Я кажи ми,облаче ле бяло

  • 28 069
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
А хората които живеят в чужбина и непрекъснато плюят по България изобщо не ги разбирам. Какъв им е проблема нали вече не са в България, никой не ги е хванал за гушата да се връщат. Да си стоят там като им харесва само да не убеждават другите колко е лошо в България.

Не разбирам точно по същия начин и тези които възхваляват България и си мислят, че всички бленуват да се завърнат. Нашите планини са най високи, нашето море е най-хубаво, хората в чужбина са гадни.....

И двата типа страдат от един и същи проблем. Мъчат се да убедят другите че са по-зле с идеята да убедят себе си колко са добре и колко са щастливи.  Да ме прощават но и двете се пълна комплексарщина.
Ей това от кога искам да го кажа, но реших че ще съм прекалено груба. Сега обаче, като е казано, мога да го подкрепя  Mr. Green
Найка, наистина къде в Африка и с какво се занимаваш, ако не е тайна  Flutter А Китай тепърва ще цъфти и връзва Peace

# 256
  • Мнения: 3 098
А Китай тепърва ще цъфти и връзва Peace
Peace
И не само.Според прогнозите Китай и Бразилия ще бъдат водещи икономи4ески сили.

# 257
  • Мнения: 5 299
Живях малко извън България, и нито съм правила сравнения, нито ми е пукало. Просто не се чувствах добре, и затова се прибрах в БГ. И там, и тук съм живяла нормално. Просто ТуК се чувствам на мястото си. Grinning

# 258
  • Мнения: 2 563
А хората които живеят в чужбина и непрекъснато плюят по България изобщо не ги разбирам. Какъв им е проблема нали вече не са в България, никой не ги е хванал за гушата да се връщат. Да си стоят там като им харесва само да не убеждават другите колко е лошо в България.

Не разбирам точно по същия начин и тези които възхваляват България и си мислят, че всички бленуват да се завърнат. Нашите планини са най високи, нашето море е най-хубаво, хората в чужбина са гадни.....

И двата типа страдат от един и същи проблем. Мъчат се да убедят другите че са по-зле с идеята да убедят себе си колко са добре и колко са щастливи.  Да ме прощават но и двете се пълна комплексарщина.
Ей това от кога искам да го кажа, но реших че ще съм прекалено груба. Сега обаче, като е казано, мога да го подкрепя  Mr. Green
Найка, наистина къде в Африка и с какво се занимаваш, ако не е тайна  Flutter А Китай тепърва ще цъфти и връзва Peace

Аз пък съм обидена на България заради унижението, което търпя там всеки път.

# 259
  • Мнения: 1 299
Аз пък съм обидена на България заради унижението, което търпя там всеки път.

Унижение ли Shocked? Какво имаш предвид? newsm78

# 260
  • Мнения: 2 563
Аз пък съм обидена на България заради унижението, което търпя там всеки път.

Унижение ли Shocked? Какво имаш предвид? newsm78

Чети ми старите мнения. Накратко - да си човек с увреждане в България е ужасно унизително. По едно време дори не ме пускаха да уча висше... Достъпност никаква и прочие и прочие...

# 261
  • Мнения: 1 299
Да, хората с увреждане са в много неравноправно положение в Бг. Зарекла съм се един ден, когато семейната фирма остане само моя да наемам такива хора на работа, до колкото дейността на фирмата позволява. Много ме е яд, че в България тези хора никой не ги забелязва  #Cussing out

# 262
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Чети ми старите мнения. Накратко - да си човек с увреждане в България е ужасно унизително. По едно време дори не ме пускаха да уча висше... Достъпност никаква и прочие и прочие...
Е, тук си много права! Аз лично нямам опит с този проблем, но виждам какво е отношението и условията към хората с увреждания тук и в България  Rolling Eyes Даже с мъж ми сме коментирали, колко труден е животът на тези хора в БГ, почти нямат шанс за реализация  Confused

# 263
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Е, тук си много права! Аз лично нямам опит с този проблем, но виждам какво е отношението и условията към хората с увреждания тук и в България  Rolling Eyes Даже с мъж ми сме коментирали, колко труден е животът на тези хора в БГ, почти нямат шанс за реализация  Confused
За реализация ли? Та те нямат шанс за елементарно придвижване по улиците... Понякога дори им се чудя на издържливостта и желанието да се интегрират в една среда, където упорито отговорните за това служби и организации повтарят като малоумни "Ми нямаме средства, какво да направим?". Ами... пуснете Вальо Топлото и от домашния арест и върнете Румен Овчаров на работа, че си отпочина от отпуската...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 264
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Тук често се сблъсквам с хора с проблеми и това не е заради лошата здравна система, както беше споменато в една друга тема.
Тези с физически  недъзи имат възможност да извършват интелектуална работа. А често виждам с психически проблеми работещи в магазините, пък дори и на касите, обслужват клиенти!
За мен беше изненада да видя сляп министър на образованието, а по-късно и на вътрешните работе,  David Blunkett. Но той си подаде отставката, защото го хванаха в разни далавери  Confused
Ами световно известния учен Stephen Hawking...
Като ходя на басейн е нормално в съседния коридор да плува човек с недоразвити долни крайници например или да видя инвалидни колички оставени до басейна. В джима редовно се срещам с две деца, с психични проблеми. Тях често ги виждам и в басейна.

# 265
  • Мнения: 2 563
Е, тук си много права! Аз лично нямам опит с този проблем, но виждам какво е отношението и условията към хората с увреждания тук и в България  Rolling Eyes Даже с мъж ми сме коментирали, колко труден е животът на тези хора в БГ, почти нямат шанс за реализация  Confused
За реализация ли? Та те нямат шанс за елементарно придвижване по улиците... Понякога дори им се чудя на издържливостта и желанието да се интегрират в една среда, където упорито отговорните за това служби и организации повтарят като малоумни "Ми нямаме средства, какво да направим?". Ами... пуснете Вальо Топлото и от домашния арест и върнете Румен Овчаров на работа, че си отпочина от отпуската...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Не е само придвижване, хората с увреждания не са само такива, които не могат да ходят. Аз например съм глуха. Ако се замислиш, че усетиш какво е недостъпно за мен. Да не говорим, че като си в инвалидна количка хората все пак разбират, че не можеш да ходиш и не го очакват от тебе. А докато се усети някоя чиновничка зад някое гишенце (барикадирано с кво ли не, а от нея се вижда само брадичката). че докато си мрънка под носа с нея няма да се разберем, отнесла съм си скандала, че не я слушам, че не внимавам, че и хабя времето, че не знам какво искам и най-любимото ми "Говоря ви на чист български език!" Това е ежедневние за мен в България. Най-лошото е, че промяна почти няма. Изключително бавно върви всичко като всъщност България има сносни закони за интеграция, но те не се спазват. Минете през "Деца с увреждания" и ще видите колко трудно вървят инициативите там. Мъчително, влудяващо трудно.

Затова ми е обидно, а пък като чух създателката на темата да обяснява как не ни било толкоз лошо здравеопазването, вече се почувствах подиграна. НЗОК не плаща за възстановяване на слуха по един определен метод на възрастни. Само на деца. Не говорим за стотици хиляди левове, не говорим за нищо сложно като костно-мозъчна трансплантация и т.н. Говорим за 36 000 лева. Ама не може, или вадиш тия пари, или седиш глух цял живот. Това не е изключение някакво. За имплантирана леща на очите също не плащат, а една леща е към 1500 лева и спасява от слепота. Мога и за протезите да говоря, как в Горна баня правят протези от 19 в. И още и още проблеми, които в по-цивилизованите страни са разрешени. Разправяйте ми после как реализацията в България не била трудна...

# 266
  • Мнения: 3 423
Накратко - да си човек с увреждане в България е ужасно унизително. По едно време дори не ме пускаха да уча висше... Достъпност никаква и прочие и прочие...
Странно. В германските висши училища
има специална квота, стимулират хората
с увреждания. На много от работните места
в държавния сектор - също предимство. Жилища -
също. На паркинга пред нас - специални места.
Обществените тоалетни - също пригодени.
Асансьорите по спирките няма да споменавам.
Създадени са и специални центрове за работа
на хора с увреждания. Много печатници, дърводелски
работилници, например, назначават такива хора.
В София видях само един инвалид, пльоснат от
сводника си, предполагам, да проси пари на "Витоша".
Предполагам, че хората с увреждания са обречени
не само на самота, но и на отхвърляне отвсякъде.
В иначе свръхтолерантното и човечно общество.

# 267
  • Мнения: 2 563
Тук често се сблъсквам с хора с проблеми и това не е заради лошата здравна система, както беше споменато в една друга тема.
Тези с физически  недъзи имат възможност да извършват интелектуална работа. А често виждам с психически проблеми работещи в магазините, пък дори и на касите, обслужват клиенти!
За мен беше изненада да видя сляп министър на образованието, а по-късно и на вътрешните работе,  David Blunkett. Но той си подаде отставката, защото го хванаха в разни далавери  Confused
Ами световно известния учен Stephen Hawking...
Като ходя на басейн е нормално в съседния коридор да плува човек с недоразвити долни крайници например или да видя инвалидни колички оставени до басейна. В джима редовно се срещам с две деца, с психични проблеми. Тях често ги виждам и в басейна.

Съвсем леко мръдване "на Запад" и вече виждаш друга реалност за хората с увреждания. Бях изумена да видя в Будапеща хора с ел. инвалидни колички да си джиткат по улиците без проблем. В Чехия пък 75% от телевизионните програми и филми са субтитрирани за глухи, а всяко ДВД за продан също задължително е и със субтитри, и със звук, за слепи и глухи...

# 268
  • Мнения: 3 674
След последните постинги за хората с увреждане а и за други хора и за грижите положени  към тях на запад мога да кажа само едно....

"Охххх мила Българийо....как да те обичаме след като ти не ни обичаш..." Sad

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 18:28 от roza66

# 269
  • Виена
  • Мнения: 1 247
А аз се чудя какво ли може да каже "Облачето ле бяло" след всичко, споделено от Hear Again  Tired

Общи условия

Активация на акаунт