Я кажи ми,облаче ле бяло

  • 28 094
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 157
цитат на Вугnе "....елементарни условия, които да осигуряват що годе нормален живот и на не толкова умните, таланливи и пробивни хора" -
елементарните условия си ги усигуряваме самите ниe - като гласуваме преди всичко, хвърляме отпадъците на отредените им места, паркираме където трябва, обслужваме домашните си любимци ... по скоро спазвайки елементарна обща култура!!!

# 241
  • Мнения: 583
Ако условията в България са нормални за живеене няма толкова хора да искат да излизат навън, но когато някой е в безисходица прави тази крачка. А тези, които не искат да се върнат тук означава, че се чувстват измамени и огорчени, и колкото и да им е тъжно остават там където са, и не мислят да се връщат дори и да работят не по професията си, и сигурно им е тежко поне докато имат живи родители в България, но след това те няма за какво да се връщат. Много е трудно да направиш този избор, но когато нямаш друга възможност какво да направиш? Само за да кажат хората - ето вижте еди кой си се върна тук, защото обича родината си - не ми се вярва. Всеки сам решава.

# 242
  • Мнения: 3 491
Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

Само не плюйте по родината си неподготвени.В България нещата също търпят развитие и промени.
Не пускам тази тема в чужбинският форум,защото не живея в чужбина и реших,че не е коректно от моя страна да пиша там.

Не става въпрос ни за България, ни за Родина, ни за това къде какво се развива, ни за това какво е другаде по света, а за емиграция и за това, че смесицата от любов и омраза и към старата страна, и към новата, са част от душевния пейзаж на емигранта. Поне до определен етап. Това е все едно да обвиняваш бременна жена, на която й се гади, че не подскача като пеперудка от възторг.
Chanel, в случая ти си неподготвената. Но поне уважавам решението ти да не си пускаш темата в чужбинския форум.

# 243
  • Мнения: 1 800
Сега от опит да ви кажа за опаковчиците на сандвичи. Преди 3 години с мъжа ми се преместихме в нов щат, той беше студент, аз изчаквах подходящо време да се върна и аз към учението. Трябваше спешно да си намеря работа, единственото което можеx да намеря толкова бързо беше точно да опаковам/правя сандвичи, докато намеря друга работа. Само за инфо да споделя, че не то трябват 10 години да се "замогнеш", след 10 месеца ми предложиха да съм менeджър и заплата $35 000( не приех по други причини)... нека съм "тъпа" и да правя сандвичи, ама да знам че мога да живея дори тук добре на тези пари. ...Това за сандвичите...
За българите в чужбина- те са първи да плюят, но и първи да защитават. Всеки един от тях поне веднъж е казвал, това не е като у нас, там е по-добрe, вие сте толкова тъпи, тук е тъпо, не е като в Бг...главата си залагам че е така...както съм и убедена че поне веднъж всеки от живеещите в Бг е напсувал родината, ситуациата в нея или се е оплакал, да ама сега някой дето не живее вече тук е изказал личното си мнение свободно и всички сме родолюбци отново... Губене на време! Има си хора и хора, едните искат, могат или трябва да живеят навън, това не ги прави по-малко българи, има такива на които не иm се налага, не искат или не могат да живеят навън, това не ги прави повече българи! Ако всички дето ние толкова мила родината се хванем да направим нещо за да е по добре, ехеее отдавна да сме се оправили, но всички само си чешем езиците, но колко от нас наистина са допренесли нещо за България?!

# 244
...
впрочем искам друго да попитам, че много хора четат темата. много родолюбци. последните дни седеше на видно място призив за протеста пред парламента на 1 юни. тези от вас, които считат че в българия е прекрасно и всичко ще се оправи, къде бяхте, амн?
все пак там се обсъждаха интересите на децата-бъдещето на българия, тези, които ще оправят нещата и ще ги правят прекрасни.
по-лесно е да си седиш във форума и да се биеш в гърдите, колко обичаш българия, ама да си дигнеш задника и да отидеш да се бориш активно за общата кауза е много трудоемко и изисква освен думи и действия. кой живее в провинцията, кой не може да излезе от работа. все обективни причини..........ще дойде друг да оправи нещата. и те ще станат прекрасни. ВЕРВАЙТЕ МИ.

А ето каква била мерната единица за родолюбие, бееее. Ей, мани майтапа, щях да си умра в неведение.


... но колко от нас наистина са допренесли нещо за България?!

Бе, като си погледна сумата на удръжките всеки месец смятам, че бая допринасям.

# 245
  • Мнения: 583
Ми то, Киселяк, капка по капка- става гьол. Само с приказки и подскачане нищо не правиш, а това, че имаш удръжки всеки месец не си само ти, така че не се бий в гърдите.

# 246
  • Мнения: 583
Пиши си, Киселяк, колкото искаш - нека ти се връзват другите. То няма тема дето да не си си изплюл жлъчката. Не завиждам на тази, която живее с теб - аз може и да съм краставица, но поне не съм толкова заядлива като теб, и не се правя на всезнайка. Все ти е криво, все ти си прав ,а другите не, ми като не ти се нравят темите, не пиши, а и още нещо- тук може да е клюкарник, но не е чат.

# 247
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако условията в България са нормални за живеене няма толкова хора да искат да излизат навън, но когато някой е в безисходица прави тази крачка. А тези, които не искат да се върнат тук означава, че се чувстват измамени и огорчени, и колкото и да им е тъжно остават там където са, и не мислят да се връщат дори и да работят не по професията си, и сигурно им е тежко поне докато имат живи родители в България, но след това те няма за какво да се връщат. Много е трудно да направиш този избор, но когато нямаш друга възможност какво да направиш? Само за да кажат хората - ето вижте еди кой си се върна тук, защото обича родината си - не ми се вярва. Всеки сам решава.
Много хора искат да излязат навън защото си мислят, че там ще цъфнат и вържат. Но ако в родната си страна не могат да се оправят- в чужбина е още по-съмнително.

