Какви са признаците за хранителна алергия?

  • 24 025
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Снежи, нашите зъби не прорязват за ден-два, ами сигурно отива и месец на 1 брой..../ в 10-ти месец  имаме половин зъб/.То не стига, че прилагам 10-дневно захранване само с една храна, ами ако трябва да  правя пауза и заради зъбите, мисля че успешно ще приключа с този процес някъде  за абитуриентската на сина ми.Абсолютно си права, това е в кръга на шегата:35: Joy Joy


Хихихихик, и ние бяхме така, ха честито - до 3 години вадеше зъби, ако не беше и отгоре и все като реша да дам нещо ново и айййдееее "отиде магарето у ряката" пък то и зъб пробивал  ooooh!, абе на нокти, само кат си спомня и настръхвам.

Споко, нЕма да са до абитуриентската - Йоана мааА сега шоколадови сладоледи, иска на Макдоналдс глупостите, хайде пу-пу, че предния път кат са поФалих и пак направихме белята.

Но като цяло яде доста по-здравословно в сравнение с другите си връстници - има майка "хранителен жандармерист"  hahaha

пс: за прореза имам предвид 1-2 дни, когато сцепи венеца, на кулминацията, ама то докат го хванеш, ако успееш, ама аз да си кажа, има майки успешно се справят.

# 16
  • Мнения: 532
Не давайте нова храна или някаква нова комбинация в следобедните часове или вечер.

Винаги се дава сутрин или обяд и то се започва с малко - ако стане нещо, да има възможност за реакция през деня.

Овесът е много полезна храна, главният протеин, който има е глутенът. Но тъй като е богат на много фибри, действа много добре на чревната перисталтика. На много хора им идва трудно смилаем и им прави храносмилателни проблеми.

Звездичка, в закованата тема за домашно приготвените каши има добри указания как да се подготви зърното и да се приготвят кашите, за да станат лесно смилаеми и максимално, как да кажа, стерилно приготвени.

# 17
  • Мнения: 185
а какво яде детето в тези дни, когато обривът се увеличава?
Ами това е проблемът, че не предполагах, че може да е алергия и не знам точно. Може би стана когато въвеждах банан, но не съм сигурна дали е от него. В началото бяха червени петна и мислех, че е от изпотяване. От няколко дни има и кафяви нишки в акото, може би има нещо общо?
И на мен ми звучи като пъпчици от изпотяване. А да ви кажа за кафевите нишки в акото, че са от банана. Ако знаете как се бях шашнала Shocked, когато дадох за 1ви път и видях това в акото - правихме изследвания...

# 18
  • Мнения: 487
Не знам от какво е, но въпреки че от 2 дни е само на кърма и аз не ям алергени, пъпчиците се увеличават  Sad В понеделник ще го водя на дерматолог.
malkaMaMa, кафявите нишки признак ли са на алергия към банана?

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 16:27 от Catty

# 19
  • София
  • Мнения: 2 671
malkaMaMa, кафявите нишки признак ли са на алергия към банана?
Да ти отговоря аз, че повече от месец му го бях спряла банана именно поради тези нишки.  Когато говорих със специалист, се оказа, че това е целулозата от банана и бебо просто не може да я смила напълно все още. Направи си опит и дай готово пюре от банан - аз съм давала това на Хип -  машинно смлените банани са много финни и такива нишки при нас поне не се появиха. Иначе докторката ме успокои, че не е опасно и спокойно да продължа да му давам банан.

# 20
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Най-честите признаци за хранителна алергия (Проявяват се обикновено по един или няколко от всяка група.)


1.Дихателни пътища:
течащ нос
запушен нос
кихане
хрипане
воднисти очи
бронхит
повтарящи се ушни инфекции
упорита кашлица

2.Кожа:
червен, подобен на пясък обрив
подуване на ръце и крака
суха, люспеста, сърбяща кожа (най-вече на лицето)
тъмни кръгове под очите
подути клепачи
подуване на устните


3. Черва и стомах:
слузеста диария
запек
подуване на стомаха и газове
повръщане
кръв в изпражненията
изоставане в наддаването
подобен на изгаряне обрив около ануса
болки в стомаха

# 21
  • Мнения: 487
Мерси за отговора   bouquet
Най-честите признаци за хранителна алергия (Проявяват се обикновено по един или няколко от всяка група.)
Вече ще се побъркам с този обрив. Разпространи се по цялото гръбче и е точно червен, подобен на пясък + червени петна по вратлето. Няма други признаци. Не знам за алерголог ли е или за дерматолог? И ме е страх да не му объркат диагнозата или пък да му предпишат хиляди лекарства... Sad

# 22
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Няма други признаци.

По принцип трябва да има признаци от две или три от групите или поне няколко от една група. Червените петна могат да бъдат от много неща наистина - нетолериране на някоя храна, реакция към перилен препарат, примерно, претопляне и т.н.

Всъщност има и още една група признаци, засягащи централната нервна система, и които  могат да допълват някой от горните: раздразнителност, нервност, нощно будене, плач, главоболие, хиперактивност...


Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 22:40 от Червената Кралица

# 23
  • Мнения: 1 081
Офффф, с тия алергии...Моят Мартин не спи по цяла нощ, раздразнителен си е по принцип, през ден е обринат, въпреки че нищо ново не съм му давала от месец насам, ама аз помня ли какво съм хапнала. Аз го водих на доктор за обривите-дерматолог, общо взето ми взе 20 кинта и това беше. Много му била нежна кожата, дето съм го събличала, комар можело да бъде, или някоя бубулечка, или от растенията по градинките, или пък ако съм яла някой алерген, или пък от килима в нас, и изброи още хиляда възможности, точно колкото да не мога да спя нощес. Направо ми идеше да го  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 532
Хиперактивност и раздразнителност - това е много осезаемо и става въпрос за патологична реакция - например след прием на млечни детенце да губи ориентация, да става много активно, да се блъска по стените, да се удря и т.н., надявам се разбирате.

Някои дечица са си просто с по-буен темперанент без това да е признак за някаква патология.

Някои дечица не спят спокойно през нощта (май повечето са такива  newsm78) поради множество причини - най-често зъбки. Преобладаващото мнение е, че след 3-4 годишна възраст дечицата "кротват"  Mr. Green

Алергологията наистина има много "ако". Важното е да сте информирани и да следите, а колкото по-информирани сте, толкова по-малко изпадате в излишна паника.

Имайте прдвид, че по-големи дечица могат да са "криви" и защото им е горещо или мноооого скучно.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 081
Благодаря за разяснението, sneji_73Simple Smile

колкото по-информирани сте, толкова по-малко изпадате в излишна паника.

А с това май малко не съм съгласна:) Общо взето ми прави впечатление, че колкото по-малко знае майката, на толкова по-малко неща обръща внимание:) Повечето неща й се струват нормални. Ама ние дето сме патили...сепаникьосваме от най-малкото.

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Вярно е, че някои от признаците, които могат и да са съвсем безобидно нещо, могат да те хвърлят в голяма паника. Всички деца се будят нощем и са раздразнителни, примерно. По-скоро иде реч за състояния, които не са типични и са в голям контраст с обиновеното поведение на детето.

Общо взето "степента на паника" и съответната реакция би трябвало да са зависими от тежестта на симптомите. Ако са нещо, което не притеснява детето, ако реално нищо не подсказва каква е причината, ако е пробвано с елиминиране на подозрителна храна и резултат няма, има голяма вероятност просто нещата да отшумят от самосебе си. Реално повечето алергии в бебешка възраст се израстват с възрастта. А и въобще може и да не става дума за алергии, де.  Ако бебето обаче постоянно плаче, ако има кръв в изпражненията, ако постоянно има ушни инфекции, ако има обилни обриви по цялото тяло, които го сърбят и си разранява кожата като се чеше, тогава вече нещата са по сериозни и е необходимо да се направи вичко възможно, за да се установи причината.

# 27
  • Мнения: 1 081
10х, поуспокоихте ме   bouquet

# 28
  • Мнения: 487
И аз се успокоих, а и пъпчиците минават. Няма да ходим по лекари  newsm44

# 29
  • Мнения: 196
да така е колкото повече четем и се интересуваме толкова повече се притесняваме за рожбите си...мислим си за страшни болести запечатили се в съзнанието от чуто видяно прочетено и прочие....Дъщерями също имаше обривче около устата и по брадичката и се оказаха от зъбките ...дори ни се е случвало и по дупето да се появяват и се оказва че пак е от зъбите като сме си ползвали само една марка памперси и така...

Общи условия

Активация на акаунт