какво за вас е чалга

  • 8 191
  • 142
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
за мен чалгата е състояние на духа и ума.
ценностна система - животът ден за ден, задоволяващ нископрагови страсти.
чалгата е селянията, дошла в големия град, напираща да пробие и да се вреди с лакти, безцеремонност и наглост.
чалга е убеждението, че не дължиш на света нищо, и по-лошо - че светът ти е длъжен.
чалгата е музикалното оформление на простотията.
Точно това е чалгата.

# 121
  • Мнения: 87
за мен чалгата е състояние на духа и ума.
ценностна система - животът ден за ден, задоволяващ нископрагови страсти.
чалгата е селянията, дошла в големия град, напираща да пробие и да се вреди с лакти, безцеремонност и наглост.
чалга е убеждението, че не дължиш на света нищо, и по-лошо - че светът ти е длъжен.
чалгата е музикалното оформление на простотията.
Точно това е чалгата.
да избием всички чалгаджии предлагам...

# 122
  • Мнения: 3 674
 .......    ......   ...
 

# 123
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не, мерси, когато мога да избирам, никога не бих избрала чалга.
А чалга е елементарното и повърхностното, най-близо до животинското, но същевременно нечовешкото.
Чалга е мазни маси, танцуващи моми покрай чиниите на пляскащи и / или млящещи ергени
Аз вчера бях на такава кръчма...и честно казано се веселих яко!Можех да избирам да си тръгна още преди да съм влязъл вътре...или да се веселя  с хората които харесвам , но вътре...
елементарен ли съм според теб?!Или може би съм животно...?! newsm78
Но така и не видях нито една мазна маса (с изключение на тиквениците дето се правеха на мутри) , а още по-малко видях нечовеци!
Мога да отговоря, мога и да не отговоря, но явно държиш да се води спорът. Аз не бях там и респективно съм си употребила правото на избор. Имаше моменти, когато не го употребявах.

# 124
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
За чалга ли говорим или за поп фолк? Поп фолк понякога слушам...

# 125
  • Мнения: 2 211
Чалгата е ужасен шум от който ме заболява главата на петата секунда. Заради чалгата, която някои таксиметрови шофори ми натрапваха, се навих да изкарам шофьорските курсове, въпреки огромният си страх от това което се случва по софийските пътища.

# 126
  • Мнения: 526
 Голф 4-ка с тъмни задни стъкла,лъскава капачка на резервоара с надпис JET FUEL;отвътре дънеше нещо,в което се пееше,че някаква си е "пача" ;шофьора се беше подпрял на капака,драпаше се по топките и си говореше с някакъв друг муньо.
Насладих се на тая гледка миналата седмица пред блока.Това за мене е чалга.
Ходила съм на кръчма,слушала съм чалга.Не ме дразни безумно,но ако съм сама вкъщи,никога не бих си пуснала.Слушам само като ми я натрапят.

# 127
  • Мнения: 2 292
Съвременния начин на живот в БГ. Масово иzпростяване на населението с цел по лесна политическа манипулация.

# 128
  • Мнения: 1 797
Думата се е превърнала в нарицателно. За определен вид музика.
Представителите на тази музика се надпреварват в един глас да обясняват с какво значение всъщност била натоварена думата.
"Чалга" значело музика.

Какво за мен е "чалга"?
За мен по ред причини е синоним на безвкусица, кич.

Що се отнася до самата музика - има и добри, и лоши неща.
Както и в поп-музиката.
И във всяка друга сфера на обществена дейсност.

Аз лично не слушам. Т.е. вкъщи никога не бих си пуснала нещо такова, не бих си свалила, не бих си купила диск. Не слушам подобен вид радио, не гледам такива телевизионни канали.

Но съм толерантна. И по кръчмите не гледам на кръв и не позволявам да ми се разваля настроението заради музиката.
А и става купон. След определен час.

И все пак, ако трябва да избирам, предпочитам да отида на клуб, на караоке, латино-парти или на ретро-дискотека.

Но каквото тайфата повели  Laughing
По-важни са хората, с които сме.
Грешка! Най-важни са.


# 129
  • Мнения: 344
Катииииииииииииииииииииииииииииии
Тя е направо нямам думи.

# 130
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Олееее тук се е за-формила някаква война аааааааааа  Rolling Eyes

# 131
  • Мнения: 145
Олееее тук се е за-формила някаква война аааааааааа  Rolling Eyes
Е защо чак до война да се стига?Аз много рядко слушам друго освен поп фолк(е простотията и безсмислените текстове не ги понасям-слушам избирателно),а мъжа ми слуша Металика -ние живеем 7 години под един покрив,та тук в един форум ли няма да де изтраем?

# 132
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Олееее тук се е за-формила някаква война аааааааааа  Rolling Eyes
Е защо чак до война да се стига?Аз много рядко слушам друго освен поп фолк(е простотията и безсмислените текстове не ги понасям-слушам избирателно),а мъжа ми слуша Металика -ние живеем 7 години под един покрив,та тук в един форум ли няма да де изтраем?


Защо питаш мен  newsm78 Аз не участвам в нея  Hug

# 133
  • Мнения: 3 835
Думата се е превърнала в нарицателно. За определен вид музика.
Представителите на тази музика се надпреварват в един глас да обясняват с какво значение всъщност била натоварена думата.
"Чалга" значело музика.

Какво за мен е "чалга"?
За мен по ред причини е синоним на безвкусица, кич.

Що се отнася до самата музика - има и добри, и лоши неща.
Както и в поп-музиката.
И във всяка друга сфера на обществена дейсност.

Аз лично не слушам. Т.е. вкъщи никога не бих си пуснала нещо такова, не бих си свалила, не бих си купила диск. Не слушам подобен вид радио, не гледам такива телевизионни канали.

Но съм толерантна. И по кръчмите не гледам на кръв и не позволявам да ми се разваля настроението заради музиката.
А и става купон. След определен час.

И все пак, ако трябва да избирам, предпочитам да отида на клуб, на караоке, латино-парти или на ретро-дискотека.

Но каквото тайфата повели  Laughing
По-важни са хората, с които сме.
Грешка! Най-важни са.

На мен страшно ми хареса това мнение! Споделям го напълно! Hug  bouquet Hug

# 134
  • Мнения: 1 312
Да,Cathie май каза всичко Peace
Присъединявам се.

Общи условия

Активация на акаунт