# 248
Пиши си, Киселяк, колкото искаш - нека ти се връзват другите. То няма тема дето да не си си изплюл жлъчката. Не завиждам на тази, която живее с теб - аз може и да съм краставица, но поне не съм толкова заядлива като теб, и не се правя на всезнайка. Все ти е криво, все ти си прав ,а другите не, ми като не ти се нравят темите, не пиши, а и още нещо- тук може да е клюкарник, но не е чат.

Като не е чат пиши по темата. Не се отплесвай с персонално профилиране. Аз продължавам да чакам да разбера къде е пълния антипод на България.

P.S.
Аз знам много - болшинството от народа знае малко.

P.P.S.
Друго лекарство за справяне с проблемите (най-общо казано) освен съвестна работа и плащане на данъците имаш ли да предложиш?

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 21:58 от Киселяк

# 249
  • Мнения: 843
  Ко се изпоядохте..бе!
АА??
На два пъти си стягам багажа за ТАМ-някъде,  но си останах тук. С голяяяяма усмивка го казвам.Simple Smile)
   Не, че цъфнах и вързах... / всъщност вързах втори път - момиче, онова , от лентичката/
 Всъщност и цъфнах.Simple Smile)
  Треска ме тресе , че ще се върна след 2 дни на работа и  е на 316 лв. основна заплата.   Ако са ми умни работодателите...  няма да я оставят толкова.
    Иначе си тръгвам.  И то в рамките на България - Пловдив   Такава ни е професията.. със съпруга ми....няма излизане навън.   Специфична е.  Може само в Китай.Simple Smile)) и то с английски.
       Всъщност единствената страна    която ще/Бих  емигририрала  е Китай  или Африка / някои държави||/ И това е сериозно.

# 250
  • Мнения: 254
Аз живея в 4ужбина и съм от онези които винаги говорят с гордост за България. Оби4ам родината си, близките и приятелите си и много, наистина много ми липсват. Използвам всяка възможност за да се видя с тях. Не  живея в бъдеще време и не се самозалъгвам че някой ден ще се върна. Може това да се случи утре може и никога да не стане. Живея за момента за сега, използвам ситуацията на 100%. Това на което се научих в чужбина е да ценя работата си. Имам много добра работа, съпругът ми също. Мисля че е глупаво да оставя всичко тук и да хукна обратно обхваната от еуфория че ще си бъда у дома. То е същото като с хората които идват от провинцията в София. Колко от тях които  са успяли да си намерят добра работа в София се връщат по родните си места?   
Според мен човек живее там където му е работата. Аз имам приятели които са дошли тук в Германия от САЩ, защото тук са получили по добро предложение за работа.
Не живея в чужбина защото имам някакъв проблем с живота България, а защото тук съм получила по-добри условия. Знам какво означава едно преместване и с какъв стрес е съпроводено, защо да си го пручинявам 2-ри път без никакъв смисъл.
Чувсвам се българка, но не и крепостен селянин. В днешно време когато комуникациите се развиват толкова бързо, това къде живееш не е от особено значение. Като искам хвашам самолета и след 2 часа съм си у дома. Дори отпуска не ми е нужна, хващам си компютъра и си работя от вкъщи в София. За телефоните да  не говорим че са напълно достъпни, а също така си гледам  50 български програми.  Не виждам никакъв проблем кой какъв е и къде живее.   

А хората които живеят в чужбина и непрекъснато плюят по България изобщо не ги разбирам. Какъв им е проблема нали вече не са в България, никой не ги е хванал за гушата да се връщат. Да си стоят там като им харесва само да не убеждават другите колко е лошо в България.

Не разбирам точно по същия начин и тези които възхваляват България и си мислят, че всички бленуват да се завърнат. Нашите планини са най високи, нашето море е най-хубаво, хората в чужбина са гадни.....

И двата типа страдат от един и същи проблем. Мъчат се да убедят другите че са по-зле с идеята да убедят себе си колко са добре и колко са щастливи.  Да ме прощават но и двете се пълна комплексарщина.



   

       

 




 

# 251
  • Мнения: 3 423
Найка, защо Африка и къде точно?

# 252
  • Мнения: 3 674

Мизерията е начин на мислене...Поне според мен.
Точно така! PeaceМизерията е начин на мислене... Mr. Green
Макар че е трудно за повечето да го осъзнаят..но това е друга тема... Hug

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 23:51 от roza66

# 253
  • Мнения: 3 674
....................
по-лесно е да си седиш във форума и да се биеш в гърдите, колко обичаш българия, ама да си дигнеш задника и да отидеш да се бориш активно за общата кауза е много трудоемко и изисква освен думи и действия. кой живее в провинцията, кой не може да излезе от работа. все обективни причини..........ще дойде друг да оправи нещата. и те ще станат прекрасни. ВЕРВАЙТЕ МИ.


..... JoyМного съм съгласна с теб косметка  Peace
В случая не визирам никого от форума/макар и  да виждам тук някои пререкания между някои.../ Аз говоря като цяло...че сме смачкана нация...без самочувствие.Само приказките ни са големи.

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 23:51 от roza66

# 254
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


П.П.: Само да допълня, че никой от двамате не мизерства.
Мизерията е начин на мислене...Поне според мен.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт