казвам ви, че НЕ МЕ интересува какво е мнението ви за некролозите като цяло. Мен също никой не ме пита, дали искам да видя дядо си на дървото. Предложих ви една ситуация, а вие все вашата песен си знаете. Ами като не можете да дадете отговор на конкретна ситуация, не го правете. Не визирам всички. Някои отговарят конкретно на питането. А ССФ не дупчи дървета и при всеки удобен случай гледа да го изтъкне.

# 54
  • Мнения: 698
Не, не бих я откъснала обявата. Все пак - животът във всичките си измерения продължава - за жалост и за радост...  Hug

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гледам да го изтъкна , да ... пред къщата,  в която живея в момента,  има една стара череша, цялата обезобразена от пирони и телбод.....водопади от смола се леят от нея ...прилича на обезобразено животно  ... много ми е тъжно да я гледам...и заради какво ...някакви тъпи некролози

Иначе по темата - не мисля, че е обидно ... всеки си съобщава за своята си болка ...

# 56
  • София
  • Мнения: 39
Не,и кучето заслужава да бъде намерено.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 775
Искаш точен отговор- ето: бих махнала всичко от дървото. Така и правех пред дома ми.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Ох, много сте зле повечето - все да се покажете колко сте добри, милосърдни и колко природосъобразно живеете.  Tired

Много бързо пляскаш определения, браво! Значи всичко, дето не ти изнася като мнение, го оплюваш? Да не сме на изпит нещо? Всеки отговаря така, както чувства и разбира въпроса, а ти като очакваш само галене по главата, не пускай тема във форума!

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
Miracle_girl, трябваше да започнеш поста си с не "на едно дърво....", а на едно табло за обяви /ама то такива май няма newsm78/ или на една ограда на строеж... Тогава може би разсъжденията щяха да поемат в съвсем друга посока Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт