детето ,проблеми и психолог

  • 2 123
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 974
или защото просто не е обърнал малко внимание на детето си. Не се нервирай. Аз на моя му казвам да гледа да не се засича с тези свой съученици. Поне доколкото може. А и той е малтретиран непрекъснато, защото е доста по-нисък и слаб от другите. Като с 20 кг. по-слаб.

Търпение му е майката. И съчуствие.
И моето дете е потърпевшо от НОРМАЛНИТЕ агресивни деца.Лошото е,че за повечето родители това е адекватно поведение.Тази среда кара деца,като моето и вашето да се объркват как да реагират-с добро или да отвърнат на агресията с агресия.Много труден ребус,наистина.и аз говоря всеки ден за тези неща с него.Ние посетихме психолог по съвсем друг проблем,с агресията на децата около него и това как той я възприема се опитвам да се справям с мои сили.

# 31
  • Мнения: 4 451
Специалист никога не е излишно да се потърси. Не е мода, даже много хора се срамуват да си признаят, че го правят. Но истината е, че един добър психолог може да ти даде много ценни съвети. Отиди сама, разкажи му всичко, така както си го направила на нас. Сигурна съм, че ще ти обясни много неща, за да разбереш по-добре детето си. А после можеш отново да си поговориш на саме с малкият.
А това, че  някой забелязал липсата на  снимка на голямото дете в подписа на mama-lo ми се видя грозно. mama-lo, не си длъжна да обясняваш на никого защо до сега си нямала снимка. И аз съм с две деца и знам, че в сърцето ми има място и за двете. Желая ти успех от сърце! Hug

# 32
  • Мнения: 1 640
  Възможно е и да не е нарочено от учителите детето ти.Ако всеки родител реши,че неговото дете е онеправдано и напълно невинно ,то тогава как и от кого започват спречкванията и сбиванията?!А и децата често избират тактика при разговор с родителите си-казват това,което знаят,че ще им се хареса,рядко са напълно и докрай откровени,все пак, не всичко се казва на мама и тати.
 Говоря по принцип,не вменявам вина на твоето дете.

Общи условия

Активация на акаунт