1 юни - докога?

  • 2 676
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 242
Докато има кой да ми честити и да ми прави подаръци, не бих се отказала доброволно от празника. Но отдавна няма кой... Та от родителите зависи. Какво пък лошо има едно пораснало магаре да бъде поглезено. От хубаво, глава не боли...

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Како Сийке, много точни въпроси... Аз обаче не им знам отговора.

Моята щерка казва така: ако даден човек има 2-ма, живи родителя, празнува щото /им/ е дете. По тоз повод снощи майка ми ми звънна  Hug Heart Eyes  bouquet

# 47
  • Мнения: 5 577
Аз получих от тати пари да се почерпя, за празника, дете съм му била.  Hug

# 48
  • Мнения: 6 461
То е ясно, че децата в нас са живи и аз се самопочерпих послучай празника, питам за тийновете, кога спират да припознават празника за свой?

Доста време се празнува 1 юни...не се отчайвай Mr. Green  ...повярвай ми Peace

Децата ми ..то е ясно получиха доста подаръци вчера.

Та и ние с мъжО се наредихме на опашката Flutter.
Първо почерпка от моите родители ...по късно почерпка от неговите родители...
Та аз даже получих подарък ....нова дамска чанта от свеки Wink
Та ....пак до 1 първи юни догодина Laughing

# 49
  • Мнения: 3 740
Каква претенция може да стои зад една бира?
Каква претенция може да стои зад едно 5годишно, което тайничко се червисва с червилото на мама? Иска да бъде като нея, прави се на жена. Същото е. Нима детето на 5 не е дете?

Петгодишното момиченце иска да прилича на майка си. Нормално.
Тийнът с бира иска да предизвика майка си (и баща си, де) - "достатъчно голям съм, за да правя каквото си искам, а не каквото ми казвате". Също нормално. Но за тийн, а не за дете.

# 50
  • Мнения: 3 116
Моят съпруг още го празнува (на 30 години е)  Crazy

# 51
  • Мнения: 1 100
Каква претенция може да стои зад една бира?
Каква претенция може да стои зад едно 5годишно, което тайничко се червисва с червилото на мама? Иска да бъде като нея, прави се на жена. Същото е. Нима детето на 5 не е дете?

Петгодишното момиченце иска да прилича на майка си. Нормално.
Тийнът с бира иска да предизвика майка си (и баща си, де) - "достатъчно голям съм, за да правя каквото си искам, а не каквото ми казвате". Също нормално. Но за тийн, а не за дете.

Тийнът пие бира, защото това вижда около себе си. Това е възприел като мяра за мъжество. Мисли се за пораснал. Малките дечица и тийновете искат да пораснат. Само че у тийна това желание е доста по-силно.
Не искам да съм на мястото на вашите деца. Това е един прекрасен празник, който вие се опитвате да опорочите. Нима едно 15 годишно дете не заслужава да бъде зарадвано също така, както едно 5годишно? Какво ви пречи да зарадвате детето си? Нима като изпие една бира, изпуши цигара, дръпне си марихуана и тн.,то не иска обич и не желае да бъде зарадвано? Този ден, а и повечето такива дни е за хора, които желаят да зарадват тези, които обичат.
Възмутена съм и съм благодарна на родителите си.  Heart Eyes Hug

# 52
  • Мнения: 1 100
И още нещо:
Ако вашите родители ви честитят и ви дадат малко подараче, няма ли да ви стане мило?
Или ако досега на всеки 1 юни са ви честитяли, ако изведнъж спрат, няма ли да ви стане тъжно и да се почувствате забравени и отхвърлени?

# 53
  • Мнения: 25 669
Какво ви пречи да зарадвате детето си? Нима като изпие една бира, изпуши цигара, дръпне си марихуана и тн.,то не иска обич и не желае да бъде зарадвано? Този ден, а и повечето такива дни е за хора, които желаят да зарадват тези, които обичат.
Възмутена съм и съм благодарна на родителите си.  Heart Eyes Hug

Точно по този начин няма да бъде зарадван синът ми, може да си сигурна.  Mr. Green
Все още празнува  без алкохол, цигари и марихуана. Докога - не знам, но ще направя всичко, което е във възможностите ми, за да се отложи този начин на празнуване.
Аз пък силно се възмущавам от родители, които толерират подобни прояви при децата си, но всеки си шета на акъла в крайна сметка.
Свършихме ли вече с възмущенията?

# 54
  • Мнения: 1 100
Какво ви пречи да зарадвате детето си? Нима като изпие една бира, изпуши цигара, дръпне си марихуана и тн.,то не иска обич и не желае да бъде зарадвано? Този ден, а и повечето такива дни е за хора, които желаят да зарадват тези, които обичат.
Възмутена съм и съм благодарна на родителите си.  Heart Eyes Hug

Точно по този начин няма да бъде зарадван синът ми, може да си сигурна.  Mr. Green
Все още празнува  без алкохол, цигари и марихуана. Докога - не знам, но ще направя всичко, което е във възможностите ми, за да се отложи този начин на празнуване.
Аз пък силно се възмущавам от родители, които толерират подобни прояви при децата си, но всеки си шета на акъла в крайна сметка.
Свършихме ли вече с възмущенията?


Никъде не съм казвала, че трябва да бъде зарадвано по този начин. Казвам само, че дори тези, които пият, пушат цигари и марихуана и правят секс все пак са деца и имат нужда да усетят обичта и подкрепата от родителите си. Имат нужда, и то повече от другите
Ако ,недай си боже, твоето дете тръгне по лош път, ти би ли се отрекла напълно от него?
Предполагам, че отговорът е НЕ. Но е много лесно отстрани да кажеш: "Той пие бира, значи вече не е дете."

# 55
  • Мнения: 25 669
А какво означава думата "дете" според теб? Моля те, формулирай я!

# 56
  • Мнения: 1 100
А какво означава думата "дете" според теб? Моля те, формулирай я!

Искаш дефиниция? Ето ти от wikipedia: Convention on the Rights of the Child defines a child as "every human being below the age of 18 years.
А според мен:
Всеки човек, който има дете ( на 1, 2, 5, 15,20, 30...) трябва да го поздрави по случай празника.

# 57
  • Мнения: 25 669

Искаш дефиниция? Ето ти от wikipedia: Convention on the Rights of the Child defines a child as "every human being below the age of 18 years.


Попитах те за термина "дете". Благодаря за обяснението. Сега би ли ми пояснила какво трябва и какво не трябва да прави едно дете под 18 години, според българското законодателство? За понятието "невменяемост" чувала ли си?
И в частност те моля да поразсъждаваш по въпроса ако едно дете роди дете, то дете ли е още и ако да, какво следва да се случи с него и с тези около него?
И, ако баба ти има живи родители, тя дете ли е или не?

ПП Ти поздрави ли баба и дядо послучай празника?  Mr. Green

ППП А децата-убийци, някой сети ли се да поздрави?  newsm78

# 58
  • Мнения: 1 100

Искаш дефиниция? Ето ти от wikipedia: Convention on the Rights of the Child defines a child as "every human being below the age of 18 years.


Попитах те за термина "дете". Благодаря за обяснението. Сега би ли ми пояснила какво трябва и какво не трябва да прави едно дете под 18 години, според българското законодателство? За понятието "невменяемост" чувала ли си?
И в частност те моля да поразсъждаваш по въпроса ако едно дете роди дете, то дете ли е още и ако да, какво следва да се случи с него и с тези около него?
И, ако баба ти има живи родители, тя дете ли е или не?

ПП Ти поздрави ли баба и дядо послучай празника?  Mr. Green

ППП А децата-убийци, някой сети ли се да поздрави?  newsm78


Това, че едно дете пие и пуши на 18, не означава, че е възрастен. За бога, та аз пушех на 9-10 И алкохол си пийвах тайничко на тази възраст. Не бях ли дете? Дете, което ражда дете, пак е дете. В интернет имаше информация за 5-6 годишно дете, което ражда друго дете. Та не е ли то дете?? И 11,12,13 годишните, които имат деца, пак са деца.
Грешките са най-присъщи за децата!
Освен това, прекалено много се втелесяваш в понятието "дете". Баба ми и дядо ми са деца на техните родители. Вероятно ако те бяха живи, също щяха да поздравяват децата си за празника. Аз не виждам нищо лошо в един малък жест на внимание. Все пак родителите не са просто ВЪЗПИТАТЕЛИ НА ДЕЦАТА СИ, те са и тяхна емоционална опора, опора за ЦЯЛ ЖИВОТ. Независимо дали децата са на 5 или 50.
Но всеки сам си преценя, дали да достави мъничка радост на детето си или да му спести "лигавщините", защото пуши или прави секс, а "децата не правят такива неща Naughty".
Аз се радвам, че родителите ми ме поздравиха. А другите да му мислят.  Wink

# 59
  • Мнения: 1 761
Абе независимо дали на първи или на втори юни-децата ,колкото и да са деца,не им е работа да правят деца на по 12 години.Тук не става дума за това дали си обичаш детето на 1 юни или на 8 март, а дали детето се чувства и възприема като дете,когато вече му растат мустаци и иска подаръци от рода на...сутиен с банели.

Общи условия

Активация на акаунт